İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Sibemoll, 7 dakika önce yazdı:

Benim durumum şu; eşimin ve benim hiçbir akrabamızda ihraç tutuklu vs. yok. Ben TSK ya emekli bir kuvvet komutanı vasıtasıyla girdim. Eşim ihraç sonra ben. İkimizin de kriteri yok.

Benim kardeşim ihraç. Adlı idari hicbir şey geçirmedi. Onun ihracından sonra ben ihraç oldum. Benim de takipsizlik kararım var. Tam olarak aynı olmasa bile o sebebten benziyor dedim. Hicbir masumu üzecek bir şey söylemek istemem.

Bu son gelen ret kararları oldukça can sıkıcı oldu. Halbuki akraba ihracatında kabul kararları da görmeye başlamıştık.

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eses, 20 dakika önce yazdı:

Randevu alabiliyorum ancak protokol sorguda ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekiyor diyor hala. Ancak Nüfus Müdürlüğünden beni bizzat arayarak tahdidin kalktığını yeni pasaport başvurumu yapabileceğimi söylediler. O yüzden kalktığına eminim...e-devlette '' Nüfus müdürlüğüne başvuru yapmanız gerekiyor'' yazması normal. Çünkü ben yeşil pasaportumu eşimin üzerinden almıştım dolayısıyla tamamen iptal oldu.Sıfırdan pasaport başvurusu yapmam gerekiyor. Ankara Genel müdürlükteki memur da bu şekilde söylemişti o yüzden eski pasaport bilgilerim silinmiştir. Bu kadar muallakta kalınca merak ettim yarın yolumun üstü uğrayıp soracağım...

Sn eses eşimin de e-devlette hala nüfus müdürlüğüne başvurunuz yazıyor ama pasaportunu aldı. Pasaportlar bölümündede pasaport bilgileri görünüyor. Tahditin kalkmasıyla protokol sorgulamasındaki nüfus müdürlüğüne başvurunuz yazmasının direk ilgisi yok dediğiniz gibi yeşil pasaport bilgileri silindiğinden olabilir.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

679 KHK lı eşi. TSK adli idari işlem olmadı. Yeni pasaport çıkartıldı. Akrabadan dolayı ihraç. Komisyon Ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
serpil68, 35 dakika önce yazdı:

@Sibemollyanlış hatırlıyorsam kusuruma bakmayin kayinvalidenizin bank asya hesabımı vardi.Aklimda siz kalmışsınız.

Benim işe girdiğim tarihte kayınvalidemin bankada hesabı yoktu bildiğim kadarıyla.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
non_formation, 3 saat önce yazdı:

teşekkürler.bin iki yüz küsürlerdeydi. Sizin kriterler neydi

2008 tanık kurum kanaati

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 7 dakika önce yazdı:

2008 tanık kurum kanaati

inşallah gönlünüze göre olur. eğer iade etmek istemezlerse sadece kurum kanaatini bahane  edebilirler. Ama banka sendika dernek gibi belgeli kriterleriniz olmaması büyük avantaj. Adli soruşturma  geçirdiyseniz mahkeme ona da bakıyor bilginize. 

672 MEB komisyon red takipsizlik var. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
non_formation, 14 dakika önce yazdı:

inşallah gönlünüze göre olur. eğer iade etmek istemezlerse sadece kurum kanaatini bahane  edebilirler. Ama banka sendika dernek gibi belgeli kriterleriniz olmaması büyük avantaj. Adli soruşturma  geçirdiyseniz mahkeme ona da bakıyor bilginize. 

Takipsizlik var. Hatta benim çalıştığım kurum kanaati olumlu. Olumsuz kurum kanaatini bakanlık vermiş alelacele KHK yayinlanmadan iki gün önce vermişler. Personel özet bilgi tablosundaki diğer tespitler kısmında örgütle irtibat ve iltisak yoktur meslekte kalmasına karar verilmiştir raporu bile var. Ama nafile...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

polise ifade verdiyseniz mahkeme onu da inceliyor ve orada söylediğiniz bilgilere de atıf yapıyor.

672 MEB komisyon red takipsizlik var. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
non_formation, 10 dakika önce yazdı:

polise ifade verdiyseniz mahkeme onu da inceliyor ve orada söylediğiniz bilgilere de atıf yapıyor.

Savcılık ifadesi var. 3 dakika için 5 gün nezaket te kaldım. Kurt kuzuyu yemeyi kafasına koymuş bir kere. Benim iddialar soyut. Avantajlı gibi duruyor ama aslında öyle değil. Bizim davalarda kılıf uydurmak çok kolay. Bakalım neler göreceğiz. Dosya esas numarası 7 binlerde. 2021 bahar ayı sonlarında karar çıkar diye tahmin ediyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 3 saat önce yazdı:

Masum değil, ama suçlu da değil. Balıkesirli bence o.

DrWbmT.jpg

???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...