İçeriği gör
KHKDAN HABER

İade Tazminatı alabilceksiniz. Mahkeme tazminata kara verdi.

Önerilen Yorum

Mahkeme geri iade olan kişiye tazminat ödenmesine hükmetmiş.

Kaynak: Kaynak

İMZAA

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHKDAN HABER, 8.01.2024 - 13:37 yazdı:

Mahkeme geri iade olan kişiye tazminat ödenmesine hükmetmiş.

Kaynak: Kaynak

OHAL KHK'sı ile ihraç edilenlerden göreve iade olanların, Anayasa Mahkemesinin ilgili kanun maddesini iptal etmesi sonrasında açılan manevi tazminat davalarında, ilk derece idare mahkemelerince manevi tazminata hükmedilmeye devam ediyor.

Aşağıdaki kararda, 80.000 TL manevi tazminata hükmedilmiştir.

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL KHK'sı ile ihraç edilen binbaşı rütbesindeki bir TSK personelinin, göreve iade sonrasında KHK ile ihraç edilmesi nedeniyle açtığı davada 50.000 TL manevi tazminata hükmedilmiştir. 

Komisyon kararı ile görevine iade edilen davacıya 100.000,00 TL MANEVİ TAZMİNATIN yasal faiziyle birlikte ödenmesine karar verilmiştir.

Komisyon kararı ile 14/03/2022’de göreve iade olan müvekkil hakkında ihraçlı olduğu süreçte yaşadığı manevi zararın tazmini için 60.000-TL tazminat ödenmesine karar verdi. (23/11/2023)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon kararı ile 14/06/2022’de göreve iade olan müvekkil hakkında ihraçlı olduğu süreçte yaşadığı manevi zararın tazmini için 75.000-TL tazminat ödenmesine karar verdi. (29/11/2023)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Akademisyen olarak görev yapmaktayken 675 KHK ile 29/10/2016 da ihraç edilip komisyon kararı ile 27/07/2022’de göreve iade olan müvekkil hakkında bu süreçte yaşadığı manevi zararın tazmini için 50.000-TL tazminat ödenmesine karar verdi (18/01/2024)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 sayılı OHAL KHK'sı ile ihraç edilen ve 2020 yılında OHAL Komisyonu kararı ile göreve iade olan polis memuruna bu süreçte yaşadığı manevi zararın tazmini için 150.000-TL tazminat ödenmesine karar verilmiş. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

''4 Yıl 5 ay süre ile ihraçta kalan emniyet mensubu için 100.000 Bin TL üzerinden açılan manevi tazminat davasında 75.000 TL'nin faiziyle birlikte ödenmesine karar verilmiştir.''

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...