İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Adalet Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

@wakaracı ben de benzer durumdayım. kamu kurumunda çalışan sozlesmeli personel olduğum için, ohal komisyonuna basvuru sayfasinda islem yapamiyordum. bundan dolayi 2016 da kuruma, 2018 de kurumun bagli olduğu valilige basvuru yaptim. normal is kanununa tabiyim. ancak idare mahkemesine dava acip sureci kazananlar oldugunu duyunca idare mahkemesine dava actik, yerel reddetti, istinaf kamu gücü kullanarak islem yapildigi icin dosyayi tekrar yerel mahkemeye gonderdi, bu sefer yerel mahkeme 2016 daki kurum başvurusu sebebiyle 60 gunluk surenin aşıldığını bildirdi. hakkimda sorusturma bile yapmiyorlar. ben nasil hakkimi helal edeyim, coluk cocugumun hakkini nasil birakayim bu adaletsizliklere.. cozum bulamadım. red etmek isteyen hemen bunu kullanacak. caresizim.

kalkınma ajansı - banka- katılım hesabi hareketi-iş mahkemesi red-istinaf yok☹️-idari mahkeme-red-istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Albatros 3A  şeklinde kodlanmış olanlar idareden dönen yada red alan var mı 

701 KHK -Ret-Banka-Ankara 26. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sevgi  benim  davam da ceza verimesine yer olmadığı kararı çıktı ama çalıştığım kurum memurlukran çıkarılma cezası ile yüksek displin kuruluna sevk eti acaba sizin kurum  kararın öreneğini görebilir miyim

ankara 17. ağır

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mystry23, 19 saat önce yazdı:

@Sevgi  benim  davam da ceza verimesine yer olmadığı kararı çıktı ama çalıştığım kurum memurlukran çıkarılma cezası ile yüksek displin kuruluna sevk eti acaba sizin kurum  kararın öreneğini görebilir miyim

Benim dosyada ceza aldım ancak kesinleşmedi idardende daha karar çıkmadı

2013 öncesi sohbet gizli tanık gorguye dayalı olmayan anlatımı düşünüyorum

Bank asya hesabı olması ancak herhangi bir para yatırma yok bilirkişi de bu yönde raporu var ancak maalesef adalet olmadığı için bu iddialarla dönenler var anlamak mümkün değil

Adamın varsa ya da paran varsa adalet var kisaca

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adalet bakanligu kurum gorusunden ne kadar sonra karar cikiyor. Bir de geriye donen arkadaslar maaslari tam aldilar mi acaba? Tesekkurler

701 Khk Adalet bakanlığı. Beraat kararı var. Klavye kursu mağduru.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özkan Küçükkapdan, 6 saat önce yazdı:

Adalet bakanligu kurum gorusunden ne kadar sonra karar cikiyor. Bir de geriye donen arkadaslar maaslari tam aldilar mi acaba? Tesekkurler

Neye göre verdikleri belli 701 den bir yıl önce dönenler var sohbet referans klavye calismasi adalet kişiden kişiye göre değişiyor maalesef 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özkan Küçükkapdan, 19.03.2021 - 15:04 yazdı:

Kurum görüşü alındıktan yaklaşık 1 ay sonra kurum görüşünün çıktığını çok gördüm. Bu genelleme sadece adalet bakanlığı için geçerli.

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar yüksek kesinti yapılan vergi dilimleri için ve agi ödemesi için ödeme sürelerine göre başvuru ve vergi mahkemesinde dava açma usulleri değişiyor. Toplu ödemeden itibaren 5 yıl içinde bu başvuruyu canlandıran yöntem de bulunuyor. İade olan kişilerde toplu ödemelerde kesilen vergiler ihraç süresine bağlı değişiklikler gösterse de eksik yatan nerdeyse ortalama 3-4 sene için 25-30 bini bulurken Agi de 10-15 bin arası oluyor.  Gerçekten maddi olarak hak kaybına uğrayan ve bunu bilmeyen iade olmuş çok khklı arkadaş var. Süreci sonuna kadar takip etmek gerekiyor..

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...