İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

wildPuppy, 18 saat önce yazdı:

Merhabalar hocam, yine rutin gaz alma işlemidir diye düşünüyorum. Keşke yanılsam. Daha yarı. Saat önce il nğfusa gittim pasaport olayını sormak için, memur bilgisayar ekranını çevirdi görmeyeyim diye, sonra 2 metre ötede durmamı söyledi. Khklılara bakışları bu.

İstanbulda en az 3 ay sürermiş pasaport işi. Öyle dedi. Yurtdışı yasağınız mahkemece kalkarsa başvuru yapabilirsiniz dedi. Ama tipi hiç güven vermeyen referanslı bir tipti memure hanım. O yüzden güvenemedim, asabım bım da biraz bozuldu tavırlarına. 7x8 kaç deseniz cevaplayamayacak bilgide... 

Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim açıkçası. 

Burada yazamk iyi geliyor ama vakit sıkıntım var uzun zamandır. Okumaya devam ediyorum. Gelişme olmayınca da yazacak bir konu aklıma gelmiyor.

İlerleyen günlerde ciddi bir gelişme olursa ki 10 ay önce açıklama yapılmıştı tabi kandirilmadilarsa neyse yeni gündem oluşturma ve belki bu sefer sonuca bağlanır 

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Yazacak birşey de kalmıyor artık. Ohal sonrası ihraçlarda idare mahkemesinden "suçun şahsiliği ilkesi"ne dayanarak iadeler görüyor duyuyoruz. Dahası personelden soruşturması,davası olup fiili göreve devam edenler var.

Bir taraftan biz KHK lılara (TSK) sürekli ret veriliyor. Daha dün twitterda biri eş durumundan ihraç sivil memur, diğeri 1. Derece akraba durumundan uzman çavuş ret aldığını yazdı. Kritersiz, tek ankesör aramalı vs retler var saymıyorum bile.

Ben ki çok umutluyum. Ama sönüyor giderek...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sanırım bu sene komisyon dosyaları bitirecek gibi gözüküyor ve son kararları mahkemeler verecek tabiki AYM de iş bitiyor. Umarım hakimler adalet kavramını doğru şekilde verecekleri kararlara uygular. Bu işler zamanla düzelecektir, sağlığımız bozulmasın yeterki.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 1 saat önce yazdı:

Yazacak birşey de kalmıyor artık. Ohal sonrası ihraçlarda idare mahkemesinden "suçun şahsiliği ilkesi"ne dayanarak iadeler görüyor duyuyoruz. Dahası personelden soruşturması,davası olup fiili göreve devam edenler var.

Bir taraftan biz KHK lılara (TSK) sürekli ret veriliyor. Daha dün twitterda biri eş durumundan ihraç sivil memur, diğeri 1. Derece akraba durumundan uzman çavuş ret aldığını yazdı. Kritersiz, tek ankesör aramalı vs retler var saymıyorum bile.

Ben ki çok umutluyum. Ama sönüyor giderek...

Suçun şahsiliği ilkesine dayanarak iadeler varmi benmi kaçırdım.@Lal

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 21 dakika önce yazdı:

Suçun şahsiliği ilkesine dayanarak iadeler varmi benmi kaçırdım.@Lal

pardon paylaşmıştı sayın aklima simdi hatırladım @Lâl

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Aklima etiketinizdeki bilgiler benzer özellikte. Ancak benim dosyam KYOK ile kapandı. Dosyanın halen açık olmasının nedeni kuruma yazılan yazılara aylarca cevap beklenmesi olabilir. Örneğini maalesef yaşadım!!!Öncelikle neden hala açık olduğunu neyi beklediğini, bekleme sürecinin komisyon sürecinide beklettiğinden hareketle belki bilgi alabilirsiniz ( yaptıysanız özür, akıl vermek gibi olmasın. Sadece yaşadım ve faydalı olurmu acaba  düşüncesindeyim) Bu kadar beklemesi normal değil.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben artik umidimi tamamen kestim askerlere iade asla vermeyecekler bu belli keske bekletmeseler daha fazla bi an onca karari girseler o da yok. 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
serpil68, 3 saat önce yazdı:

pardon paylaşmıştı sayın aklima simdi hatırladım @Lâl

Evet Sn. Aklima da paylastı. Ben karari henuz paylaşamadim ama benim de arkadaşım iade oldu eş durumundan. Durumunu paylaşmıştım. Ohal sonrası idare mahkemesi sucun şahsiliği ilkesi ile iade verdi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Beraat aldıktan sonra (büyük çabalarım sonucu) içimde dönebileceğime, hiç olmazsa araştırma merkezinde görevlendirileceğimi düşünmüştüm. 

Ancak görünen o ki durum çok zor. Eğer adına referans denilirse ki denilmez Ret aldım çünkü. Dosyanın durumunu sordurmuştum bir tanıdığa. Dosyanın olumlu olduğunu beraat kararını desteklediğini ancak kurumun olumsuz görüşünün devam ettiğini, özellikle 701 KHK ile ihraç edilen personelin geri dönüşünün istenmediğini duydum. Hatta çalıştığım en son birliğin kahpe darbe girişiminde aktif rol aldığını benim özellikle o tarihte izine yolladığımı kanıtlamama rağmen. 

Umarım adalet bir gün tecelli eder diyorum. Saygılar 

• Üzülme 1
  • Katılmama 1

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn @Koyunyemez katılmıyorsunuz ama ret aldığınızda ki umarım almazsınız bütün içtenliğimle iade olmanızı dilerim. Ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız. 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...