İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

lizzy, 2 saat önce yazdı:

merhaba, eşim ilk ceza mahkemesinde ceza verilmesine yer olmadığı kararı çıktı. 7145 sayılı kanunun 26.maddesi ve 375 KHK eklenen geçici madde 35 madde d fıkrasıyla ihraç edildi. istinaf red verdi. şuan danıştay  aşamasındayız süreci böyle olup da işe iade edilen var mı ya da süreç nasıl ilerler 

@vergici672

göreve iade için dava açtık şu an danıştay da 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar şükürler olsun beraat ettim. İlk celsede. Savvı beraat talep etti. İstanbulda. Darısı bekleyenlerin başına. 2 buçuk yıl sonra aklandım. 

Geçmiş olsun 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
lizzy, 2 saat önce yazdı:

@vergici672

Hocam henüz bir danıştay kararı duymadık. İnşallah olumlu olur. Örnek olur

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 5 saat önce yazdı:

Sağolun hocam cümlemize 223/2-e den verdiler inşallah idare de sorun çıkartmaz. 

Gözünüz aydın hocam çok güzel bir haber inşaallah işinize ve tüm haklarınıza da kavuşursunuz en kısa zamanda ?

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 41 dakika önce yazdı:

Gözünüz aydın hocam çok güzel bir haber inşaallah işinize ve tüm haklarınıza da kavuşursunuz en kısa zamanda ?

Teşekkürler hocam, cümlemize inşallah. Benim durumumda olan sizlere umut olsun diye paylaştım. İnşallah düzelecek. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı olsun neguzel haberler darısı diğer bekleyen arkadasların basına ıns

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

Ohal sonrası ihraç itirafçı beyanı -kyok olmasına rağmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@wildPuppy idare mahkemeleri dosyanızın tamamını görebiliyor. Yani savcının beraat talep ettiğini, istinafa sizin basvurduğunuzu vb. Hakkınızı sonuna kadar arayın. B maddesinden beraat alırsanız idare mahkemesi sürecinde eliniz daha güçlü olur. Kararın tefhim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde istinaf için süre tutum dilekçesi vermeniz gerekiyor. Unutmayın. Bu arada sayın aklima'nın paylaştığı örnek dilekçe bana ait ?

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

701 Khk - Tanık - Beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Shota61, 2 saat önce yazdı:

@wildPuppy idare mahkemeleri dosyanızın tamamını görebiliyor. Yani savcının beraat talep ettiğini, istinafa sizin basvurduğunuzu vb. Hakkınızı sonuna kadar arayın. B maddesinden beraat alırsanız idare mahkemesi sürecinde eliniz daha güçlü olur. Kararın tefhim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde istinaf için süre tutum dilekçesi vermeniz gerekiyor. Unutmayın. Bu arada sayın aklima'nın paylaştığı örnek dilekçe bana ait ?

Teşekkürler hocam. Dilekçeniz gayet açık ve net. Yol gösterici. Ben de bu hafta içinde dilekçemi vermeye çalışacağım. Sanırım istinafa başvursam dahi kovuşturma bitmiş sayılıyor ve pasaport tahditi için başvurabilirim değil mi? İstinaf kararı beklenmez heralde bunun için. Sizin istinaf ne kadar sürdü?

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 51 dakika önce yazdı:

Teşekkürler hocam. Dilekçeniz gayet açık ve net. Yol gösterici. Ben de bu hafta içinde dilekçemi vermeye çalışacağım. Sanırım istinafa başvursam dahi kovuşturma bitmiş sayılıyor ve pasaport tahditi için başvurabilirim değil mi? İstinaf kararı beklenmez heralde bunun için. Sizin istinaf ne kadar sürdü?

Karar kesinleşmeyeceği için tahdit kalkmaz. Eğer yurt dışına çıkmayacaksanız bunun bi önemi yok bence. Benimki 10 ay sürdü. Sonradan ankesör saçmalığı çıktığı için benim başvurumu reddettiler. Yargıtaya gidicem. Sonuna kadar mücadele yani...

701 Khk - Tanık - Beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@wildPuppy hayırlı olsun bana b bendinden berâat verdiler ama avukatım değişen bisey olmaz dedi

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...