İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Adalet Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

@28 ŞUBATIN DA MAĞDURU Komisyon sadece dosyanın istinafta olduğunu belirtmiş. İçeriğine girmemiş. İçerik mağdur lehine.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk 28 ŞUBATIN DA MAĞDURU

Ben komisyon zabit katibiydim, komisyon müdürüne sordum, kurumlara tekrar görüş soruluyor mu diye, göreve dönenlerle ilgili olarak görüş sormuyorlar dedi, kurum kanaatlerini ilk gönderilen bilgi notlarına göre mi belirliyorlar acaba, yoksa bakanliklarda tekrar mi kanaat olusturuyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende adalet bakanligi personeliyim savcılık kalemiydim ilk kurumdan giden görüşlere göre karar veriyorlar

675 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gn.Editör

Yardımcı Hizmet Sınıfında bulunan Mübaşir kadroları, yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Genel İdari Hizmetler sınıfı kapsamına alındı.

Hatırlayacağınız üzere, 13 Aralık 2018 tarihli haberimizde Mübaşirlerin Genel İdare Hizmetleri Sınıfına geçirilmesine yönelik çalışmaların tamamlanmadığına dikkat çekmiştik. Tıklayınız.

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan 2019/50 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Mübaşir kadro unvanının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin birinci fıkrasının Genel İdari Hizmetleri sınıfı başlıklı (I) bendi kapsamına alınmasına karar verilmiştir.

https://www.memurlar.net/haber/807419/mubasirler-gih-sinifina-gecirildi.html?utm_source=headlines

?? Hukuk ve Adalet ??'' SADECE ''

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Ömer Sadi ADIGÜZEL

Mrb. Benim adli cezam var ve şu an istinaf aşamasında. OHAL komisyonu red dilekçesi de elime geçti. Bununla ilgili olarak ne yapmam lazım. İdare mah. ne dilekçede bekletici unsur olarak nasıl bir şey yazabilirim. Teşekkürler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba idari mahkemesinde açacağınız dilekçede...

Alıntı

Idare mahkemesinin, adlı yargi dan çıkacak kararı bekletici mesele yapmasını talep ediyorum

şeklinde talepler bölümünde ekleme yapmanız yeterlidir. Unutmayın mahkeme bu isteğinizi kabul yada reddedebilir

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hiç beklemeden idare mahkemesine davanizi açin iki aylik dava acma sureniz basladi haberiniz olsun. Sureyi kacirmayin ve dava dilekcebizde istinaf mahkemesinde görülmekte olan adli dosyamin bekletici mesele yapilmasini istiyorum yazin sonuç ve istem kismina

675 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Mumid Mumid-i

albatros 5, adli durum beraat. dosyam 22. idare mahkemesinde..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Albatrosun verdiği listede B4 kodu olarak kodlanilmisim. Soruşturma ve kovuşturmada albatros listesindeki B4 kodun ne anlama geldiği belirtilmedi. 

Albatros da B4 kodun ne anlama geldiğini bilen biri var mı?

Garson fislemesinde B4 kodu var ama oradaki anlam olmadığı kanaatindeyim. Çünkü garsonda geçen 3,4,5 kodları ile albatros da geçen 3,4,5 kodları farklı anlamda.

Benim kendi araştırmalarım da; Erzurum'da 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Murat D. isimli bir itirafçı ifadesinde; 

B4 (sigara içen himmeti aksatan düzensiz personel), ümitler (önceden hizmete gelen ve ayrılan personel) menfi (hizmete karşı olan personel) diğer (farklı cemaat ve grupta olan personel) şeklinde anlamlar içerdiğini belirten bir haber var.

Albatros B4 kodu ile ilgili bir bilgisi olan varmı acaba? 

Ayrıca komisyon nasıl bir karar verebilir bu kodla ilgili?

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, üç sorum olacaktı.

1-Adalet Bakanlığı'nda zabıt katibi olarak görev yapan yakın akrabam yargılandı ve 223/2-e bendinden beraat etti. Kriteri yoktu, 2014 öncesi sohbete katılım vardı 2 defa dini maksatlarla, bunun haricinde himmet vermek, fetö evlerinde klavye dersi almak ve bu fetö referansıyla işe alınmak, 2014'ten sonra da defalarca sohbete gitmek gibi iftiralardan beraat edildi, bu iddialar gidilen klavye kursundan alınan kayıt raporları ve derslere katılım belgeleri, şahitler vs ile çürütüldü ve savcı da mütalaasında beraat istedi, dolayısıyla hakimin verdiği beraat kararı akabinde istinafa da gidilmedi. Gerekçeli karar da mevcut elimizde.

Önceki kararlara bakıldığında sadece kurum kanaatiyle komisyonun ret cevabı verdiği görülse de genele bakıldığında sohbetin 2014'ten önce olması ve başka herhangi bir kriter olmaması açıkçası komisyondan kabul geleceğini düşündürtüyor bana, sizlerin görüşü nedir?

2- Komisyondan gelebilecek muhtemel ret cevabı akabinde idare mahkemesine açılacak dava, herhangi adli bir süreci beklemeyeceğinden ya da olumsuz bir adli karar da mevcut olmadığından,  iade ile sonuçlanacaktır denebilir mi?

3- Forumda okurken gözüme çarptı, kurum kanaati dikkate alınırken komisyon karar aşamasında kuruma fikir sormuyormuş. İlk başta ihraç edilirkenki görüş dikkate alınıyormuş? Benim kurumum savunma sanayii başkanlığı, ben ihraç edilirken MSB'ye bağlı idi ve bakan insiyatifiyle ihraç edilmiştim, kurum idarecilerimin bir insiyatifi olmamış ve açıkçası benimle olumlu görüşmüşlerdi. Sonrasında MSB'den ayrıldı SSB ve direk cumhurbaşkanlığına bağlandı. Hakkımda olumsuz karar veren idareci (bakan) artık mevcut değil. Ben yakın zamanda gidip, hem ihracımda tesiri olduğunu bildiğim yakın akrabamın beraat kararını dikkatlerine sunacak hem de ilk ihracımdaki olumlu bakış açısının korunmasını talep edecektim. Çünkü herhangi bir kriterim yok, 1.5 yıldır ifadeye vs çağrılmadım, adliyeden sorguluyorum soruşturma yok deniyor, elbette gizli olması muhtemel ama sanmıyorum. Bana direk söylenen şu; burası kritik bir kurum olduğundan tedbiren böyle bir karar alındı hakkında akraban sebebiyle, ilerleyen dönemlerde işine döneceksin. DSİ'de Karayolları'nda çalışıyor olsaydın atılmazdın. Bu şartlar altında benim gidip kurum kanaatine yönelik görüşmeler yapmamın bir anlamı olacak mı eğer komisyon kurumuma kanaat sormayacaksa. Hayır daha da kötüsü, artık amirim olmayan bir kişi ve kurumun hakkımdaki nereden geldiği belli olmayan kanaati üzerimde belirleyici olacak, akıl alır gibi değil...

Uzun oldu kusura bakmayın...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

695

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...