İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

siradanbirkisi, 19 saat önce yazdı:

idari mahkemenin ne ilk ara karar miadına cevap verdiler(30 günlük miat- 33. günde savunma yazısı geldi ve 13 sayfalık yazıda tek kelime hakkımda ifad

Aslında şu an şeklen davayı kazanmış olmanız gerekir. Ama adalet yok

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL komisyonu son veriler:

OHAL Komisyonunda bugüne kadar gerçekleşen toplam işlem sayısı; 125 bin 678'i kamudan ihraç olmak üzere, 131 bin 922'dir. Toplam başvuru sayısı 126 bin 200, bugüne kadar incelenerek karara bağlanan dosya sayısı ise 97 bindir. Kararların 9 bin 200'ü kabul, 87 bin 800'ü ise red olarak gerçekleşmiştir. Başvuruların yaklaşık yüzde 77'si hakkında karar verilmiş, 29 bin 200 dosyanın incelenmesi ise devam etmektedir.

DEĞERLENDİRME

CHP Milletvekili Yıldırım Kaya'nın verdiği rakamların doğru olmasında, OHAL Komisyonunun 25 Ekim'den 16 Aralık tarihine kadar, 50 günlük sürede, incelediği toplam dosya sayısı 5.100'dür. 

OHAL Komisyonu 2018 yılında çok daha hızlı kararlar almaktaydı. Basında yer alan bilgilere göre kurul haftalık 1200 dosyayı karara bağlamaktaydı. 

Bu son veriler, OHAL Komisyonunun, en zor dosyaların görüşülmesini en sona bıraktığı ve dosya incelemesinin de bu nedenle daha yavaş yapılabildiğini göstermektedir.

Güncelleme • • 668 KHK

668 KHK - Beraat - Yargıtay beraatı onayladı - OHAL “KABUL”. Eski görev yerinde işe başladı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tweety, 21.12.2019 - 18:07 yazdı:

@Aklima Sn. Aklima merhaba,

Dosyamizda ara karar cikmis, esimin takipsizlik kararinin onayli belgesini istemisler verildigi bassavciliktan. Kesinlesip kesinlesmedigini ya da baska bir  suc unsuru bulunup bulunmadigini soruyorlar dedi avukatimiz.

Siz bu durumu nasil yorumluyorsunuz

Dosyanız karar aşamasına gelmiş. Ancak savcılıktan belge istemeleri süreci uzatma yada kendilerini garantiye almak için. Hadi bakalım güzel bir haber verirsiniz umarım. İlk derece mahkemesi olması sıfatıyla çokta sevinmeyin. Temkinli olmak lazım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk, 7 saat önce yazdı:

@Aklima  Üyeliğimin kaldırılmasına dair cuma günü bir talebim vardı. İşleme alır mısınız.

Üyeliğiniz kaldırmak için ekranın sağ üstünde kendi rumuzunuzun yanındaki oka tıkladığınızda aşağı doğru bir pencere açılacak oradan "hesap ayarlarını" seçmelisiniz. Yeni gelecek pencerede ekranın sol orta tarafında yıkarıdan aşağı doğru genel, eposta,parola... şeklindeki listenin an altında "hesabımı kaldır" seçeneği var. Buradan hesabınızı kaldırabilirsiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar kardeşimin eşi asker 6 ay uzaklaştırma aldı 2 aydır evdeydi .anksörden dolayı iki gün önce sabah lojmana gelip almış polisler ifadeye götürmüşler iki ardışık arama diye biliyorduk biz  .bugün mahkemeye çıktı ve tutuklu yargılanmasına karar verildi ? Kardeşim ev hanımı lojmanda oturuyorlardı lojmandan çıkarma gibi bir durum olurmu bilgisi olan varmı ?

Adalet Bakanlığı 701 ihraç 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Tecokhk normal de çıkarmaya calisyorlardi. Öyle bir hamle de bulunurlarsa direk yürütmeyi durdurma kararı almak için idare mahkemesi yanlış bilmiyorsam dilekçe yazın . Anayasaya aykırı olduğu için yürütme durdurma verirler. 

701 khk- j.utgm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tecokhk, 9 saat önce yazdı:

Arkadaşlar kardeşimin eşi asker 6 ay uzaklaştırma aldı 2 aydır evdeydi .anksörden dolayı iki gün önce sabah lojmana gelip almış polisler ifadeye götürmüşler iki ardışık arama diye biliyorduk biz  .bugün mahkemeye çıktı ve tutuklu yargılanmasına karar verildi ? Kardeşim ev hanımı lojmanda oturuyorlardı lojmandan çıkarma gibi bir durum olurmu bilgisi olan varmı ?

TSK lojman yönetmeliğine eklenen ""“Anayasal düzene ve düzenin işleyişine karşı suçlar ile terör örgütü üyeliği veya yöneticiliği suçlarından haklarında düzenlenen iddianamenin kabulüne karar verilenler ile Türk Ceza Kanunu'nun 221'inci maddesinden faydalanmak için başvuranlar kendilerine yapılan tebligat tarihinden itibaren bulundukları konutu 15 gün içerisinde tahliye eder.” şeklindeki madde nedeniyle "isteyebilirler". Haberi https://odatv.com/tskdan-cok-garip-bir-fetoyle-mucadele-karari-01081950.html de var.

Ancak bu maddeye istinaden bir lojman boşaltma işlemine karşı açılan davada idare yürütmeyi durdurma kararı verdi. Hemde güzel açıklamalarla. Haberi https://odatv.com/mahkeme-bakanliga-kanunu-astin-dedi-24111927.html sayfasında var. Eğer gerekirse bu haberdeki koyu yazıların olduğu kısımlar kullanılabilir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkese merhabalar arkadaşlar. Genel forumu okudukça mutlu oluyorum ama bizim forumda yine yaprak kımıldamıyor. Arada memurlarnet.forum a bakıyorum herkes birbirini suçluyor moralim bozuluyor. Bizim forum daha anlayişli, daha sakin gidiyor çok şükür.

Ben bugün sizden şu konuda fikir istiyorum. Genelde akraba ihraçlarından haber duymuyoruz. Çevremdeki akraba ihraçları ne ret ne kabul alamadı ben dahil bekliyoruz. Bizim durumumuzda sivil kurumlarda insanların çalıştığını hatta bir kısmının soruşturma bile geçirmediğini biliyoruz. Bir düzenleme ile bizi sivil kurumlara atamayı düşünelibilirler mi? Ne dersiniz? Kimseye cevap gelmemesinin nedeni bu olabilir mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 4 dakika önce yazdı:

Herkese merhabalar arkadaşlar. Genel forumu okudukça mutlu oluyorum ama bizim forumda yine yaprak kımıldamıyor. Arada memurlarnet.forum a bakıyorum herkes birbirini suçluyor moralim bozuluyor. Bizim forum daha anlayişli, daha sakin gidiyor çok şükür.

Ben bugün sizden şu konuda fikir istiyorum. Genelde akraba ihraçlarından haber duymuyoruz. Çevremdeki akraba ihraçları ne ret ne kabul alamadı ben dahil bekliyoruz. Bizim durumumuzda sivil kurumlarda insanların çalıştığını hatta bir kısmının soruşturma bile geçirmediğini biliyoruz. Bir düzenleme ile bizi sivil kurumlara atamayı düşünelibilirler mi? Ne dersiniz? Kimseye cevap gelmemesinin nedeni bu olabilir mi?

Tanıdığım biri var kardeşi atıldı kendisi çalışıyor ama istisna. TSK hepimizi sivil kuruma verebilir kim dur diyecek ki

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mat, 7 dakika önce yazdı:

Tanıdığım biri var kardeşi atıldı kendisi çalışıyor ama istisna. TSK hepimizi sivil kuruma verebilir kim dur diyecek ki

Arkadaşımın kardeşi ilk dönem ihraç olmustu bakan onayı ile. Sonra iade oldu. Daha sonda 701 de hem bakan onayi hem khk ile ihraç oldu. Hala cocugun neden ihrac oldugunu bilen yok.Arkadasim calisiyor. Istisnalar var evet. Belki de ayni kişiden bahsediyoruz. Ama baktiklari cok sey var diye dusunuyorum. Akrabanin suçlamasi, ceza alip almadigi, ailede baska suclanan var mi gibi. Maalesef tsk da hersey kriter. Ihraç olmayan neden olmadi, olan neden oldu hiçkimse birşey bilmiyor. Ama kendim için eşimin bütün sülalesini eklediler dosyama ve öyle attılar bunu biliyorum.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...