İçeriği gör

Önerilen Yorum

Merhabalar kardeşim üniversite yıllarında cemaat evinde kalmıştı. Sonrasında jandarmaya uzman çavuş alımlarına başvurdum mülakata gittim kazandım sonrasında eğitime çağırdılar eğitime gittim eğitim bitti atandım ama atandığım yere gitmeden hakkımda yapılan güvenlik soruşturması olumsuz denilerek ilişkim kesildi idari dava açtım tüm özlük haklarımın iadesiyle göreve dönmeyi isteyerek dava açtık idari davayı kazandım göreve döndüm bu süreç boyunca yoksun kaldığım özlük hakları kapsamında sigortam ve sigortam üzerinden de alamadığım maaşlarım bana ödendi göreve iade edildim sonrasında kpss ile başka  bir kuruma atandım sözleşmemi yenilemeden jandarmadan ayrıldım fakat jandarma Üst mahkemeye İstinafa itiraz etti istinaf da bir önceki kazandığım mahkeme kararını iptal etti , herhangi bir üst mahkemeye vs itiraz yolu kapalı olarak. Yani görevde olsaydım  tekrardan ilişkimi keseceklerdi . Benim siz kıymetli kardeşlerim den öğrenmek istediğim , davayı kazanarak aldığım özlük haklarımın iadesini üst mahkemenin kararı bozmasıyla tekrar benden geri isterler mi ?  Eğer alacaklarsa bir Almış olduğum toplu maaş ödemem ile düğünümü yapmıştım geri ödeyemem muhtemelen maaşıma haciz koyarlar 😐 belirtmek istiyorum kararın üzerinden 3 4 ay geçmiş ama jandarmanın avukatı mahkeme avukat parasının tanzimi için herhangi bir icra dosyası çıkarmamış 

Redlion

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kararı bozma gerekçesi daha önce TSK'dan her ne sebeple olursa olsun ilişkisi kesilmişse bir daha TSKya alınmaz maddesi 

Redlion

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar,

İlk önce geçmiş olsun, üst mahkemeden (istinaf) böyle bir karar çıkmasına gerçekten çok üzüldüm ve şaşırdım. ''Suçun şahsiliği'' ilkesi gereğince, kardeşinizden dolayı sizin hakkınızda, idare mahkemesinin lehinize verdiği kararı (göreve iade) üst mahkemenin bozması tamamen AİHM Sözleşmesine aykırı olduğunu düşünüyorum. Hukuki süreci devam ettirirseniz (Anayasa'ya bireysel başvuru ve oradan red gelmesi durumunda AİHM başvurusu vs) çok büyük ihtimalle davayı kazanırsınız. İşi bilen tecrübeli bir avukat ile bir kaç yıl sürecek bu hukuki süreci başlatmanızı tavsiye ederim.

Göreve iade olduğunuzda size ödenen maaşlar, üst mahkemenin kararı bozması neticesinde sizden geri istenir. Şimdiye karar gördüğüm örneklerde hep böyle oldu. Kurum parayı sizden geri isterken, size iki seçenek sunacaktır. Biri, paranın toplu ödenmesi, diğeri paranın taksitler halinde ödenmesi şeklinde. Parayı toplu ödeme imkanınız olmadığınızı belirttiğinizden, geri ödemeleri taksitli olarak yapabilirsiniz. Şayet herhangi bir ödeme yapmazsanız, o zaman maaşınıza haciz konacaktır. Kanun gereğince maaşınızın tamamına haciz konamıyor. Bildiğim kadarıyla, haciz kapsamında maaşınızın en az 1/4'ü  kadar kesinti yapılabiliyor. Taksitle ödeme veya maaştan haciz kesintisi şeklinde ödeme arasında bir değerlendirme yapıp bu iki seçenekten birini tercih edebilirsiniz. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevabınız için teşekkür ederim ben davayı kazandıktan sonra göreve iade edildim. Sözleşme yenilemedim tazminatımı alıp ayrıldım. Buna rağmen ödenen tazminat ve maaşlar alınırsa çok daha büyük haksızlık oluyor. Görevi bıraktığım için anayasa yada AİHM e de gitsem görevi bıraktığım için tekrar dönemem . Bilmiyorum mahkeme kararının üzerinden 4 5 ay geçmiş ama bana herhangi bir bildirimde bulunan olmadı 

Redlion

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Redlion, 21 saat önce yazdı:

Cevabınız için teşekkür ederim ben davayı kazandıktan sonra göreve iade edildim. Sözleşme yenilemedim tazminatımı alıp ayrıldım. Buna rağmen ödenen tazminat ve maaşlar alınırsa çok daha büyük haksızlık oluyor. Görevi bıraktığım için anayasa yada AİHM e de gitsem görevi bıraktığım için tekrar dönemem . Bilmiyorum mahkeme kararının üzerinden 4 5 ay geçmiş ama bana herhangi bir bildirimde bulunan olmadı 

Size tebliğ edilene kadar bekleyin, tebliğ edilmezse demek ki benim gördüğüm örnekler birebir size uymuyor demektir. Arada nüanslar olabilir. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bla Bla Bla  anladım teşekkür ederim. Umarım geri istenmez 

Redlion

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...