İçeriği gör

Önerilen Yorum

OHAL 

OHAL komisyonundan ret kararı almıştım. Bunla ilgili olarak iDARE mahkemesine başvuruda bulundum yürütmeyi durdurma talepli, yürütmeyi durdurma talebimi incelemeksizin ret vermiş, bölge idare mahkemesine baş vuruda bulunmayı düşünüyorum dilekçe örneği bulamadım forumda elinde olan var mı?

oyalamakomisyonu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aşağıdaki format işinize yarayacaktır. YD kararlarında "İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 27’nci maddesinde aranan telafisi güç veya imkansız zarar koşulu" nun her ikisininde iyi izahı gerekir. Her ikisininde gerçekleşmiş olması yada gerçekleşecek olması gerekir. Yoksa sonuç değişmeyecektir.

BÖLGE İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

İTİRAZ EDEN (Davacı veya Davalı)        :..................................................................

VEKİLİ (Varsa)                                          :Av. .....................................-Adres

KARŞI TARAF (Davalı veya Davacı)      :Ad, Soyad-Tüzel kişiler için unvan ve Adres

İTİRAZ KONUSU                                      :.......... OHAL komisyonunca verilen  ...../..../........ Gün ve ............sayılı 

kararının iptali talebiyle .......... ............Mahkemesi’ nde açılan  E.         /..... Sayılı

Davada verilen yürütmenin durdurulması isteminin reddi (kabulü)                                                                                                               yolundaki ../.../... günlü karara, İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 27’nci                                                                                                       maddesinin 6’ncı fıkrası  uyarınca itirazlarımızdan ibarettir. 

TEBLİĞ TARİHİ                                       :

OLAYLAR:

1-..........................................

2-..........................................

3-..........................................

İTİRAZLARIMIZ

1-Dava dosyasında bulunan belge ve bilgilerle dava (savunma) dilekçesinde yapılan açıklamalardan anlaşılacağı üzere davaya konu edilen idari işlem;

a-...........................

b-...........................

c-...........................

Nedenleriyle kanuna aykırı bulunmaktadır.

2-Ayrıca, yürütmenin durdurulmasına karar verilebilmesi için İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 27’nci maddesinde aranan telafisi güç veya imkansız zarar koşulu da gerçekleşmiştir. (gerçekleşmemiştir)

Bu durumda; yürütmenin durdurulmasına karar verilmesi (istemin reddi) gerekirken, aksi yolda karar verilmesinde hukuka uyarlık bulunmamaktadır.

SONUÇ:

Yukarıda açıklanan nedenlerle hukuka aykırı bulunan itiraza konu İdare Mahkemesi Kararı kaldırılarak, yürütmenin durdurulması yolunda yapılan istemin Kabulüne karar verilmesini arz ederim.

EKLER:

....................................

....../..../.........

İtiraz Eden

(Davacı veya Vergi Dairesi Müdürü)

(Vekili veya Temsilcisi)

Ad, Soyad ve İmza

Güncelleme • • Aklima

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

19.İdare Mahkemesi 3042 nolu Ret Kararı

Esas: 13.09.2018/7166
Karar: 04.10.2019/3042
Tebliğ: 05.12.2019

YÖK
Kriterler: Hapis ByLock Banka

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

MEB’e ilk cevap dilekçemde mahkemenin beraat kararını göndermiştim o zaman kesinleşmemişti daha.  Şimdi ikinci cevabı göndermişler. Sanırım tekrar cevap hakkım yokmuş. Mahkemeye ek dilekçe olarak gerkçeli kararı göndermeme gerek var mı yoksa ilk karar yeterli ve mahkeme isterse kendi talep eder mi ? 

672 -20. İdare- Beraat İade olacağım ama tarihini bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhabalar hvkk sözleşmeli astsubayım 6 ay görev yaptım sonra görevden uzaklastırıldım 30 ay ggo bekledım bunun sonun sözlemem bitti 3 yıllık süre tekrar yenılemedıler tazmiatımı vermediler idare mahkemesine dava actım iade ve tazmina için kurum sebebımı kayyum atanan fabrikada 3ay işci olarak çalışmamı göstermiş durusma oldu sonuc daha gelmedi sizce sonuç ne olur?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Merve Koc, 20 saat önce yazdı:

MEB’e ilk cevap dilekçemde mahkemenin beraat kararını göndermiştim o zaman kesinleşmemişti daha.  Şimdi ikinci cevabı göndermişler. Sanırım tekrar cevap hakkım yokmuş. Mahkemeye ek dilekçe olarak gerkçeli kararı göndermeme gerek var mı yoksa ilk karar yeterli ve mahkeme isterse kendi talep eder mi ? 

MEB in yazdığı 2 nci cevapta İdari yargılama kanunu madde 16 fıkra 2 kapsamında size bir cevap hakkı doğuyorsa;

2. Davacının ikinci dilekçesi davalıya, davalının vereceği ikinci savunma da davacıya tebliğ edilir. Buna karşı davacı cevap veremez. Ancak, davalının ikinci savunmasında, davacının cevaplandırmasını gerektiren hususlar bulunduğu, davanın görülmesi sırasında anlaşılırsa, davacıya cevap vermesi için bir süre verilir.

Bu madde gereği cevap hakkı doğduğun belirterek cevap yazabilirsiniz. Cevap hakkı doğmadıysa ek beyan dilekçesi yazarak ceza davanızın sonucunun kesinleştiğini belirtebilirsiniz. Kararı eklemeyi unutmayınız.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BİLGİN129, 16 saat önce yazdı:

merhabalar hvkk sözleşmeli astsubayım 6 ay görev yaptım sonra görevden uzaklastırıldım 30 ay ggo bekledım bunun sonun sözlemem bitti 3 yıllık süre tekrar yenılemedıler tazmiatımı vermediler idare mahkemesine dava actım iade ve tazmina için kurum sebebımı kayyum atanan fabrikada 3ay işci olarak çalışmamı göstermiş durusma oldu sonuc daha gelmedi sizce sonuç ne olur?

Sayın BİLGİB129,

İdare mahkemesine belirtilen kapatılan kurumda çalışma durumunuz GGU sebebinizmi? GGU sebebiniz nedir? 30 ay GGU çok uzun b ir süre buna itiraz ettiniz mi? İdare mahkemesine bildirilen, kayyum atanan fabrikada çalışmanız durumu sözleşme yenilenmemesi için yeterli değil. Çünkü siz işe girişte yapılan araştırmalardan geçmişsiniz. Yalan beyanınız yok. Ayrıca sözleşme yada sözleşme yenileme şartları altında böyle bir durum bildiğim kadarıyla yok. kayyum atanan fabrikada çalışmanız durumu sözleşme yenilenmemesi için hangi kılıfa sokup mazeret olarak göstermişler? Verdiğiniz bilgilerle onlarca farklı senaryo yazılabilir. Bahsettiğim durumdan yola çıkarsak idare mahkemesi açısından durum %51 lehinize. %49 un nedeni ise ilk derece mahkemeleri genelde idare tarafında karar veriyor ancak istinaf aşamasında geneli bozuluyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 6 saat önce yazdı:

MEB in yazdığı 2 nci cevapta İdari yargılama kanunu madde 16 fıkra 2 kapsamında size bir cevap hakkı doğuyorsa;

2. Davacının ikinci dilekçesi davalıya, davalının vereceği ikinci savunma da davacıya tebliğ edilir. Buna karşı davacı cevap veremez. Ancak, davalının ikinci savunmasında, davacının cevaplandırmasını gerektiren hususlar bulunduğu, davanın görülmesi sırasında anlaşılırsa, davacıya cevap vermesi için bir süre verilir.

Bu madde gereği cevap hakkı doğduğun belirterek cevap yazabilirsiniz. Cevap hakkı doğmadıysa ek beyan dilekçesi yazarak ceza davanızın sonucunun kesinleştiğini belirtebilirsiniz. Kararı eklemeyi unutmayınız.

Ek beyan dilekçesi ile gerekçeli kararımı göndereceğim peki dosyamın tekemmül etmesini isteyeyim mi hızlandırmak için yoksa kendiliğinden hemen tekemmül eder mi teşekkürler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Merve Koc, 34 dakika önce yazdı:

Ek beyan dilekçesi ile gerekçeli kararımı göndereceğim peki dosyamın tekemmül etmesini isteyeyim mi hızlandırmak için yoksa kendiliğinden hemen tekemmül eder mi teşekkürler

Eklemek istediğiniz yada cevap vereceğiniz bir durum yoksa "dosyamın karar bağlanmasını istiyorum verilecek kararda kesinleşmiş olan ceza davası beraat kararımın dikkate alınmasını arz ederim" gibi bitirebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok teşekkür ediyorum gerçekten ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...