İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

baker221b, 2 saat önce yazdı:

Araştırma Merkezi personeli yoğunluk nedeniyle telefonları açmıyor ya da açamıyor. Süre konusunda da bilgi veremiyorlar. Valilik dilekçemi ocak ayında verdim. Bekleme süresini neyin belirlediğini bilemiyorum. Fakat forumda dilekçe sonrası 2 - 3 ay bekleyende var daha fazla bekleyende....

En azından Mayıs veya haziran ayları içerinde atamanız yapılacak deseler anlarım. Telefonları açan yok, sona kalan dona kalır hesabı oldu bizimki. Sonu güzel olur inşallah. 

679 KHK - EGM - ADLİ BERAAT-KOMİSYON İNCELEMEYE DEVAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stronger, 10.05.2022 - 15:46 yazdı:

En azından Mayıs veya haziran ayları içerinde atamanız yapılacak deseler anlarım. Telefonları açan yok, sona kalan dona kalır hesabı oldu bizimki. Sonu güzel olur inşallah. 

Bende defalarca aramama rağmen telefonu açan yok, gerçi bakanlığa gittiğimde de içeriye almadılar, 5 dakika civarı bekletdikten sonra danışmadan içeriyi aradılar öyle görüştüm, neden yüzyüze görüşmem için içeri alınmadım hala anlamış değilim. Idari davaları başladıktan sonra açıyoruz sanırım herhangi bir tebliğ yapılmadı çünkü, il tercihi tam bir facia, Ankara'da ikamet eden 8 kişi göreve dönmüş, koca Ankara'da 8 kişiye kadro bulamamışlar 🙂

İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba Abilerim

güvenlik soruşturması sebebi ile görevden ihraç edildim. mahkeme sonucunda danıştay kararı bozdu. bölge idarede kabul etti. fakat Davacı hakkında verilecek iptal kararının uygulanması aşamasında  yada davacı göreve başlatıldıktan sonra 7315 sayılı kanun uyarınca davalı idarece dava durumun yeniden değerlendireleceğinin de kuşkuya yer bulunmamaktadır bu şekilde bir hüküm verdi.  Bu duruma göre dosya kuruma gönderildi. Bu süreçte 2018 sözleşme fesih işlemi gerçekleşti 2021 yılında da hakkımda soruşturma açıldı. takipsizlik aldım. Şimdi kurum bana tekrar güvenlik soruşturması olumsuz diye evrak göndermiş komisyon tarafından. bu şekilde olan var mı yada ne yapacağım hakkında bilgi verebilecek olan. yardımlarınızı bekliyorum . 

kurum türk silahlı kuvvetleri

2018 yılında ifadeye dayalı güvenlik soruşturması nedeni ile sözleşmem fesh edildi. 3 yıl sonra soruşturma açıldı. takipsizlik kararı aldim. adli olarak ta danıştay kararı bozdu , bölge idare mahkemesi göreve iade kararı aldı. göreve iadem ne zaman olur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
171kk, 16 saat önce yazdı:

merhaba Abilerim

güvenlik soruşturması sebebi ile görevden ihraç edildim. mahkeme sonucunda danıştay kararı bozdu. bölge idarede kabul etti. fakat Davacı hakkında verilecek iptal kararının uygulanması aşamasında  yada davacı göreve başlatıldıktan sonra 7315 sayılı kanun uyarınca davalı idarece dava durumun yeniden değerlendireleceğinin de kuşkuya yer bulunmamaktadır bu şekilde bir hüküm verdi.  Bu duruma göre dosya kuruma gönderildi. Bu süreçte 2018 sözleşme fesih işlemi gerçekleşti 2021 yılında da hakkımda soruşturma açıldı. takipsizlik aldım. Şimdi kurum bana tekrar güvenlik soruşturması olumsuz diye evrak göndermiş komisyon tarafından. bu şekilde olan var mı yada ne yapacağım hakkında bilgi verebilecek olan. yardımlarınızı bekliyorum . 

kurum türk silahlı kuvvetleri

"İhraç" yazmışsınız ancak ne şekilde ve neden kamu görevinden çıkarıldığınızı belirtmemişsiniz.

7315 sayılı kanunun 3 üncü maddesinin 1 nci fıkrası kapsamında yeniden arşiv ve güvenlik soruşturması yapılmış.

Muhtemelen 4 üncü maddenin 1 inci fıkrası ç yada d bendi kapsamında değerlendirildiniz. Yada sizin tabirinizle "ihraç" işlemi sonrası yeni gelişmeler oldu.

Güvenlik soruşturmasının neden olumsuz olduğu yazmıyorsa idare mahkemesine başvurmanız gerekecek. Bilmediğiniz yada paylaşmadığınız detay olabilir. Evraklarınızla tecrübeli bir avukata danışmanızı tavsiye ederim.

https://kadimhukuk.com.tr/makale/guvenlik-sorusturmasi-arsiv-arastirmasi-nedir-nelere-bakilir/ sayfasını okumanızı tavsiye ederim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima

Göreve başkladıktan sonra güvenlik soruşturması sebebiyle sözlemem fesh edildi. Konusu fetö irtibat iltisak. sadece bir ifade var ortada beraber aynı evde kaldık diye. soruşturma sonucunda takipsizlik geldi. herhangi başka bir kriter bulunamadı bylock bankasya vs hiçbirşey çıkmadı

@aklima

ayrıca bahsettiği dönemlerde orda olmadığımı bazı aboneliklerimle ispat ettim

2018 yılında ifadeye dayalı güvenlik soruşturması nedeni ile sözleşmem fesh edildi. 3 yıl sonra soruşturma açıldı. takipsizlik kararı aldim. adli olarak ta danıştay kararı bozdu , bölge idare mahkemesi göreve iade kararı aldı. göreve iadem ne zaman olur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
171kk, 1 saat önce yazdı:

@Aklima

Göreve başkladıktan sonra güvenlik soruşturması sebebiyle sözlemem fesh edildi. Konusu fetö irtibat iltisak. sadece bir ifade var ortada beraber aynı evde kaldık diye. soruşturma sonucunda takipsizlik geldi. herhangi başka bir kriter bulunamadı bylock bankasya vs hiçbirşey çıkmadı

@aklima

ayrıca bahsettiği dönemlerde orda olmadığımı bazı aboneliklerimle ispat ettim

Sayın @171kk,

2018 yılında sözleşmeniz fesih edildi. Gerekçe arşiv ve güvenlik soruşturması,

Siz idare mahkemesi istinaf ve danıştay aşamalarını bitirdiniz. Davaları kazandınız. Son karar tarihi nedir?

2021 yılındaki soruşturma bu davalardan sonramı, yoksa bu davalar devam ederken mi?

Soruşturma ne zaman bitti? Soruşturmayla ilgili olarak takipsizlik geldiğine (KYOK kararından bahsettiğinizi düşünerek) göre ifadenize başvurulmuş demektir. İfadenizde ne soruldu, siz ne dediniz? KYOK kararında, kovuşturmaya gerek olmadığı açıklanırken öncesinde neler yazılı?

2018 yılındaki sözleşme fesih nedeninizle soruşturmaya konu neden aynı mı?

Gibi özellikle tarihsel sıralamanın önemli olduğu soruların cevapları önemli.

Sizin paylaştıklarınızla yorum yapmak hem çok uzun hem çok başlıklı hemde yanlış olur.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sayın @Aklima

Siz idare mahkemesi istinaf ve danıştay aşamalarını bitirdiniz. Davaları kazandınız. Son karar tarihi nedir?

11/2021 tarihinde

2021 yılındaki soruşturma bu davalardan sonramı, yoksa bu davalar devam ederken mi?

dava devam ederken soruşturma gercekleşti

Soruşturma ne zaman bitti? Soruşturmayla ilgili olarak takipsizlik geldiğine (KYOK kararından bahsettiğinizi düşünerek) göre ifadenize başvurulmuş demektir. İfadenizde ne soruldu, siz ne dediniz? KYOK kararında, kovuşturmaya gerek olmadığı açıklanırken öncesinde neler yazılı?

konu ile ilgili bir şahıs beraber aynı evde kaldık demiş  . bende  bu kişi sadece uzaktan tanıdığımı ve herhangi böyle bir durumun gerçekleşmediğini bildirdim. savcı diğer kriterlere bakmış hiç birşey bulamamış

2018 yılındaki sözleşme fesih nedeninizle soruşturmaya konu neden aynı mı?

aynı konu

bilgiler bu şekilde sayın @Aklima tekrar mahkeme açacağım sonucu ne olur bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler,

Araştırma merkezleri konusunda araştırma yaparken karşılaştığım bir hususu paylaşmak ve sormak isterim.

Görevdeyken 3000 veya üstü bir ek göstergeye sahipsiniz. Araştırma merkezine atandığınızda ek göstergeniz 2200 oluyor. Bu konu üstü kapalı olarak araştırma merkezine atamaların iptali için açılan davalarda emeklilik dahil sıkıntı oluyor şeklinde üstü kapalı dile getiriliyor.

https://www.memurlar.net/haber/580253/astsubay-memur-olursa-3600-ek-gostergeyi-nasil-alir.html sayfasında dikkatimi çeken husus şu. Çalışırken ki ek göstergeniz yeni atandığınız görevdeki ek göstergeden daha yüksekse emeklilikte mağdur olmasın diye 5434 sayılı kanunun Ek Madde 67 inci maddesi gereği aradaki farkın parasal karşılığı kişiden kesilip sgk ya yatırılıyor. Yani maaşınız bu nedenle düşüyor. Hele ki emekliliğe olan süreniz uzunsa sıkıntı biraz daha fazla oluyor.

Bu konuyu araştıran, fark eden, atama iptal davalarında bu şekilde dile getiren var mı acaba.

Whats up guruplarına üye olanlar bu hususu dile getirebilirlerse sevinirim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ne zaman başlayacağız, duyum alan var mı, il tercihi yapalı iki aya yakın oldu, araştırma merkezi telefonu var mı, ulaşabileceğimiz 

İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yasin inam, 47 dakika önce yazdı:

Ne zaman başlayacağız, duyum alan var mı, il tercihi yapalı iki aya yakın oldu, araştırma merkezi telefonu var mı, ulaşabileceğimiz 

0.312.422.41.93

Bu numaradan ulaşabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...