İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Günaydın arkadaşlar 

Ilave tedbirler hakkında avukata sordum önce gerek yok demişti ama sonradan geniş yorumlayanların olduğunu dilekçe yazmamda fayda olabileceğini söyledi. 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar 2 gündür ilave tedbirler kaldırılması ile ilgili dilekçeyi araştırdım dilekçemide hazırladım avukatlada görüştüm fakat şahsım olarak vermeyi düşünmüyorum  çünkü bu ilave tedbirlerin kaldırılması iptal olan lisansları geri kazanmak için başvurulan bir şey ama benim herhangi bir lisansım yok silah ruhsatımıda verecek halleri yok. yurtdışı yasağımı geçen sene dilekçe vererek kaldırtmıştım. kimlerin vermesi uygun derseniz meslek süresinde veya öncesinde herhangi bir lisans alıp iptal olduysa veya yurt dışı yasağı hala devam ediyorsa mutlaka başvurmalarını tavsiye ederim yoksa silah ruhsatının geri verilmesi, mesleğe döndürülmesi, tazminat davası açması gibi maddeler için boşuna yazmayın çünkü zaten kurum seni terörist olarak meslekten ihraç etmiş silah ruhsatını ver mi dilekçeyi yazsanızda topu komisyona veya mahkemeye atacaktır. yine siz bilirsiniz

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AdaletBekleyen701, 09.02.2021 - 23:53 yazdı:

Merhaba arkadaşlar 2 gündür ilave tedbirler kaldırılması ile ilgili dilekçeyi araştırdım dilekçemide hazırladım avukatlada görüştüm fakat şahsım olarak vermeyi düşünmüyorum  çünkü bu ilave tedbirlerin kaldırılması iptal olan lisansları geri kazanmak için başvurulan bir şey ama benim herhangi bir lisansım yok silah ruhsatımıda verecek halleri yok. yurtdışı yasağımı geçen sene dilekçe vererek kaldırtmıştım. kimlerin vermesi uygun derseniz meslek süresinde veya öncesinde herhangi bir lisans alıp iptal olduysa veya yurt dışı yasağı hala devam ediyorsa mutlaka başvurmalarını tavsiye ederim yoksa silah ruhsatının geri verilmesi, mesleğe döndürülmesi, tazminat davası açması gibi maddeler için boşuna yazmayın çünkü zaten kurum seni terörist olarak meslekten ihraç etmiş silah ruhsatını ver mi dilekçeyi yazsanızda topu komisyona veya mahkemeye atacaktır. yine siz bilirsiniz

Kamu kurumunda çalışamama, SGK kaydında KHK ibaresi, Güvenlik görevlisi olarak dahi çalışamama/güvenlik firması ortağı/sahibi/yöneticisi olamama gibi ek tedbirler de var. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
AdaletBekleyen701, 09.02.2021 - 23:53 yazdı:

İlgili AYM kararına göre asıl tedbirin (yani ihracin) zorunlu bir sonucu olan tedbirlerin (mesela, silah ruhsatı iptali) kaldırılması beklenmemeli, ancak, halihazırda hangi ilave tedbirlerin asıl tedbirin zorunlu sonucu olduğu tam olarak bilinemediğinden (idare bu konuda suskun) garanti olsun diye ayrım yapmaksızın KHK'da siralanan tüm ilave tedbirlerin kaldırılmasınin talebi en makul yaklaşım gibi gözüküyor.

İdare taleplerinizi yerine getirmese bile, bu dilekçe sayesinde ilave tedbirler bağlamında tarafınıza yönelik hak ihlalini tescil ettirmiş oluyorsunuz (aksi halde, bilahare AYM veya AİHM tarafından başvuru yollarını tüketmeme gerekçesiyle bu konudaki başvurularınızın reddedilmesi sözkonusu olabilir.).

Ayrıca, eski kamu kurumu dışında başka bir kamu kurumunda calisamamak da ağır bir yaptırım bence. Mesela, gelecekte X belediyesine bilgi işlem hizmeti saglayan bir firmada iş bulsanız, kamuda doğrudan veya dolaylı olarak çalışmaniz yasak olduğundan dolayı bu işe giremeyeceksiniz. SGK ibaresi ise zaten bariz sekilde iş bulmayı zorlaştıran bir uygulama.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba. 701 dzkk dan ihracım. bu rütbe ve gemi adamlığı haklarının alınması bizi de kapsıyor mu acaba yoksa sadece içişleri personelini mi. teşekkürler

701 KHK-ret-sohbet-ist 29.ağır ceza

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yenal vatangül, 12 saat önce yazdı:

merhaba. 701 dzkk dan ihracım. bu rütbe ve gemi adamlığı haklarının alınması bizi de kapsıyor mu acaba yoksa sadece içişleri personelini mi. teşekkürler

bizi de kapsıyor. dilekçenizi yazın

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@wildPuppy örnek dilekce var mi bir de dilekce nereye veriliyor 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@BusnrYilmaz  Paylaştım ben 216. sayfada. Bugün son gün yazıp verin hemen.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dilekce konusunda avukat gerek yok dedi birsey çıkmayacak gibi konuştu karar veremedik biz de.MSB ye dava açıldığı için gerek yok dendi.

Ohal sonrası ihraç-Ankesör

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Avukatlar bu konuda net bir yorum yapamıyor, farklı değerlendirmeler oluyor. Kaybedecek bir şey yok sonuçta sadece posta ücreti. Ama ileri de başvuru yapmamışsınız gibi bir şey çıkar mı? Çıkabilir bu ortamda. Bu konu forumda yeterince tartışıldı zaten son gün tercih meselesi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...