İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Guardiann, 7 saat önce yazdı:

Valla üstat onu bilmiyorum da, okuması bir hoş oluyor. Afyon hissi veriyor kafa yapıyor 🤣🤣🤣

Kardeşim diğerlerini bilmem ama bu kuşun KHK konusunda daha önce konuştuğunu hatırlamıyorum sadece 2016 yıllarında evet yazmış olabilir ama sonrasinda  bu konu ile ilgili bisey yazmadı 6 yılıdır takip ederim bu adamı 

• Beğeni 1
  • Katılmama 1

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 15 dakika önce yazdı:

Kardeşim diğerlerini bilmem ama bu kuşun KHK konusunda daha önce konuştuğunu hatırlamıyorum sadece 2016 yıllarında evet yazmış olabilir ama sonrasinda  bu konu ile ilgili bisey yazmadı 6 yılıdır takip ederim bu adamı 

Ben de KHK ile ilgili şimdiye kadar yazdığını hatırlamıyorum. Olanı, duyduğunu yazar. Hektorlar yazarken bile yazmadı. 2016'da şu kurumdan şu kadar kişi atılacak diye yazmışsa atılmıştır. Duyduklarını yazar, yüzde doksan oranında gerçekleşir. Gerçekleşmemesi onunla ilgili değildir.

Yaşadığım ilçedeki hemcinsine ilgi duyan malum sendika başkanını kimse haber yapamadı. Sadece baykuş ?? yazdı. 

Diyeceğim odur ki oktay yaşar boş biri değildir.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Aklima özelden mesaj attım müsait olduğunuzda bakabilir misiniz?

TSK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ne zaman bu ve benzeri bir şey söylense, rahmetli Kemal Sunal'ın şu repliği aklıma gelir.

"Şunun şurasında perşembeye ne kaldı ki caaniimm"

Ve perşembe geldiğinde o günün perişanlık olduğunu öğrenir Şaban.

Ama o güne kadar bir ümit taşımasını sağlamıştır ona söylenenler.

Fakat en nihayetinde film mutlu sonla biter.

Umarım mutlu sonlar yalnız filmlere özgü değildir..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu Ankara Kuşu boş adam değil. 

Siyasi ve bürokratların şaibeli işlerini belgeleriyle yazar bolca. Bundan dolayı içeri bile girdi geçen yıl. 

Ohal komisyonu aylık 1000 karar veriyor. Yani Mayıs gibi komisyonun işi bitiyor. Komisyon kapandıktan sonra KUŞ'un bahsettiği düzenleme gelebilir. 

Önemli olan böyle bir düzenleme olursa alicengiz oyunlarıyla mağduriyetlerin giderilmesinin sınırlı tutulmaması. 

• Beğeni 1
  • Katılmama 1

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu foruma ne oldu böyle herkes suskun sanki ölü toprağı serpilmiş gibi valla ben nedende çok umutluyum ya bu haberden dolayı ve sabahtır hayallerdeyim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 2 saat önce yazdı:

Bu Ankara Kuşu boş adam değil. 

Siyasi ve bürokratların şaibeli işlerini belgeleriyle yazar bolca. Bundan dolayı içeri bile girdi geçen yıl. 

Ohal komisyonu aylık 1000 karar veriyor. Yani Mayıs gibi komisyonun işi bitiyor. Komisyon kapandıktan sonra KUŞ'un bahsettiği düzenleme gelebilir. 

Önemli olan böyle bir düzenleme olursa alicengiz oyunlarıyla mağduriyetlerin giderilmesinin sınırlı tutulmaması. 

Seçimi kazanmak için herşeyi yapabilirler. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 4 dakika önce yazdı:

Kardeşim böyle asparagas rivayetlere zerre itimat etmeyin 2019 yılının yaz aylarından baslayarak eylül ayinin sonuna kadar hatırlarsanız yine sosyal medyada Zeus idi Hektor idi yine böyle bir vaveyla beraat ve takipsizlik alanların iadesine Ekim de başlanıyor 3 ay sonrada ceza alan KHK lilar iade olacak Şubat da genel af çıkacak vs gibi saçma salak haberlerle milyonlarca insana umut pompalandi bazı gazete ve TV lerde konuya ilişkin bir dünya şey yazıldı çizildi boca edildi sonra en ufak bir olumlu gelişme olmadığı gibi zulüm düzeni de aynen devam etti kitlesel gözaltılar tutuklamalar kurumlardan ihraclar sürdü gitti eee hal böyleyken ve bu zulüm düzeni aynen artarak devam ederken kendileri için "Allah'ın lütfu" olarak görülen KHK lilarin görevden alınması ve yerlerine yandaş yalamalarin atanması yapılmış iken ve bu kitlenin de asla kendilerine oy vermeyeceklerini de biliyorken ne diye böyle birşey yapsınlar bakın Osman Kavala gibi bir adamı bile inada bindirdiler Avrupa konseyi Türkiye'ye ihlal prosedüru başlatıyor ama gene çıkıp biz AİHM kararlarını uygulamayiz diyorlar ve hakikaten de uygulamiyorlar demekki dış saikler de hikaye haliyle duygusalliktan uzak sağlıklı bir okuma yaparsanız bu iktidarın KHK meselesinde asla olumlu bir adım atmayacagini görebilirsiniz bazıları da yok efendim AKP liler ve tabanı böyle bir düzenlemeye sıcak bakıyor da bazı derin odaklar vs buna izin vermiyor diyerek AKP iyi çevresi kötü demeye getiriyor arkadaşlar net söylüyorum bu da büyük bir yalan KHK larin 1 numaralı sorumlusu ve savunucusu RTE ve AKP dir diğerleri sonra gelir hasılı bu iktidar gitmeden KHK lilar gün yüzü göremeyecek orası kesin giderse de tamamen olmasa da kısmı düzenlemeler olacaktır

Son olarak bir arkadaş bu haberler için güzel bir benzetme yapmış "afyon etkisi" yapıyor demiş çok doğru ama unutulmamalıdır ki narkozun etkisi çabuk geçer tüm bunlara rağmen şu kandil günü hürmetine inşaallah yanılırım da insanların mağduriyeti bir an önce sonlanır özellikle de suçsuz yere hapiste olan tüm siyasi tutukluların biran evvel içeriden çıkıp sevdiklerine kavuşması bizlerinde görevine dönmesi dileğiyle diyelim

Haklisin evet o zeuslari kral hectorlari iyi bilirim ki o zaman hiç inanmamıştım.ama burdaki durum bana göre farklı geldi söylentiyi ortaya atan kişide malum partiliydi bir zamanlar. Aynı zamanda takipçi kasma gibi bir derdi yok yeterince takipçisi var durup dururken bu şekilde konuşması boş gelmiyor bana.ve daha önce dediğim gibi 6 senedir hergun takip ederim kendisini çoğu söylediği doğru cıktı sevincim bundan dolayı.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2
  • Katılmama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...