İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

7145 işçi

7145 sayılı kanun ihraç işçi

Önerilen Yorum

Enerji bakanlığında kamu işçisi olarak çalışırken 17 Temmuz  2019  da 7145  sayılı  kanun ile bakanlık kararı ile iş akdim fesh edildi.

İşçi olduğum için iș mahkemesine miMemurlar gibi idari mahkemeye mi dava açmalıyım.

Yardımcı olursanız sevinirim. İyi gūnler 

7145 ihraç ișçi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aşağıdakilerden birisine tabiyseniz 7036 sayılı iş mahkemeleri kanununa tabisiniz.

(1) İş mahkemeleri; a) 5953 sayılı Kanuna tabi gazeteciler, 854 sayılı Kanuna tabi gemiadamları, 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununa veya 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanununun İkinci Kısmının Altıncı Bölümünde düzenlenen hizmet sözleşmelerine tabi işçiler ile işveren veya işveren vekilleri arasında, iş ilişkisi nedeniyle sözleşmeden veya kanundan doğan her türlü hukuk uyuşmazlıklarına,

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sıkıntı edeceğiniz bir durum yok. Önemli olan 60 günü geçirmeyin, sonunda beklemeyin. Müracaatı iz yanlış bile olsa müracaat tarihimiz 60 günü durdurur.

İş mahkemeleri kanununda müracaat öncesi arabuluculuk sistemine başvuruyla ilgili bir zorunluluk kısmı var. Durumunuz hakkında en doğrusu sendika avukatlarına danışmanizdir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teșekkür ederim. 4857 sayılı iş kanuna tabiyim. 

Sendikamı dediniz?TES-İȘ Hiç bir yardımı yok.

2016 ihraç oldum. 2017 işe iade oldum. 2019 tekrar ihraç Tes-iş yok.

Örnek dilekçe bulunca en kısa zamanda bașvuru yapayım. 4857 sayılı iş kanuna göre itiraz 30 gün yazıyor.

Teșekkür ederim.

7145 ihraç ișçi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...