İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Karar önemli değil mahkemenin biri aynı kriterle beraat veriyor komisyondan dönüyor bir başka mahkeme aynı kriterle ceza veriyor 

2013 öncesi sohbet albatros 4 komisyondan döndü 

Yine bir başka kişi 2013 öncesi sohbet referans ise girme beraat komisyondan döndü

Bir başka dosya 2013 sohbet albatros 4 referans iddiası ceza ne düşünürseniz düşünün 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 33 dakika önce yazdı:

Kurumların kanaati, istihbarat birimlerinin sizinle ilgili kuruma gönderdiği bilgiler. İstihbarat birimleri bu bilgileri, sizin çalıştığınız yerlerdeki kimseler aracılığıyla elde etmiş çoğunlukla. Yani sizi tanıyan ve sizi fişleyen biri(leri), bu bilgileri istihbarat birimlerine vermiş, istihbarat birimleri de bu bilgiyi çalıştığınız kuruma göndermiş, çalıştığınız kurumdaki amiriniz de bu bilgiye istinaden KANAATİM ŞU diyor. Kurum kanaati aynen böyle oluşturuluyor. Yoksa elinde hiç bir veri yokken kurum amiri KANAATİM ŞU diyemez. 

Bizim kurumda durum ve amir biraz farklı. Hakkımda araştırma yapılmayan bir yerim kalmadı. istihbarat olarak emniyet, kolluk kuvvetleri v.s. nin öne sürdüğü hiçbir şey yok, ve yok zaten.

Banka hiç yok, sendika hiç yok, gazete hiç yok, dergi hiç yok, bykock yok, dernek yok, kurumda çalışma yok v.s. sadece çocukların okulu. Okula kayyum atandıktan sonra da almadım ve öğretmenlerle de görüşürdüm. 

Kurumda kurulan şebeke gazete abonesiydi dedi, muhalif konuşmayı başka yerlere çekti ve attıkları iftiralar kurum görüşü oldu.

Çocukların okulu ve muhalif konuşmalar nedeniyle, dedikodu ihracı benimkisi.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, Bir saat önce yazdı:

Karar önemli değil mahkemenin biri aynı kriterle beraat veriyor komisyondan dönüyor bir başka mahkeme aynı kriterle ceza veriyor 

2013 öncesi sohbet albatros 4 komisyondan döndü 

Yine bir başka kişi 2013 öncesi sohbet referans ise girme beraat komisyondan döndü

Bir başka dosya 2013 sohbet albatros 4 referans iddiası ceza ne düşünürseniz düşünün 

Aynı durumdaki kişilere mahkemelerin farklı kararlar vermelerinin sebebi şu: irtibat/iltisak kavramının hukuki karşılığı yok. Her mahkeme kendi kafasına göre değerlendirme yapıyor. Mahkemelerin hemen hepsi, bu kavramları aleyhe değerlendiriyor. Arada nadir de olsa lehte kararlar çıkıyor (ki bir kısmının nasıl döndüğü malum). 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @ Sibemol maalesef ki TSK nın yaklaşımı bu. Ohal komisyonu ise kanaat kelimesini somut kriteriz gibi  kullanıyor. Muhtemelen kurum savunması eklerinde şöyle bir imzasiz cizelgeyle  karsilasacaksiniz; 

.....kendisininde kardesi/babasi/esi/kardeşinin esi(var biliyorum) vs..iltisakli olduğu gibi iltisakli olabileceği değerlendirilmiş kamu görevinde kalmasının uygun olmayacağına karar verilmiştir. Ohal komisyonunca tespit edilecek bilgi ve belgelerin karar sürecine dahil edilmesinin uygun olacağı değerlendirilmektedir. (Benimki aynen böyle ordan biliyorum. Ek olarak eski bir askerimin terhisinden sonra -2014 yilinda-, beni aramış olması kurumun isim/numara bilgisi yok ama bir fetocu seni aramış(adlı soruşturma esnasında ortaya çıkıyor ki firari, supheli ve gerçekten öncesi olmamakla birlikte sadece eski bir askerim). Kardesler deseniz tum TSK gibi yillarca sadece denk gelirse yillik izinlerde kisa sureli gorusmeler ama bunlara rağmen ret

Komisyonun tutumuna sasirmadim. Arada bir iade cikiyor TSK dan hakkaniyet gostergesi salvolari kapsaminda. Hukuki mucadeleye devam hak kaybi oluşmaması için. Birgün elbet düzelecek inanın. 

• Teşekkür 1
  • Onaylama 3

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar forumda 672 MEB olup hala bekleyen kaç kişiyiz ?Bizimki de nasıl sanssa sona doğru gidiyoruz 🤔😔

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bugün öğleden önce, daha önce belirttiğim üzere bu komisyon ve ilgili kurumun çifte standartlı uygulamalarını belgeleri ile ''khklilarkonusuyor'' mailine attım. Bu konular ile ilgilenen sayın milletvekiline de telefon ile bizzat ilettim. Kendisi bu konulara vakıf aynı zamanda avukat. Ben bir beklenti içinde olmaksızın; bu hukuksuzlukların kayda geçirilmesi adına aradığımı da özellikle belirttim. 

Bundan sonraki sürecim AYM'ye başvuru yapmak olacak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 15 dakika önce yazdı:

Bugün öğleden önce, daha önce belirttiğim üzere bu komisyon ve ilgili kurumun çifte standartlı uygulamalarını belgeleri ile ''khklilarkonusuyor'' mailine attım. Bu konular ile ilgilenen sayın milletvekiline de telefon ile bizzat ilettim. Kendisi bu konulara vakıf aynı zamanda avukat. Ben bir beklenti içinde olmaksızın; bu hukuksuzlukların kayda geçirilmesi adına aradığımı da özellikle belirttim. 

Bundan sonraki sürecim AYM'ye başvuru yapmak olacak.

Milletvekili kim Hocam

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Zamzalak, 3 dakika önce yazdı:

Milletvekili kim Hocam

Av. Gülizar Biçer Karaca CHP Denizli Mv.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

MEB 672 incelemeye devam😡

672 KHK sendika -takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...