İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Karagöz, 14 dakika önce yazdı:

En ilk ihraçlardan olduğum için, hiç kimsenin bu şekilde günahını almadım Allah'a çok şükür. Ama ben ihraç olduğumda kıs kıs gülenler vardı. Sonra gördüler günlerini. Daha görmeyenleri de var onlar da görecekler. Onlara acımıyorum kimse kusura bakmasın. Devletin fetö ile mücadelesini de sonuna kadar destekliyorum. Dibine kadar getsinler. Gariban güçlü, bizden muhalif demeden. Haklıyla haksızın hukuk yolunda mutlaka ayrışacağını düşünüyorum.

Siz gerçekten mücadele edildiğini düşünüyormusunuz fetöcülere hiçbirset olmadı, olanlarda kendısını bir şekilde kurtardı hala da kurtarıyor. Unutmayın kurt yavrusunu yemez.

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@farahzeynep çok teşekkür ederim hocam bizim gibi kurum görüşü bekleyenlere ışık oldunuz. Kurum görüşü beklemek de ayrı yoruyor insanı...Neyi beklediğimizi tam olarak biz de bilmiyoruz, bazen kurum görüşü alınmadan da iade olanlar oluyor.

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
altuğ, 14 dakika önce yazdı:

Demekki dosyanız tekemmül ediyor raportör karar aşamasına getirip komisyonun onayına sunulacak kısa sürede kararınız netleşecektir diye düşünüyorum. 

Eşinize ret geldi demiştiniz kabul e evrilmeseydi dosyanız bu kadar incelemeyebilirlerdi Meb olması artı. 

İnşallah en kisa zamanda iade olalım artık. 

672zede, 10 dakika önce yazdı:

@farahzeynep çok teşekkür ederim hocam bizim gibi kurum görüşü bekleyenlere ışık oldunuz. Kurum görüşü beklemek de ayrı yoruyor insanı...Neyi beklediğimizi tam olarak biz de bilmiyoruz, bazen kurum görüşü alınmadan da iade olanlar oluyor.

Aynen hocam öyle oluyor. Bende pazartesi gününe kadar neden görüş alınmadı tereddutunde idim.üstelik @MSA mutlaka kurum görüşü alınmalı demişti o gün birde. Daha da tedirgin olmuştum bende 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar, Bu günlerde 2. Yargı paketi çıkacak deniyor. Bir ekip oluşturup her ilden KHK Platformlarından birer temsilci veya bu işe öncülük edebilecek tecrübeli arkadaşlar tüm Partilerden randevu isteyip,  Gelecek Partiside dahil derdimizi sıkıntımız ı  anlatıp bir gündem oluşturamaz mıyız? 

Mutlaka randevu verecek partiler olacaktır verenlerle görüşsek derdimizi anlatsak bir gündem oluştursak ne dersiniz 

• Beğeni 2

677

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
beaskria, 1 saat önce yazdı:

Bana da ret geldi arkadaşlar 701 Albatros 5. Zabıt Katibi. Takipsizlik vardı.

İdare mahkemesine albatros içerikli detaylı itiraz dilekçesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Dilekçe bölümünde sadece 1 tane var kısa iş görmez. Yardımcı olursanız sevinirim

Geçmiş olsun. Face de albatros grubu var. Orada örnekler vardır. Bir bakın isterseniz...

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 27 dakika önce yazdı:

Yanlış anlaşılmasın yanlış anlayanlardan özür dilerim ama benim belirttiğim tamamen soru çalan başkasının emeğini hiçe sayarak memur olan kişiler içindi. Yoksa haksızlığa uğrayan herkesin hakkını her zaman olduğu gibi savunuruz  

Size demedim Sn. Santos689. O dediklerinizi yapanlara hiçbirimiz acımıyoruz zaten. Ben doğrudan benim iş arkadaşarımdan bazılarını kastettim. O kadar da iyi biliyordu ki beni, öyle olmadığımı şerefsizler. O yüz ifadeleri hala aklımdadır.

Boğaziçi mezunuyum ben, kendi iddianamemde bile Boğaziçi, Odtü ve İtü mezunları Tübitak'ı hak eder diyor. Ben mi haksızlık yapmış olacağım şimdi? Ki çalışırken gecemi gündüzüme katardım. Akşam iş yerinde bile kalırdım her ay 3-4 gün. Haftasonu bile kaç defa işler gecikmesin diye İstanbul'dan Gebze'ye giderdim. Hey gidi...

mustafaa34, 26 dakika önce yazdı:

Siz gerçekten mücadele edildiğini düşünüyormusunuz fetöcülere hiçbirset olmadı, olanlarda kendısını bir şekilde kurtardı hala da kurtarıyor. Unutmayın kurt yavrusunu yemez.

Bir bütün olarak haklı olduğunuz kısımları var. Özellikle arkası olanları kollayanlar da var. Kendisi fetöcü olup, masumları bu işe karştıranlar çooook var. Öte yandan gerçekten haklıyla haksızı ayırmak isteyenler de az da olsa var. Devlet bir bütünlük sergilemiyor bu işte. Üyelik gibi kavramlar için objektif bir kriter konmuş değil. İltisakın objektif kriteri zaten olmaz, çünkü aslında iltisak diye birşey yok. Ben ve çoğu yazan dostlar bu eleştirileri burada hep yapıyoruz.

Ancak ben devletin fetö ile mücadelesinin arkasındayım. Bu düzgün yapılmıyor diye devletin fetö ile mücadele etmemesi gerektiğini söylemiyorum sadece. Etmeli, etmek zorunda. Özellikle güçlü olup kollanan daha en az 100-200 bin kişi vardır. Üzerlerine gidilmeli.

Ayrıca, madem ben ve o kadar masum olarak bu işten bu kadar dayak yemişiz, kimse de sesini dahi çıkartmamış, bir kısmı oh olsun demiş, bundan sonra araya kaynayacak masumlar da ağlamayacaklar. "Kurunun yanında yaş da yanar" Bu onların hiç itiraz etmedikleri sözü, unutmasınlar. Bir de ne vardı? "Acımayın acırsanız acınacak hale düşersiniz" miydi neydi o?

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 1
  • Katılmama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

675 incelemeye devam bakalım nereye kadar herkese iyi akşamlar

@mustafaa34 inşallah kardeş

• Onaylama 1

675 incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
beaskria, 1 saat önce yazdı:

Bana da ret geldi arkadaşlar 701 Albatros 5. Zabıt Katibi. Takipsizlik vardı.

İdare mahkemesine albatros içerikli detaylı itiraz dilekçesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Dilekçe bölümünde sadece 1 tane var kısa iş görmez. Yardımcı olursanız sevinirim

Geçmiş olsun. Umarım idareden dönersiniz. 

hangi ildi sizinki? 

• Beğeni 1

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

675 inceleme devam

675 khk-Adli dava Beraat- Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim en yakın arkadaşım Diyarbakır'da üniversiteden eve dönerken şuan fetodan ihraç bir polisin keyfî uygulaması sonucunda gözaltına alındı tuttuğu tutanakta olayla alakasız ibareler olmasına rağmen ve yine feto ihracı savcı hâkimler yüzünden 3yil ceza evinde kaldı nişanlısından ayrıldı devlet memuru olamıyor. Bu aşağılık insanlıklan nasibini almamış gruba ve onun yandaşlarına hayatta acımam. Ben KESK üyesi olduğum için ihraç edildim normal şartlarda benim bir suçum olsa mevzuat hükümleri gereğince soruşturma yürütülmesi lazımdı ama adli ve idari soruşturma olmadan bizi de durumdan istifade ihraç ettiler döneceğiz ve hesabını kurumdaki artniyetli ve görevi kötüye kullanan kişilerden yargı önünde soracağız

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...