İçeriği gör
Sorunsalsorun

İhraç olan personelin görevi devam eden eş durumları

Önerilen Yorum

İyi akşamlar cumleten bu sene Şubat ayı itibari ile meslekten ihraç edildim eşim sağlık personeliydi yaz basinda eş durumu ortadan kalktığı için kurumundan eş durum belgesi yani ihraç olduguma dair belge ve kurumunuz da çalışmak istiyorum diye dilekçe istediler bizde yollladik şimdi mevcut kurumuna yeni tayin olmuş gibi gözüküyor biz Ankara'ya yerleştik tayin isteyemiyor tayin olabilmesi için kağıt üstünde boşanmaktan başka çaremiz kalmadı başına böyle bir durum gelen biri varsa bana mesaj yolu ile ulaşabilir mi ???

Ankesör ve Tanık 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sorunsalsorun TSK ile sağlık bakanlığının arasında imzalanan 2016 yılındaki protokolde madde 6 da Eşi emekliye ayrılan sevk edilen ,TSK görevinden ayrılan personel eşi bir defaya mahsus istedikleri yere tayin ister diye madde var bu sizin durum icin geçerli olabilir mi acaba. aynı durum benim başımada gelecek endişesi içindeyim şuan icin aciktayim.belki bu durumu yaşayan vardır 

ankesor aciga alinma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Normalde protokol gereği söylediğiniz doğru fakat benim eşim ucretisz izindeyken doğum sebebi ile ben ihraç edildim ve tam bu esnada eşimin kurumundan kendine özlük hakları memuru diyen bi andaval arayıp eşinizin ihraç belgesi ile birlikte kurumunuzda çalışmaya devam etmek istiyorum diye bir dilekçe göndermeniz lazım diyerek eşime bu şekilde baskı yapıyor esimde gönderiyor sonra il sağlık müdürlüğunu aradığımızda ucretsiz izindee olan personelin böyle bir dilekçe yazmasına gerek olmadığı ve yazılan dilekçeninde kabul olmayacağı söyleniyor fakat ne hikmetse dilekce bakanlıkta onaylanıyor ve eşim şu an çalıştığı yere yeni atanmış gibi görünüyor ve ltayin isteyebilmesi için 2 yıl çalışma zorunluluğu var iki tane iş bilmez andaval yüzünden durum bu.

Ankesör ve Tanık 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

aynen doğru ama nasıl onaylamışlar kitabını .ucretsiz izindeyken tayin olunmuyordu. Allah yardımcınız olsun.hickimse işini doğru düzgün yapmadığı icin rezil oluyoruz.bi olurunu bulursanız banada yazarmisiniz aynı duruma bende düşeceğim öyle görünüyor turkiyede

360 gün çalışması gerek diye biliyom 2 yıl degil

ankesor aciga alinma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...