İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

bkartli, 4 saat önce yazdı:

arkadaşlar mrb,idare mahkemesine başvuru yaparken yürütmenin durdurulması akabinde işlemin iptali mi yazmalı yoksa sadece işlemin iptalini mi istemeliyiz?

Biz yürütmenin durdurulması ve iptalini birlikte istemiştik.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 3 dakika önce yazdı:

Biz yürütmenin durdurulması ve iptalini birlikte istemiştik.

Ben sendika avukatına yazdırdım o da aynısını yazmış.sordum bir sıkıntı olmaz dedi

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ankara 28. Idarede  olup sonucunu çikan var mı bu aralar arkadaşlar 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Rica etsem yardımcı olur musunuz ?  Bölge idare mahkemesi için dilekçe gönderdik 2 haftayı geçti yeni dosya açılmadı . Uyapta başvuru dilekcesi görünüyor ancak istinaf için süreyle alakalı bir problem olmaz değil mi ? 30 günü geçmeden dilekçe uyapa atıldı bu arada .  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scn, 25 dakika önce yazdı:

Selam arkadaşlar.bu gün 20.idare mah.red kararımı UYAP da gördüm.26 Kasım'da duruşma olmuştu.15 Aralık'ta karar verilmiş.sendika gazete banka SMS vs felan yok.beraat var.kurum kanaati ne göre red almış oldum.(idari soruşturma ya göre irtibat düzeyinde bla bla bla yazıyor)kurum diyanet

Geçmiş olsun ?. Ah bu diyanet...

• Teşekkür 1
  • Şaşırma 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün iade olan yok mu arkadaşlar 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba.

Ohal komisyonu ile ilgili..

Doğal olarak hepimizin kafalar karışık.

1. Komisyon 23 Ocak 2017'de kurulmuş.

2. Geçtiğimiz sene 1 yıllık uzatma kararı 25 Aralık 2020 de verilmiş.

(Bir hafta on gune kadar bir uzatma kararı duymazsak 23 Ocak'a kadar dosyaları bitirecekler diye varsayabiliriz. Eğer gerçekten bir hizlanma varsa 23 Ocak'a kadar bitirme gayreti olabilir.)

3. İki üç günde 500 karar verilmiş olma ihtimali elbette olabilir. Hiçbir şeye şaşıramaz olduk neticede. Fakat aklımı karıştıran nokta şu: Eğer öyle bir durum varsa ve o hızla devam ediyorlarsa foruma daha fazla karar yansımaz mıydı?

(Bir de şöyle bir durum var. Yanlışsam lütfen düzeltin. Konuyu tam hatırlamıyorum ama bazı meseleler komisyonun görev alanına dahil edilmişti diye hatırlıyorum. Komisyon o konuda da başvuruları alacaktı.)

Eğer böyle birşey varsa komisyon süresi zaten uzayacaktır. Bu sebeple de acele etmeyeceklerdir.

Bilemedim. Ama başta da dediğim gibi bir hafta on güne bazı şeyler netleşir.

Güncelleme • • tustus

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gamzenur, 15.12.2021 - 23:48 yazdı:

İyi akşamlar herkese. Ben de sessiz takipçilerdenim. 672 MEB sendika ve SGK kaydı ile beklemekteydim. 2.5 yıl önce kurum görüşüm alınmıştı. Her gece forumu takip edip iade kararlarıyla seviniyor Red kararlarıyla üzülüyordum. Rabbim bütün masumları tez vakitte kurtarsın bu durumdan. Bekleyenlere de sabır versin. Ben bu sene beklemekten vazgeçip yarı zamanlı çalışmaya başlamıştım. Eşimin ve ailemin sevinci o kadar güzeldi ki Allah bekleyen herkese yaşatsın bu sevinci. 

Iyi akşamlar. Önceden yazdınız mi  ya da ben kaçırmış olabilirim anladığında göre iade  edildiniz..Hayırlı olsun ..kurum görüşü hakkında bilginiz var mı  SGK kaydınız hangi yıllarda ve suresi ne kadardi

672 khk sendika 23 ay  berat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 1 saat önce yazdı:

Merhaba.

Ohal komisyonu ile ilgili..

Doğal olarak hepimizin kafalar karışık.

1. Komisyon 23 Ocak 2017'de kurulmuş.

2. Geçtiğimiz sene 1 yıllık uzatma kararı 25 Aralık 2020 de verilmiş.

(Bir hafta on gune kadar bir uzatma kararı duymazsak 23 Ocak'a kadar dosyaları bitirecekler diye varsayabiliriz. Eğer gerçekten bir hizlanma varsa 23 Ocak'a kadar bitirme gayreti olabilir.)

3. İki üç günde 500 karar verilmiş olma ihtimali elbette olabilir. Hiçbir şeye şaşıramaz olduk neticede. Fakat aklımı karıştıran nokta şu: Eğer öyle bir durum varsa ve o hızla devam ediyorlarsa foruma daha fazla karar yansımaz mıydı?

(Bir de şöyle bir durum var. Yanlışsam lütfen düzeltin. Konuyu tam hatırlamıyorum ama bazı meseleler komisyonun görev alanına dahil edilmişti diye hatırlıyorum. Komisyon o konuda da başvuruları alacaktı.)

Eğer böyle birşey varsa komisyon süresi zaten uzayacaktır. Bu sebeple de acele etmeyeceklerdir.

Bilemedim. Ama başta da dediğim gibi bir hafta on güne bazı şeyler netleşir.

2.Maddedeki varsayımınız inş dua niyetine geçer ve gerçekleşir.Sonunda hepimiz mutlu olacağımız kararları duyarak...

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...