İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

yea1928, 53 dakika önce yazdı:

arkadalar merhaba. aranıza yeni katıldım

689 KHK ile hava kuvvetlerinden ihraç oldum. nedendir bilmiyorum. kurum ihraçtan önce beni 5 ay açıkta bekletti. hiçbir fetö kurumunda işim kaydım olmadı. ne banka ne sendika ne kapatılan kurumlar ne de adı geçen uygulamalar. hiçbir şey yok. ihraçtan sonra adli işlem de olmadı. yani hiç kimse gelip seni neden ihraç ettiler bile demedi. komisyon kararı bekliyorum... 

komisyon benim durumumdaki gibi kişilere nasıl karar verir?  bildiğiniz duyduğunuz örnek var mı?

komisyon nasıl bir sıra izliyor arkadaşlar? 689 dan karar açıklanan var mı?

Hoş geldiniz. Açığa alınma haricinde aynı durumdayım. Kendim ve ailemle ilgili hiç bir şey yok. Ancak 689 öncesinde tebliğ edilen belgelerden anladığım 2 nci derece akraba nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Önceden de yazmıştım. 689 sonrası kurum birde savcılığa yazı yazmış haberiniz olsun KHK' yla kamu görevinden çıkarıldı diye. Soruşturma açıldığını OYAK aşamasında tesadüfen öğrendim. Hemen gittim dilekçemi verdim durumumu anlattım. Beni araştırın dedim. Mart 2018 de ilçe savcılığının soruşturması bitti. Bir şey yok. Ancak ilçe olması nedeniyle soruşturmayı kapatamıyor fezlekeyle İl cumhuriyet başsavcılığına gönderdi. Mart 2018 den beri orada. Kapalımı, açıkmı onu bile söylemiyorlar. Beklemeye devam.

Açığa alınmanıza yönelik size tebliğ edilen yazıda gerekçe olarak ne yazıyordu. Oradan çıkartabilmeniz lazım. Adli işlem konusunda bence temkinli olun. Son çalıştığınız yer neresi ise oranın adliyesinde terör ve anayasal büro olarak bilinen bürolara direk sorun. Soruşturmanız kapanmış olabilir. Eğer soruşturma geçirmediyseniz çok ilginç bir durum. Duyduğum ilk örnek durum olacak.

Komisyonun kararlar konusunda bariz bir sırası yok. Ama durumunu bildiğim 668 den dahi kişiler var. Beraat almış. Halen bekliyor. Hep yazıyorum TSK ile ilgili özel bir uygulamaları olduğu kesin. Şahsi kanaatim bizleri sona bırakacaklar. Daha araştırma merkezinin yönetmeliği dahi yayınlanmadı. Oraya atayacaklar bile diyemiyorum. Komisyondan çıkan gördüğüm kararlar genel olarak 2010-2011 sonrası işe girenlerle ilgili. Onlarda kurum kanaatiyle red vermişler. Şu ana kadar okuduğum kararların hiç birinde elle tutulur bir gerekçeyle karşılaşmadım.

Hayırlısı bakalım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Hoş geldiniz. Açığa alınma haricinde aynı durumdayım. Kendim ve ailemle ilgili hiç bir şey yok. Ancak 689 öncesinde tebliğ edilen belgelerden anladığım 2 nci derece akraba nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Önceden de yazmıştım. 689 sonrası kurum birde savcılığa yazı yazmış haberiniz olsun KHK' yla kamu görevinden çıkarıldı diye. Soruşturma açıldığını OYAK aşamasında tesadüfen öğrendim. Hemen gittim dilekçemi verdim durumumu anlattım. Beni araştırın dedim. Mart 2018 de ilçe savcılığının soruşturması bitti. Bir şey yok. Ancak ilçe olması nedeniyle soruşturmayı kapatamıyor fezlekeyle İl cumhuriyet başsavcılığına gönderdi. Mart 2018 den beri orada. Kapalımı, açıkmı onu bile söylemiyorlar. Beklemeye devam.

Açığa alınmanıza yönelik size tebliğ edilen yazıda gerekçe olarak ne yazıyordu. Oradan çıkartabilmeniz lazım. Adli işlem konusunda bence temkinli olun. Son çalıştığınız yer neresi ise oranın adliyesinde terör ve anayasal büro olarak bilinen bürolara direk sorun. Soruşturmanız kapanmış olabilir. Eğer soruşturma geçirmediyseniz çok ilginç bir durum. Duyduğum ilk örnek durum olacak.

Komisyonun kararlar konusunda bariz bir sırası yok. Ama durumunu bildiğim 668 den dahi kişiler var. Beraat almış. Halen bekliyor. Hep yazıyorum TSK ile ilgili özel bir uygulamaları olduğu kesin. Şahsi kanaatim bizleri sona bırakacaklar. Daha araştırma merkezinin yönetmeliği dahi yayınlanmadı. Oraya atayacaklar bile diyemiyorum. Komisyondan çıkan gördüğüm kararlar genel olarak 2010-2011 sonrası işe girenlerle ilgili. Onlarda kurum kanaatiyle red vermişler. Şu ana kadar okuduğum kararların hiç birinde elle tutulur bir gerekçeyle karşılaşmadım.

Hayırlısı bakalım.

Aklıma hocam iyi günler bizim komisyon kararı geldi elimize size nasıl atayım

TSK tanık ifadesi 2 yıl 3 ay ceza dosya istinafa gidecek ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tüüç, 2 dakika önce yazdı:

Aklıma hocam iyi günler bizim komisyon kararı geldi elimize size nasıl atayım

Özel bölümleri kapatıp buradan paylaşabilirsiniz. arşiv içinde iyi olur yok derseniz. ardakayra.7667@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Forumda kayıtlı e-posta zaten. Müsaade ederseniz özel bölümleri kapatıp forumda paylaşabilirim. Önce sizin sonra forum sahibimizin müsaadesiyle tabii ki.

Hadi hayırlısı olsun. Bizden bir adım öne geçtiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 23 dakika önce yazdı:

Özel bölümleri kapatıp buradan paylaşabilirsiniz. arşiv içinde iyi olur yok derseniz. ardakayra.7667@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Forumda kayıtlı e-posta zaten. Müsaade ederseniz özel bölümleri kapatıp forumda paylaşabilirim. Önce sizin sonra forum sahibimizin müsaadesiyle tabii ki.

Hocam İnan’ın burdan paylaşamadım bakıp özel bi yer varsa silip siz paylaşın 

Aklima, 24 dakika önce yazdı:

Maile attım ben bir bakın

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tüüç, 16 dakika önce yazdı:

Hocam İnan’ın burdan paylaşamadım bakıp özel bi yer varsa silip siz paylaşın 

Maile attım ben bir bakın

Çok küçük iki resim var. okunmuyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 5 dakika önce yazdı:

Çok küçük iki resim var. okunmuyor.

Tekrar bakın

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şimdi gördüm. Tamam, okunuyor. Canlı tanık ifadesi sıkıntılı olan durum. Detaylıca birkaç kez okuyup yorum yapayım müsadenizle.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

Şimdi gördüm. Tamam, okunuyor. Canlı tanık ifadesi sıkıntılı olan durum. Detaylıca birkaç kez okuyup yorum yapayım müsadenizle.

Detaylı bakabildiniz mi hocam tanık eşim ile ilgili örgütsel bağı yoktur da demişti hatta bizim Leh’imize tanıklık yaptı nerdeyse

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 21 saat önce yazdı:

Hayırlısı bakalım.

hocam merhaba. sizlere de çok geçmiş olsun... aynı şekilde kendim ve ailem ile ilgili hiçbir şey yok. 2nci hatta 3ncü derece  akrabam var bu yüzden mi ihraç olduk yani...

kurumum savcılığa yazı yazmış mı bilmiyorum ama ihraçtan sonra birçok defa GBT den geçtim hiçbirinde çevirmediler. ifadeye dahi çağırmadılar. 

açığa alınırken tebliğ edilen yazının içi boştu. hiçbir şey yazmıyordu. zaten  adı açığa alınma değil. geçici görevden uzaklaştırma. Ankara'dan Hava kuvvetlerinden geldi liste dediler hepsi o...

benim duyduğu göreve dönen TSK personeli var. bende öyle düşünüyordum sona kalırız diye ama bakalım...

689 KHK - inceleme devam - kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tüüç, 13 saat önce yazdı:

Detaylı bakabildiniz mi hocam tanık eşim ile ilgili örgütsel bağı yoktur da demişti hatta bizim Leh’imize tanıklık yaptı nerdeyse

Sayın Tüüç,

Geçmiş olsun.

Komisyon raporunda, normal olarak çok detaya girmeden 0*.**.201* tarihinde düzenlenen rapordan yola çıkılarak 0*.**.201* tarihinde eşinizin çalıştığı yerde yapılan idari tahkikat heyetindeki kendi ifadelerini ve bunların neticesinde çalıştığı kuvvetin oluşturduğu komisyonca *0.*0.201* tarihli kararında da kamu görevinden çıkarılması yönünde değerlendirme yaptığını belirtmiş. Ancak burada en önemli olan kısım 17/25 aralık 2013 sonrasında eşinizin bu örgütle bir irtibatı ve iltisakı var mı görüşmeye devam ediyor mu kısmına girmemiş. Kovuşturma dosya numarası var ancak soruşturma ne zaman başlamış komisyon raporunda yok. Eşiniz hakkındaki işlemler soruşturma açılması sonrası mı başladı? Yoksa işlemler sırasındamı soruşturma açıldı?, Yoksa kamu görevinden çıkarılma sonrasındamı başladı belli değil.

695 sayılı KHK 20.11.2017 tarihinde imzalandığı düşünülürse eşiniz KHK listesine kuvvetin oluşturduğu komisyon tarafından verilen karara istinaden eklenmiş. Bu kısımda önemli olan şu. Eşinizin özellikle 17/25 aralık 2013 sonrasında bu örgütle görüşmesi varmı yokmu? Komisyon kararından anlaşılan, kuvvet tarafından yapılan araştırma işe giriş dönemine yönelik. (bu kısım menfaat, çıkar olarak görülmüş olabilir. İdare mahkemesi aşamasında evde kaldığı dönem, okula girdiği dönem arasındaki yakınlık, uzaklık gibi hususları iyi açıklamanız gerekecek)

2018 yılında açılan kovuşturmayla ilgili olan kısımda da yine 17/25 aralık 2013 sonrasından bahsedilmemiş. Eşinizin 17/25 aralık 2013 sonrasına dair bir irtibatı, görüşmesi yoksa ceza davanızda "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/FDY ile ilgili Çatı İddianamesinde “…FETÖ'nün, suç işlemesi için sorumluluk alan yönetici veya üye olarak azmettirdiği ya da iştirak ettiği suçlardan sorumlu tutulmasının esas olduğu Cemaatin inançlı, temiz, bütün işlerini Allah rızası için yapan samimi mensupları, kasten bir suça karışmadıkları sürece ceza hukuku alanının dışındadır. Sırf bu harekete mensup olmak, cezalandırma için yeterli değildir. Hizmet hareketi içerisinde kandırılan veya kullanılan geniş kitle bu soruşturmanın konusu dışındadır."" ifadesini kullanabilirsiniz.

Fetö denen yapılanma için verilen kararlara bakıldığında mahkemeler tarafından 26 şubat 2014 den 26 Mayıs 2016 ya kadar yapılan MGK larda üstü kapalı olarak paralel devlet yapılanması, illegal yapı gibi ifadeler kullanılarak fetönün kastedildiği kabul edilmekte. Açık olarak "ferhullahçı terör örgütü" ifadesi ise  20 temmuz 2016 da kullanılmış. ((https://www.mgk.gov.tr/index.php/2011-2018-yillari-arasi-basin-aciklamalari) sayfasındaki basın açıklamalarından.)(https://www.haberturk.com/gundem/haber/1509084-fetonun-silahli-teror-orgutu-olduguna-iliskin-degerlendirme sayfasındada toplanmış olarak bakılabilir.) Dolayısıyla aslen 26 şubat 2014 ancak hükümetin olaya yaklaşımı açısından 17/25 aralık 2013 sonrası önemlidir.

2018 yılında açılan kovuşturmada eşinize terör örgütüne üye olma suçundan ceza verildiğinden bahsedilmekte. Mevcut durumda eşinizin 17/25 aralık 2013 sonrasında bu örgütle görüşme, irtibatı olduğuna dair ya kendi ifadesi yada tanık beyanları yada her ikisinin olması gerekir. Ancak komisyon raporundan bu tam olarak çıkartılamıyor.

Önceki paylaşımlarınız ve komisyon kararına binaen;

İlk derece ceza mahkemesinin verdiği kararın gerekçelerini bilmediğim için istinaf aşamasında en önemli husus 17/25 aralık 2013 sonrasında fetö denen örgütle eşinizin görüştüğüne dair kendisinin yada canlı tanıkların yada her ikisinin beyanı var mı? (delil demiyorum çünkü kararda ve sizin paylaşımlarınız da savcılığın böyle bir savından bahsedilmemiş.) Verilen ceza örgüt üyeliğinden verilmiş. Bu delilsiz verilebilecek bir ceza değil. Yani yanlışlıkla olmuştur demek zor. Ancak istinaf yada yargıtay kararlarında azda olsa "üye olmak" suçlamasına dair yeterli delil olmadığına dair karar bozmalar var. Ancak dediğim gibi eşinizin terör örgütüne üye olma suçundan ceza alma gerekçesi ne bilmiyorum.

Bu güne kadar ki komisyon kararlarına bakınca, mevcut paylaşımlarınız ve komisyon kararındaki gerekçeler komisyonun red vermesi için fazla bile. Yani komisyonun verdiği karar normal buna şaşırmayın.

İdare mahkemesine yapacağınız başvuruda;

Öncelikle; cezaya yönelik ortada kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadığından bunun verilecek karara esas alınamayacağını ayrıca istinaf mahkemesinin karar vermesinin ne kadar süreceğinin belli  olmamasından dolayı hakkaniyete aykırı bir durumun ortaya çıktığını bu nedenle istinaf mahkemesi kararının beklenmesini talep edin. Sonrasında ise 17/25 aralık 2013 sonrasına dair hiç bir görüşme, irtibatınız olmadığı hususunu açıklayın. (umarım yoktur.) Bu konuda hem MGK karalarını hemde aşağıdaki kararın Sayfa 8 madde 13-14-15 lerini okuyarak kullanabilirsiniz. ( https://forum.khkhaber.com/topic/2158-ankara-20-i̇dare-mahkemesi-20181xxx-k-tebliğ-ocak-2019-bylock-gizli-tanık-tanık-evde-kalma-kurum-kanaati-i̇ptal/)on karar

Komisyon kararınızın, "başvurunun değerlendirilmesi" başlığı altında üçüncü, dördüncü ve beşinci parağraflar da "irtibat" lı olduğunuzdan bahsedilmekte. İrtibat; yani bir çıkar ilişkisi nedeniyle gönüllü veya gönülsüz kendi davranışlarını bireysel iletişim yoluyla ya da yazılı ve görsel basın, sosyal medya paylaşımları üzerinden gelen mesajları dikkate alarak belirleme hali olarak bir mahkeme kararında geçti ilk kez.Buradaki önemli olan kısım "bir çıkar ilişkisi nedeniyle" kısmı. İdare mahkemesi başvurunuzda böyle bir çıkar ilişkiniz olmadığını varsa ispatını istediğinizi komisyon kararında gerekçeye delil olarak gösterilen kuvvet komisyon kararı, idari tahkikat heyeti raporunun yanlış değerlendirildiğini çok iyi açıklamanız gerekli.

Tekrar geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...