İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

MSA

dilekçe Adli Kontrol Uygulamasının Kaldırılması Talebi Dilekçesi

Önerilen Yorum

XXXXXX CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

GÖNDERİLMEK ÜZERE

XXXXXX CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

Konu : Adli Kontrol Uygulamasının Kaldırılması Talebi

ŞÜPHELİ: XXXXXXXXXXX ( T.C.:…………………………)

Adres:

Hakkımda Karaman Sulh Ceza Hakimliği’nin 10/09/2017 tarih ve E:201X/XXX Sorgu sayılı kararı ile adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verilmiştir. 

Bu kapsamda ikametimde bulunan Yenimahalle Polis Merkezi Amirliği’ne 15 günde bir Cuma günleri saat 07.00-19.00 saatleri arasında imza yükümlülüğünü yerine getirmekteydim. En son

18/01/2019 tarihinde saat 15.00 de Yenimahalle Polis Merkezine gittiğimde imza yükümlülüğüm olmayan 11/01/2019 tarihinde imza atmaya gitmediğim gerekçesiyle tutanak tutularak dosyanın kapatıldığı ve evrakların Tarsus Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne gönderildiği ifade edilmiştir.

Aynı tarihte Polis Merkezinden almış olduğum tutanak ile birlikte Tarsus Denetimli Serbestlik

Müdürlüğü’ne başvuru yapmaya gittiğimde ise dosyanın Müdürlükte olduğu ve kapatılmadığı bir sonraki tarihte imza yükümlülüğünü yerine getirmem gerektiği ifade edildi. 

Fakat 01.02.2019 tarihinde imza atmak için gittiğimde ise yine dosyam yerinde olmadığı için imza atamadım. Daha sonra yine Tarsus Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nü aradım ve oradan tarafıma verilen bilgiye göre dosyanın Savcılığa iade edildiğini öğrendim. 

31/07/2018 tarihinde trafik kazası geçirdim ve her iki omzumdan ameliyat oldum. Daha önce yürümekte zorluk çekmekteydim. Ameliyat sonrasında da 4 (dört) ay rapor aldım. 3 yaşında bakmakla yükümlü olduğum bir oğlum var ve aynı anda hem imza yükümlülüğü hem de çocuğun bakım ve gözetimi beni oldukça zorlamaktadır. 

10/08/2017 tarihinden bu yana yaklaşık 1,5 yıldır düzenli olarak imza yükümlülüğümü yerine getirmekteyken en son Polis Merkezince dosyam Tarsus Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne iade edilmiştir. Bu süreçte Sahsıma atfedilecek herhangi bir kusur ya da ihmal atfedilemeyeceği gibi üzerime düşen imza yükümlülüğümü tam olarak yerine getirmeye çalıştım.

1,5 yıldır adli kontrolün gerektirdiği yükümlülüğü hiç aksatmadan yerine getirdim. Adli kontrol müessesesinden beklenen hukuki amacın hasıl olduğu kanaatindeyim. Ancak her geçen gün imza yükümlülüğü daha da zorlaşmaktadır.  

Takdiri Savcılığınıza ait olmak üzere; yukarıda aktardığım hususlar ve 1,5 yıldır adli kontrolün gerektirdiği yükümlülüğü hiç aksatmadan yerine getirdiğim de dikkate alınarak, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 109, 110 ve 111. Maddeler uyarınca adli kontrol tedbirinin kaldırılması, bu talebim uygun görülmemesi halinde ise adli kontrole ilişkin hususların sadece yurtdışı çıkış yasağı ile sınırlandırılmasını ve imza zorunluluğunun

kaldırılmasını arz ve talep ederim.  05.02.2019                                                                                                                                              

Ad Soyad

EKLER:

Hastane Raporu

Kaza Tutanakları

Adli Kontrol Kaldırılması.docx

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...