İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

sendikazede, 33 dakika önce yazdı:

Merhaba. Melih kutlu hocanın dün paylaştığı 25. Idare mah. Sendika ve kimse yokmu ya sms ten dolayı verilen ret kararı bana ait. Kararın erken çıkması şaşırttı beni. (6 ay sonunda) ret kararına üzülmekle beraber kararın erken çıkması adına azda olsa sevindim. Malum yolumuz uzun. Istinaf , danıştay, AYM , AİHM .... kararda direk sendikadan dolayı ret verdiklerini söyledikleri icin hukuki olarak kesin donecegime dair umudum var. Ama hangi asamada hangi mahkeme surecinde döneceğimi bilmiyorum malesef. Tahminim AİHM e kadar götürtmezler bu dosyayı.  Sendikadan dolayı ret verdiklerini nasıl ifade edecekler merak ediyorum. Azlık oyu kararida bir nebze umudumu artirdi. Haftaya dilekçemi istinafa yollayip karari bekleyecem.  Hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

İlk mahkemede azlık oyu ile red alanlar bimden iade olacaklar diye düşünüyorum şahsen.Ayrıca hakimin sadece sendikadan birsürü iade varken size ret verilmesini azlık oyunda haksızlık olarak belirtmesi de sizin için büyük artı.Sadece biraz daha sabır hocam.Bir de bize bakın hala komisyondan karar bekliyoruz zavallı gibi?

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
sendikazede, 23 dakika önce yazdı:

Merhaba. Melih kutlu hocanın dün paylaştığı 25. Idare mah. Sendika ve kimse yokmu ya sms ten dolayı verilen ret kararı bana ait. Kararın erken çıkması şaşırttı beni. (6 ay sonunda) ret kararına üzülmekle beraber kararın erken çıkması adına azda olsa sevindim. Malum yolumuz uzun. Istinaf , danıştay, AYM , AİHM .... kararda direk sendikadan dolayı ret verdiklerini söyledikleri icin hukuki olarak kesin donecegime dair umudum var. Ama hangi asamada hangi mahkeme surecinde döneceğimi bilmiyorum malesef. Tahminim AİHM e kadar götürtmezler bu dosyayı.  Sendikadan dolayı ret verdiklerini nasıl ifade edecekler merak ediyorum. Azlık oyu kararida bir nebze umudumu artirdi. Haftaya dilekçemi istinafa yollayip karari bekleyecem.  Hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

Geçmiş olsun  inşallah İstinaftan dönersiniz.Özellikle 24 ve 25’den çıkan kararlara bakınca insan ne diyeceğini bilmiyor.Komisyondan o kadar kişi Sendikadan dönerken İdarenin bu şekilde tavrı ne yazık insanın aklına Hukuk getirmiyor.En azından azlık oyunda vicdanı rahatsız olan birileri var.İnşallah bir üst aşamadan çözülür.

Geçmiş Olsun...

• Beğeni 1

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler arkadaşlar grupta çok yeniyim ilk defa yazıyorum. 675 İKM yim. Bütün arkadaşlarımiade oldu ben hala bekliyorum mahakeme beraat göz altı kriter (kriter yok) her şey aynı. Ama diğer arkadaşlar en az 1 yıl önce döndü ben hala bekliyoru. Benim bu davalarla alakası olmayan bir kavga davam devam etmektedir. Acaba komisyon bunu bekler mi.

• Beğeni 1

675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, 4 saat önce yazdı:

bulent Arınç TV 5 KHK konusuluyor

49-59 arasında olan kısımlar tavsiye olunur, ama herhangi bir çalışmadan bahsetmekten kaçınmış, kendi görüşlerini ifade etmiş. Görüşlerinde katıldığım kısımlar çoğunlukta, ama kime ne faydası oluyor o hiç belli değil.

Yine de konuşması, kendisine "Kapa çeneni" diye gürleyenin dediklerini yapmaması önemlidir.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 2
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 19 dakika önce yazdı:

49-59 arasında olan kısımlar tavsiye olunur, ama herhangi bir çalışmadan bahsetmekten kaçınmış, kendi görüşlerini ifade etmiş. Görüşlerinde katıldığım kısımlar çoğunlukta, ama kime ne faydası oluyor o hiç belli değil.

Yine de konuşması, kendisine "Kapa çeneni" diye gürleyenin dediklerini yapmaması önemlidir.

"Kapa çeneni" diye gürleyenin dediklerini yapmaması'' mı. ustam ne dersin sen böyle. adam KHK lar çok gerekliydi, bu kişiler devletten ihraçları yapılmalıydı yapıldı diyor,  bana gelenleri imtihan ediyorum, 15 temmuzda noldu diye soruyorum mırın kırın edenleri dinlemiyorum diyor. ona verilen talimatları bundan daha güzel yerine getirmekmi olurmuş.

ben orda olsam sen damadına da bu imtihanı yaptın mı diye sorardım. damadı 4 yıl içerde kalmış daha ne olacakmış. daha iddianamesi yazılmamış tutuklular var.

bırakın böyle beş para etmez adamları. bu kişi adam olsa hiç bi işe yaramayacağını bildiği halde bu istişare kurulumu dur, her ne haltsa orda çalışmayı kabul etmezdi. bu bana haram derdi. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 3
  • Katılmama 1

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kehake, 13 dakika önce yazdı:

"Kapa çeneni" diye gürleyenin dediklerini yapmaması'' mı. ustam ne dersin sen böyle. adam KHK lar çok gerekliydi, bu kişiler devletten ihraçları yapılmalıydı yapıldı diyor,  bana gelenleri imtihan ediyorum, 15 temmuzda noldu diye soruyorum mırın kırın edenleri dinlemiyorum diyor. ona verilen talimatları bundan daha güzel yerine getirmekmi olurmuş.

ben orda olsam sen damadına da bu imtihanı yaptın mı diye sorardım. damadı 4 yıl içerde kalmış daha ne olacakmış. daha iddianamesi yazılmamış tutuklular var.

bırakın böyle beş para etmez adamları. bu kişi adam olsa hiç bi işe yaramayacağını bildiği halde bu istişare kurulumu dur, her ne haltsa orda çalışmayı kabul etmezdi. bu bana haram derdi. 

Hocam, bir tarafta "Oh iyi ki yaptık, alayı fetöcüydü bunların, beraat bizi bağlamaz" diyenler var. Bir tarafta da en azından bir nebze daha vicdanlı davranan bunun gibiler var. Bırakalım da, bunlar da onlar gibi mi konuşsun. Bir de böyle düşünün.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2
  • Katılmama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Danıstay dün bir hakimin basvurusunu sadakat diyerek ret etmıştı.

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
sendikazede, 1 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun. Bende 25 idaredeyim. KYOK var ama kurum kanaati ve adalet bakanlığı olduğu için  mahkemelerden umudum yok. Ben hukukta değil de siyasette bu işin çözüleceğini ve bu çözümün başka bir iktidar tarafından yapılacağı kanaatindeyim. Çok büyük bir çukurun içindeyiz. Çok acımasız vicdansız hukuk tanımaz insanların eline düştük. Maalesef çözüm siyaset. Süre uzun. Çözülecek. Ama başka iktidar....

Güncelleme • • Guardian

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...