İçeriği gör
Hsabg

Yurt dışı çıkış yasağı

Önerilen Yorum

Merhabalar 672 KHK lıyım. Hakkımda açılan davada kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.Acaba yurt dışı çıkış yasağımın kalkması için nerelere başvurmalıyım ?Ya da bu durumda olup yasağı kalkan var mı acaba ? Cevaplarınız için cok teşekkür  ederim. 

672-ret-banka-sendika-adlı soruşturma yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hsabg, 20 saat önce yazdı:

Merhabalar 672 KHK lıyım. Hakkımda açılan davada kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.Acaba yurt dışı çıkış yasağımın kalkması için nerelere başvurmalıyım ?Ya da bu durumda olup yasağı kalkan var mı acaba ? Cevaplarınız için cok teşekkür  ederim. 

İyi akşamlar. Bir dilekçe ile bulunduğunuz yerdeki Nüfus Müdürlüğüne başvurun. Dilekçe ekine KYOK kararını da ekleyin. Onlar sistemden tahdit koyan ilgili Nüfus Müdürlüğüne evrakı gönderiyorlar. Benim de beraat kararım vardı, bu yöntemi izledim. E-devletten üzerinden yaptığım protokol sorgusunda tahdidimin kalktığı anlaşılıyor. Ancak yazı daha elime ulaşmadı. 

701 KHK - RET - ANKARA 24.İDARE - İSTİNAF

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701KHKegm, 3 saat önce yazdı:

İyi akşamlar. Bir dilekçe ile bulunduğunuz yerdeki Nüfus Müdürlüğüne başvurun. Dilekçe ekine KYOK kararını da ekleyin. Onlar sistemden tahdit koyan ilgili Nüfus Müdürlüğüne evrakı gönderiyorlar. Benim de beraat kararım vardı, bu yöntemi izledim. E-devletten üzerinden yaptığım protokol sorgusunda tahdidimin kalktığı anlaşılıyor. Ancak yazı daha elime ulaşmadı. 

Değerli yorumunuz için teşekkür  ederim. Peki bu dilekçenin herhangi bir örneği var mı acaba ? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hsabg, 21 saat önce yazdı:

Değerli yorumunuz için teşekkür  ederim. Peki bu dilekçenin herhangi bir örneği var mı acaba ? 

İyi akşamlar. Herhangi bir örneği yok. Forumdan da bulabilirsin. Kendi ihraç durumundan bahsederek giriş yaparsın, sonuç kısmına da;

"Ekte sunmuş olduğum .................. 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nin 03/02/2022 tarih,  E:2021/465 ve K:2022/732 sayılı kesinleşmiş BERAAT kararına istinaden, sistem kayıtlarınızın kontrol edilerek hakkımda herhangi bir şerh, tahdit veya bloke varsa kaldırılmasını,  4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu uyarınca yapılan işlemin neticesi hakkında aşağıda belirtili ikametgah adresime yazılı gönderim yapılması hususunu'' 

şeklinde bağlayabilirsin.

701 KHK - RET - ANKARA 24.İDARE - İSTİNAF

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tekrardan çok teşekkür  ederim  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...