İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

MSA

mütalaa Garson (k) Gizli Tanığın ifadelerine ilişkin Tüm çelişkilere Ait @mcthukuk Mütalaası

Önerilen Yorum

Garson (K) Gizli Tanığın - SD Kart İfadelerine İlişkin Tüm Çelişkilere Ait @mcthukuk Mütalaası

GİZLİ TANIK GARSON

(İFADELERDEKİ ÇELİŞKİLER- ANALİZ-SONUÇ DEĞERLENDİRME)

İçindekiler
İfadeler...............................................................................................................................................2
Örgüte girdiği tarihle ilgili olarak verdiği ifadeler: ............................................................................2
Sd kartın teslim edilmesi: ................................................................................................................3
Sd kart içindeki excel dosyasında yer alan bilgiler nereden alındı.....................................................5
Garsonun görevi ve Sd kart içindeki excel dosyasının güncellenme tarihi.........................................6
Excel listesinin hatalı olduğunda dair ifadeler..................................................................................8
SD Kart içindeki verilerin güvenirliliği.............................................................................................11
Mahrem yapı ile ilgili bilgiler .........................................................................................................14
Sd kart içindeki excel dosyasında bulunan kodlamalar...................................................................16
Bylock ve Diğer programların kullanımı .........................................................................................17
Himmet adı altında para alınması..................................................................................................19
Diğer yapılanmalara ilişkin verdiği ifadeler ....................................................................................20
Bildiğini söylediği il hakkında verdiği ifadeler.................................................................................21
İmza farklılığı ile ilgili verdiği ifadeler.............................................................................................21
GENEL SONUÇ VE DEĞERLENDİRME..................................................................................................22

Alıntı

İfadeler Örgüte girdiği tarihle ilgili olarak verdiği ifadeler: 1. : “Ben 2011 yılından beri FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile ilgili olarak birçok bilgiyi edindim…” demektedir. 2. : “öncelikle ben gençlik yıllarımda muhafazakar bir çevrede yetişmiş olmamın ve maddi imkânlarımızın yetersiz olması nedeniyle o zamanlar dini cemaat gözü ile baktığım bu yapıya dahil oldum. Bu yapının evlerinde kalarak sohbetlerine katılmaya başladım. Bu yapıya ait çeşitli kurumlarda çalıştım. Yaklaşık 8-9 yıl kadar önce de Emniyet mahrem yapısı olarak nitelendirdiğimiz yapıya dahil oldum…” 3. ”Yani ben 2011 yılından beri yapının içerisindeyim” (Sayfa3) 4. ”Ben bu yapıya ilk girdiğim zaman mahrem imamlar denilen kişiler emniyet içerisinde polis memurlarına sohbet veren kişilerdi” a. “…Özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra bölge yapılanmalarına vakıf oldum.” b. “Özetlemek ve toparlamak gerekirse; ben üniversite yıllarımdan itibaren bu yapının içerisinde yer almaya başladım, yaklaşık 8-9 yıl öncede emniyet mahrem yapılanmasına dahil oldum” 5. : Üye hakim : “ Anladım. Birde yeniden soralım size genelde sizin yani tanıklılığınızın güvenirliliği veyahut da bu örgüt içerisinde bulunup bulunmadığınız n 3 Sd kartın teslim edilmesi: 1. : “Ben 2011 yılından beri FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile ilgili olarak birçok bilgiyi edindim. Bu kapsamda özellikle Emniyet Teşkilatı içerisinde yer alan birçok mensubu ile ilgili fikir sahibiyim. Bu bahsettiğim kişiler ve örgütün hareket ve strateji tarzı ile ilgili ayrıntılı bilgiler size teslim ettiğim SD kartlarda ve yine size teslim ettiğim Samsung A5 marka cep telefonunda mevcuttur.” 2. “…Zaman içerisinde bu şekilde bazı mahrem imamlar tarafından toplanan kaynağın kişisel amaçlar doğrultusunda kullanıldığını ve insanların sömürüldüğünü düşünmeye başladım. Bu şekilde örgütten soğumaya başladım. 17-25 Aralık sürecinden sonrada bu örgütü daha fazla kendi içimde sorgulamaya başladım. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da örgüt ile irtibatımı tamamen kopartmaya karar verdim. Bu fikrimi bazı arkadaşlara açtım. Bazı örgüt mensupları tarafından vazgeçirilmeye çalışılacağım düşüncesiyle bir süre beklemek durumunda kaldım. Ardından kararımı vererek Cumhuriyet başsavcılığınıza gelip elimdeki delilleri ibraz ettim” 3. “ Ben 17-25 Aralık sürecinden sonra acabalar yaşamaya başladım. 15 Temmuz hadisesi olunca ben fırsat bulduğum ilk durumda bu bilgileri gidip Savcılıkta paylaştım, benim bu bilgileri paylaşacağımı örgütten kimse bilmiyordu, zaten bilselerdi buna izin vermezlerdi, ben bu yapı içerisinde çok uzun bir süre kaldım, ne yapayım ne edeyim ne şekilde devletime yardım edeyim diye düşünmeye başladım ve bu bilgileri vererek devletime yardımcı olabileceğimi düşündüm” (Sayfa 3) 4. İzmir 2.Ağır Ceza Mahkemesi 2016/697 Esas numaralı 01/06/2018 tarihli duruşma tutanağı: SANIK : “Tamam anladım o zaman ifadenizde 17-25’ den önce bu yapıyı sorguladığınızı, 17- 25’ den sonra da bunu çevrenize açtığınızı, darbeden sonra da iyice nefret ettiğinizi, 1 sene bekleyip sonradan işte gidip bunu verdiğinizi söylüyorsunuz, bu süreçte böyle herkesi irisinden dirisine fişlemiş bir yapı, sizin bu konumunuzu neden aşağı düşürmedi? Elinizden bu verileri neden almadı?”, GİZLİ TANIK GARSON: “Şimdi benim savcılık ifademde 17-25’ den sonra peşimde bazı soruların olduğu ile alakalı herhangi birisiyle paylaşımım yok, paylaşımım var, doğru kısmına gelelim, onlar zaten mahkemenizde vardı, ben 17-25’ den sonra soğudum ama darbeden sonra da tamamen kafamda bu işi bitirdim, ondan sonra bu bilgileri devlete teslim etmeye karar aldım, bazen duruşmalarda da soruluyor deniliyor ki sen 10 ay kadar bekleyip neden bu verileri daha sonra verdin, neden vermedin diye? Burada da Sayın Başkanım elimdeki bilgilerin hala kripto olarak bir emniyetçiye, kripto olarak bir adliye mensubuna denk geleceği düşüncesi ile bekledim 10 ay kadar ben, ne zaman ki operasyonların boyut kazanması gibi şeyler kendimi güvende hissettiğim anda götürdüm verdim. Bunu paylaştığım kişiler zaten orada da var sivilden arkadaşlarım yani cemaatten olmayan, benim cemaatte olduğumu bilen kişiler ile paylaştım, 17-25’ den sonra da ben.” (sayfa 39-40) 4 5. “Ben Ankara CBS’na 18/04/2017 tarihinde müracaat ederek emniyetin mahrem yapılanmasına ilişkin olarak elimde bulunan bilgi ve belgelerin bulunduğu iki adet micro SD kartı ile Samsung A5 marka telefonumdaki bilgileri verdim. Bahsetmiş olduğum bilgiler mahrem yapının bölge yapılanması içerisindeki 5 bölgede personelci denilen kişilerde mevcuttur, ben bu yapının içerisinde bulundum, bu yapının içerisinde bulunduğum için bu bilgiler bendedir, yıl içerisinde bu yapının üst düzey yöneticilerinin yapmış olduğu toplantılarda mahrem imamlara ilişkin not edilmiş bilgiler getirilip konuşuluyordu, bu bilgiler yalnız bende yoktur, bu yapının içerisinde bulunana başka insanlarda da vardır…” 6. Garsonun tanık beyanları: “2016-2017 Nisan ayında Nisan 18’de Ankara Cumhuriyet Savcılığına iki flaş bellek birde cep telefonumu teslim etmiştim.” 7. Üye Mehmet YAYLA : “ … Siz polise ifade de bulundunuz demi kendiniz bize şeyi anlatır mısınız öncelikle kendiniz mi bu sd’yi götürüp herhangi bir soruşturma yapılmadan teslim ettiniz o süreci bir anlatır mısınız bize” , Gizli Tanık Garson : “Sayın başkanım 18 Nisan 2017 yılında ben bu sd kartları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına götürdüm, teslim ettim. Dolayısıyla orda kayda girmiş oldu, başlamış oldu. Orda kısa bir ifade verdim arkasından da 25 Nisan 2017’de teferruatlı bir ifade verdim savcımıza” 8. BAŞKAN: “Bunlardan genel olarak bir bahseder misin? Dinliyoruz.” GİZLİ TANIK GARSON: Sayın Başkanım ben 2017 Nisan ayında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına emniyet mahrem yapılanmasının sivil tarafı ile ilgili 1-2 kere SD kart verdim, aynı zamanda bu SD kartın içerisinde polis amirleri ve memurlarında isimleri bulunuyordu yani emniyet teşkilatının tamamı ve bu teşkilatın içerisinde cemaate yakın olan kişilerin de yapıya yakın olan kişilerinde bağlantılarını gösteren rumuzlar içeren genel bir liste vardı, ilk bahsettiğim sivillerle alakalı 4700 dolayında kişi bulunan emniyette ki polislere ve amirlere abilik yapan kişilerin listesiydi 4700 dolayında Sayın Başkanım. (Sayfa 25)

https://hukukibilgiplatformu.com/2019/02/25/garson-k-gizli-tanigin-ifadelerine-iliskin-tum-celiskiler/

GARSON-GİZLİ-TANIK-İFADELERİ-1.pdf

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

dökümünü alıp sd kart kodu olanlar  için idare mahkemesine ek olarak gönderebilir miyiz? bili amaçlı

4

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...