İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Konuk

Kitap Okumak Güzeldir

Önerilen Yorum

Konuk

Merhaba arkadaşlar, Başakşehir Bahçeşehir veya Esenyurt Esenkent de oturan kitap takası yapabileceğim kimse var mıdır? Eğer kitabınız yoksa okumayı seviyorsanız bir kaç tane elden verebilirim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kitap tavsiyesi yapacak olan var mı acaba? Bu fırsatta kitap okuyayım diyorum ama rastgele de okumak istemiyorum. Duygu ve düşünce dünyamı zenginleştirecek, kafamı dağitacak tarzda.

MEB 672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sevdiğiniz türleri alalım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Genelde polisiye ve suç araştırma konulu olmak üzere hemen hemen her yazardan okumuşumdur. En çok Michael Connelly yi beğenirim.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben aslında her tarzda okumayi seviyorum. Ama en çok tarihsel romanları seviyorum galiba. En son Halide Edib'in Sinekli  Bakkalini okudum  çok sevdim mesela. Yeni yazarlar keşfetmek istiyorum. Polisiye tarzında da Michael Connelly'i merak ettim. Okuyacğm muhtemelen. 

MEB 672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 7 saat önce yazdı:

Genelde polisiye ve suç araştırma konulu olmak üzere hemen hemen her yazardan okumuşumdur. En çok Michael Connelly yi beğenirim.

İlgi alanım polisiyedir. Tavsiye isterseniz, yazayım bol bol

Gökkuşağı, 7 saat önce yazdı:

Ben aslında her tarzda okumayi seviyorum. Ama en çok tarihsel romanları seviyorum galiba. En son Halide Edib'in Sinekli  Bakkalini okudum  çok sevdim mesela. Yeni yazarlar keşfetmek istiyorum. Polisiye tarzında da Michael Connelly'i merak ettim. Okuyacğm muhtemelen. 

Polisiyeye Agatha Christie'den başlayın bence. Polisiye sevsin sevmesin herkes zevk alabilir onun kitaplarından. 

Tarihi roman en cahil olduğum tür. Ama Sinekli Bakkalı sevdiyseniz Tarık Buğra'nın Osmanlı'nın kuruluşunu ve milli mücadeleyi anlattığı tarihi romanlarını da seversiniz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Diane Çok iyi olur. 

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Klasik polisiye arıyorsanız Agatha Christie, P. D. James ve J. D. Carr. Sonuncusu kapalı odada işlenen imkansız görünen cinayetleri işler. Bu klasik polisiyede ayrı bir türdür ve üstadı kendisidir. Kitaplarının internette pdf formatında eski basımlarını bulabilirsiniz. 

Psikolojik gerilim ve suçlu psikolojisinde tavsiyem Ruth Rendell, Patricia Highsmith. 

Amerikan polisiyesinde Michael Connelly'yi severim ben de. Ayrıca Harlan Coben, Patricia Cornwell (adli tıp), Robin Cook (tıbbi gerilim) 

70'li 80'li yılların New York'unda geçen kısa, üslubu basit, kolay okunur ama ucuz olmayan polisiye arıyorsanız Lawrence Block

Bizim polisiye edebiyatta Alper Canıgüz, Emrah Serbes iyidir. Bir de geçenlerde vefat eden bir yazarımız vardı. Kahramanı Remzi Ünal olan polisiyeler yazan. Yenik ve Yalnız'ı tavsiye ederim onlardan. Yazarın ismini şu an hatırlayamıyorum. Sevil Atasoy'un (?) krimonoji kitapları var. Seri katilleri ele aldığı bir tanesini beğenmiştim. 

İskandinavya'dan kurban psikolojisini ele alan 'O Asla Geri Gelmeyecek' diye bir kitap okudum. Çok iyiydi. Bunun dışında Camilla Lackberg var yazar olarak. O da okunur. 

Alman bir avukatın yazdığı çok etkileyici suç hikayeleri anlatan bir kitap var ama ne yazarını ne de kitabın adını hatırlıyorum maalesef. 

Bu kadar ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Baya donanımlısınız maşallah ? Ben de Ahmet Ümit' in Kirlangic Çığlığı' na başladım bugün. Polisiye tarzina tam girer mi bilmiyorum ama sevdim hızlı okunuyor.

MEB 672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Gökkuşağı, 13 dakika önce yazdı:

Baya donanımlısınız maşallah ? Ben de Ahmet Ümit' in Kirlangic Çığlığı' na başladım bugün. Polisiye tarzina tam girer mi bilmiyorum ama sevdim hızlı okunuyor.

Polisiyeye namına pek bir şey bulamadım ben Ahmet Ümit' te. Edebiyatı için bir şey demiyorum, okunabilir ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...