İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

KKK muvazzaf sb iken sivil üniversitede okuduğum ilk üç yılı kapsayan ve asker abisi olduğu iddia edilen 2 şahısla kendi adıma olan telefon numarasından 150’den fazla telefon trafiğim olduğu iddiasıyla gözaltına alındım. Anladığım kadarıyla şahıslardan birisi kaldığı evin ev abiliğini yaptığımı da söylemiş. Gözaltının ikinci gününde ön görüşme olarak belirttikleri 10 dk.lık görüşmede bu bilgileri söylediler ve fotoğraf gösterdiler. Fotoğraftaki iki kişiyi de tanımadığımı söyledim. Gözaltının üçüncü gününde gözaltına alınan kişilerden covid testi pozitif çıkanlar olduğundan dolayı ne ifade alınması ne savcı ne de hakim karşısına çıkma işlemleri olmadan ev hapsi şartıyla salındık. Önümüzdeki hafta SEGBİS ile ifademiz alınacakmış. Merak ettiğim bu tarz durumlardakiler için kurumun yaptığı işlemler nelerdir? Kurumum SEGBİS ifadesinden sonra birlik G2’sine gitmemi söyledi. Adli ifadede neler sorulduğu ve verdiğim cevaplar mı sorulacaktır? Forumda arama yaptığımda yakın durumda birilerini göremedim. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

muvazzaf iken gozalti. savcilik ilk ifade asamasindayim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydınlar,

29 Nisan tarihinde 69. sayılı KHK dan bir personelin iade Nisan da iade olduğunu paylaşmıştım. Kendisi yeni bir mesaj atmış. Göreve başlamış ve sağlık raporu alma işleriyle uğraşıyormuş. HvKK personeli kendisi. Kararını paylaşmadığı için bilgim yok. Kendisi neden kamu görevinden çıkartıldığına dair bir bilgisi ve tahmini olmadığını belirtti.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hasant45, 11.07.2020 - 22:19 yazdı:

KKK muvazzaf sb iken sivil üniversitede okuduğum ilk üç yılı kapsayan ve asker abisi olduğu iddia edilen 2 şahısla kendi adıma olan telefon numarasından 150’den fazla telefon trafiğim olduğu iddiasıyla gözaltına alındım. Anladığım kadarıyla şahıslardan birisi kaldığı evin ev abiliğini yaptığımı da söylemiş. Gözaltının ikinci gününde ön görüşme olarak belirttikleri 10 dk.lık görüşmede bu bilgileri söylediler ve fotoğraf gösterdiler. Fotoğraftaki iki kişiyi de tanımadığımı söyledim. Gözaltının üçüncü gününde gözaltına alınan kişilerden covid testi pozitif çıkanlar olduğundan dolayı ne ifade alınması ne savcı ne de hakim karşısına çıkma işlemleri olmadan ev hapsi şartıyla salındık. Önümüzdeki hafta SEGBİS ile ifademiz alınacakmış. Merak ettiğim bu tarz durumlardakiler için kurumun yaptığı işlemler nelerdir? Kurumum SEGBİS ifadesinden sonra birlik G2’sine gitmemi söyledi. Adli ifadede neler sorulduğu ve verdiğim cevaplar mı sorulacaktır? Forumda arama yaptığımda yakın durumda birilerini göremedim. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

İyi günler,

Anlatımda atladığınız kısımlar yoksa, normal olmayan hususlar var.

Şöyle ki; askeri abisi olduğu iddia edilen iki kişi var bunların birisi sizin kendisininde kaldığı evin abisi olduğunuzu belirtmiş.

Size resmi gösterilen kişiler 150 den fazla telefon trafiğiniz olduğu iddia edilen kişiler mi? Bu kısım tuhaf, eksik bir şeyler var.

Bahsettiğiniz asker abisi olan kişilerle 150 arama durumu. Kurum için bulunmaz nimet. Halen hakkınızda her hangi bir işlem yapılmadıysa (ggu, açığa alma) durum dahada ilginç.

G2 konusu; TSK hiyerarşisinde aşağıdan yukarı doğru çeşitli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Durumunuzda bu kapsamdadır. sadece G2 olması ilginç. G1 olması gerekirdi. Size G2 nin soru sorması için kendisine bu soruların verilmesi gerekir. Anlatımınızdan anladığım kadarıyla birliğiniz sizin adli durumunuzdan yukarıdan aşağı değil sizin bilgilendirmeniz yada savcılığın birliğinize yazdığı yazıya binaen haberdar olmuş. Durum böyleyse "ne sordular? sen ne dedin?" diyeceklerdir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 6 saat önce yazdı:

İyi günler,

Anlatımda atladığınız kısımlar yoksa, normal olmayan hususlar var.

Şöyle ki; askeri abisi olduğu iddia edilen iki kişi var bunların birisi sizin kendisininde kaldığı evin abisi olduğunuzu belirtmiş.

Size resmi gösterilen kişiler 150 den fazla telefon trafiğiniz olduğu iddia edilen kişiler mi? Bu kısım tuhaf, eksik bir şeyler var.

Bahsettiğiniz asker abisi olan kişilerle 150 arama durumu. Kurum için bulunmaz nimet. Halen hakkınızda her hangi bir işlem yapılmadıysa (GGU, açığa alma) durum dahada ilginç.

G2 konusu; TSK hiyerarşisinde aşağıdan yukarı doğru çeşitli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Durumunuzda bu kapsamdadır. sadece G2 olması ilginç. G1 olması gerekirdi. Size G2 nin soru sorması için kendisine bu soruların verilmesi gerekir. Anlatımınızdan anladığım kadarıyla birliğiniz sizin adli durumunuzdan yukarıdan aşağı değil sizin bilgilendirmeniz yada savcılığın birliğinize yazdığı yazıya binaen haberdar olmuş. Durum böyleyse "ne sordular? sen ne dedin?" diyeceklerdir.

Cevabınız için teşekkür ederim. Tarihleri yazmadığımdan durum net anlaşılmamış olabilir. İddia edilen söz konusu görüşme trafiği sorulan iki kişiden birisiyle 2007 yılında, diğeriyle 2008-2009 yıllarındadır. Bu kişilerin o yıllarda mı asker abiliği yaptığı yoksa ne zaman asker abiliğine başladığı konusu meçhul. Ayrıca bu yıllarda ben askerlikle hiçbir alakası olmayan sivil üniversitede okuyan bir öğrenciydim. İddia edilen olay benim bu kişilerden birinin kaldığı evde kalıyor ve o evin ev abiliğini yapıyor olmam. O da yine 2009 yılına tekabül ediyor.

İdari işlem yapılmaması sebebi de kurum kanaati olabilir. Benim, ailemin ve yakınlarımın duruşu 17-25 öncesinde dershane tartışmalarının yeni yeni başladığı zamanlardan beri çok açık ve net. FETÖcülerin aksine dine bakış açım ve yaşantım da eskiden beri gizlediğim, sakladığım bir husus değil. Bu sebeplerden hakkımda bu tarz bir soruşturmayla gözaltına alınmış olmak beni şaşırttı diyebilirim.

EP'den yararlanmış olmak teröristlik gibi onur kırıcı, ağır bir ithamı kabul etmiş olmak olduğu için bu tarz bir şeye imza atmayacam. Ancak -mesleğimi kaybetmek pahasına- devletime yardımcı olmak niyetindeyim.

• Beğeni 1
  • Kahkaha 2

muvazzaf iken gozalti. savcilik ilk ifade asamasindayim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@hasant45 yine şanslıymışsınız ortada abiniz var ve ev abiliği görevi var ve dahası 150 arama gibi iddianameler var hala kurum kanaati ile görevdeyseniz şans mı diyim adalet mi diyim ? Allah kolaylık versin ben 2 senedir daha neden ihraç olduğumu öğrenemedim bekliyoruz bakalım. Böyle adaletinnn... 

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar;

6 ay önce yapmış olduğum pasaport başvurusu dilekçem  için iki tane farklı şehirden tahdit konulduğu için bu iki şehrin İl Nüfus Müdürlüklerine gönderilmişti. Bu dilekçeme bun gün bir şehirden tahdit kaldırıldığına ilişkin cevap yazısı geldi. Sormak istediğim bir tane İl Nüfus Müdürlüğünün bu tahditi kaldırması pasaport alabilmem için yeterli mi yoksa diğer cevabında gelmesini beklemem mi gerekiyor? @Aklima, bu konuda neler tavsiye edersiniz?

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür Barış, 6 saat önce yazdı:

Merhabalar;

6 ay önce yapmış olduğum pasaport başvurusu dilekçem  için iki tane farklı şehirden tahdit konulduğu için bu iki şehrin İl Nüfus Müdürlüklerine gönderilmişti. Bu dilekçeme bun gün bir şehirden tahdit kaldırıldığına ilişkin cevap yazısı geldi. Sormak istediğim bir tane İl Nüfus Müdürlüğünün bu tahditi kaldırması pasaport alabilmem için yeterli mi yoksa diğer cevabında gelmesini beklemem mi gerekiyor? @Aklima, bu konuda neler tavsiye edersiniz?

İdari tahditle alakalı yayınlanan yönetmelikte yetki il emniyet müdürlüklerinde. Tahdit koyulan illerin kaldırması gerekmekte. 6 çok uzun bir süre beklemişsiniz. Cevap vermeyen il belkide başvuruyu zımmen red etti. Sizin yönetmelik gereği cevap verilmediği için 30 gün sonra müracaat etmeniz gerekirdi. En kötü 60 gün sonra ombudsman yada idare mahkenesine başvurmanız gerekirdi. Anlarttığınız kadarıyla zaman aşımına uğrayan bir müracaatınız var. Umarım başvurunuz halen işlemdedir.

İlk etapta e devlette protokol şeklinde arama yapıp bşr uyarı varmı baıınız. Yoksa sıkıntı toktur. İkaz varsa;

Yasal olarak şu an yapabileceğiniz tekrar müracaat ederek cevap vweimwyen bşr müracaatınız olduğunu, ....ilindencevap geldiğini ve kendileri nezdindeki tahdidin kaldırıldığını ancak halen ... İlinden tahdit olduğunu bu nedenle mağduriyetinşzin devam ettiğini belirten bir dilekçe yazmalısınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar dostlar.

Kara kuvvetleri komisyon tebliği için, adresi teyit etmek üzere 10 Temmuz’da aradı. Bende İstanbul’da ikamet ettiğim için yeni adresi verdim. Şu ana kadar gelen tebliğat yok. Ancak şöyle bir sorun var, iş nedeniyle bugünden itibaren Cumartesi de dahil olmak üzere il dışında olacağım. Evde kimse olmayacak. Gelince kapıya tebliğat kağıdı asıyorlar mı ? Karar gelirse muhtara mı gidiyor yada eve gelince ararlar mı ? Gelip beni bulamazlarsa muhtara mı tebliğ ediyorlar. Şimdiden teşekkürler. 

Güncelleme • • Bilinmeyen34

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 22 dakika önce yazdı:

Selamlar dostlar.

Kara kuvvetleri komisyon tebliği için, adresi teyit etmek üzere 10 Temmuz’da aradı. Bende İstanbul’da ikamet ettiğim için yeni adresi verdim. Şu ana kadar gelen tebliğat yok. Ancak şöyle bir sorun var, iş nedeniyle bugünden itibaren Cumartesi de dahil olmak üzere il dışında olacağım. Evde kimse olmayacak. Gelince kapıya tebliğat kağıdı asıyorlar mı ? Karar gelirse muhtara mı gidiyor yada eve gelince ararlar mı ? Gelip beni bulamazlarsa muhtara mı tebliğ ediyorlar. Şimdiden teşekkürler. 

Kapıya bilgi notu asma mahalleden mahalleye değişiyor. Ama evde bulamazlarsa tebligat muhtarlığa gider. Bağlı olduğunuz muhtarlığın telefon numarasını internetten bulun. Her gün normal mesai saatleri içerisinde adınıza tebligat gelip gelmediğini arayıp sorun. Geldi dediklerinde söyleyin ayırsınlar, kaybetmesinler.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar  birşey sormak istiyorum kk  kuruma şubat ayı gibi idari dava açtık kurum birinci savunma yaptı tipik şablon sonrasında biz savunma yapmadık mahkeme ara kararla tekrarda 2 savunma Yapması ıcın 15gun süre verdi kurumun savunma vermesi gereken süre yaklasık  35-40 gün  geçti uyapta herhangi bir evrak yok sorum su kurum savunma yapmıs ancak sisteme 40gun gecıkmelı yukleme durumu olabilir yada kurum savunma yapmadıysa (bunu öğreniceğimiz bir yol varmı) sizce mahkeme kararı ne olur acaba ? Adli tatilde nobetci hakimlik bakıyormus bu yakında cıkma ihtimalini düşünüyoruz.(idari dava konusu) tanık beyanı ohal sonrası ihraç KYOK var.yardımcı olursanız cok sevınırım.

Ohal sonrası ihraç itirafçı beyanı -kyok olmasına rağmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...