İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Askerdik, 7 saat önce yazdı:

Eğer askerseniz ve ihracsaniz zaten yüzde 90 fetocu degilsiniz sizleri tanımama gerek yok ben de 2010_2016 yıllarında askeri alımlarda genel bir şüphe varmış o yüzden komisyondan ret aldım ha birde ihraç olmam ve takipsizlik almamda gerekçe gösterilmiş ( takipsizlik akrabaya verilen hat o da beraat etti başka birşey yok) peki ama bizimle neden ugrasiyorlar arkadaş neden biz dosyamız bomboş ama yine de ret yalvarıyorum biri birşey desin canıma kiyacagim artık kendimi çok yalnız hissediyorum idari mahkemesine eşimin beraat kararını gönderdim kurumun avukatı evrakı okumamış bile sanki karar benim beraat kararimmmis gibi mahkemeye savunma yollamış adalet gelir mi

Ortada bir suçlama yok ama nereye gitsem ret alıyorum yeminederim fetocu değilim cemaat tarikatla hiç işim olmadı hayatım boyunca ama ispatliyamuyirum çünkü dinleyen kimse yok kimse sen necisin kimsin bile demiyor yaradan ne olur yardım et 

Allaha havale ettik kardesim er yada geç hakkımız olan verilecek.Sizi çok iyi anlıyorum bizde manevi anlamda çok zor günler geçirdik geçiyoruz.Esim kardeslerinden dolayi ihrac memlekete geldik esimin ailesi sanki keyfimizden gelmişiz gibi (diğer iki kardeşiyle beraber esimin de destegiyle acilan mermer atolyesinde calisiyorlar)davranıyorlar.Esim ve hapisteki iki kardesi açtılar dükkanı.Esime resmen asgari ücretle çalışacaksın dediler.Yeri geldi onu bile doğru dürüst alamadı.Gitmeyelim memlekete dedim esime, ben yıllarca yardim ettim başkasının yanında çalışamam dedi.Aile birliğimiz bozuldu .Ama sabir başka yapacak bisey yok evlatlarınız varsa onlara sarılın .Allah büyük. Ha cezaevindekilerede ayni derseniz yok onlar gayet kıymetli.Ama benim esim hem magdur hem mazlum?

• Beğeni 1
  • Üzülme 2
  • Onaylama 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ankara bölge idarede de Red vermiş. Karar baya kısa sürede geldi şubat ayı sonlarına doğru istinafa başvurmuştuk. İnşallah sonuna kadar mücadele edicez. Masum olan herkesin bir gün aklanması dileğiylee

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Güneşzag, 10 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ankara bölge idarede de Red vermiş. Karar baya kısa sürede geldi şubat ayı sonlarına doğru istinafa başvurmuştuk. İnşallah sonuna kadar mücadele edicez. Masum olan herkesin bir gün aklanması dileğiylee

Adli davanız devam ediyor muydu ? 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 20 dakika önce yazdı:

Adli davanız devam ediyor muydu ? 

Evet bu ay açıldı davası

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar herkes iyi gunler yeni uye oldum ve merak ettigim bi soruyu sizlere sormak istiyorm. Ohal komisyonundan once ret geldi ardından savci mutaalada beraat istedi mahkeme agustos 6. Sizce nasıl isler surec. Hic bir kriter yok ( TSK )

Snnnn

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Chipoyun Uygun, 5 saat önce yazdı:

Arkadaslar herkes iyi gunler yeni uye oldum ve merak ettigim bi soruyu sizlere sormak istiyorm. Ohal komisyonundan once ret geldi ardından savci mutaalada beraat istedi mahkeme agustos 6. Sizce nasıl isler surec. Hic bir kriter yok ( TSK )

İddianamede ne ile suçlanıyordunuz?  Kriteriniz yok ise  size niçin dava açıldı ki? Bu arada savcı mütalaada beraat istediyse beraat edersiniz kesinlikle hayırlı olsun.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Oncelikle konuyu yanlis yere acmisim editor arkadas bilgilendirdi sağolsun. Diger ise tam kendimi ifade edemedim. Darbe gecesi alindim suçlamalar anayasal duzeni yikmak + uyelik. 9 ay c.evi ardindan tahliye o günden beri beklemekteym.

Snnnn

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Benim 1. Derece yakınım KHK ile ihraç. Kendisinin ankesörlü davası devam ediyor, yüksek ihtimalle ceza almayacak. 2 senedir bende sıkıntı yoktu. Ruh hastası bir  Tug. K. Bana İki kere GGU verdi. Göreve başladım bir hafta oldu. Şimdi de teklif etmiş yukarıya , yukarısı da 6 ay GGU verdi. Yürütmeyi durdurma açacağım. Görüşleriniz nelerdir? Bir de ikamet edilen şehire mi yoksa görev yaptığım şehire mi açacağım? Kaç günde sonuçlanır?

Güncelleme • • Weweresoldiers
Eksik

İşlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Weweresoldiers, 27 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Benim 1. Derece yakınım KHK ile ihraç. Kendisinin ankesörlü davası devam ediyor, yüksek ihtimalle ceza almayacak. 2 senedir bende sıkıntı yoktu. Ruh hastası bir  Tug. K. Bana İki kere GGU verdi. Göreve başladım bir hafta oldu. Şimdi de teklif etmiş yukarıya , yukarısı da 6 ay GGU verdi. Yürütmeyi durdurma açacağım. Görüşleriniz nelerdir? Bir de ikamet edilen şehire mi yoksa görev yaptığım şehire mi açacağım? Kaç günde sonuçlanır?

GGU verildiğine göre disiplin kanunu madde 29 a göre hakkınızda araştırma yapılmış olmalıdır. Önem vermeniz gereken nokta bu araştırma sonrasında yukarı ne teklif edildi. Çünkü yukardanda ggu gelfiğine göre büyük ihtimalle kamu görevinden çıksrılmanız istenmiş. Dava konusuna gelince işlem yaoan kurumun olduğu yerde açmanız gerek. GGU bir takdir hakkı kullanımı ve size bir eksisi olmadığı için mahkeme tarafından davanız muhtemelen red edilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...