İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

Geçen aylarda bir hastalık şüphesi geçirdim, çok şükür bişi yok. Kabul kararını görünce riskli işte çalışıyordum aammaaan diyip çıktım, nasılsa 2 aya başlarız dedik 6 ay bitti, 7. Aya girdik. Bir şekilde idare ediyoruz ancak annemin 4 kalp damarının tıkanık olduğunu acil BYOASS ameliyatI olması gerektiğini öğrendim. Şimdi ilk bakan doktor, iyi bir prof araştırın ameliyat riskli dedi. Gönül el vermiyor devlet hastanesine, dua ediyorum Allah a az daha dayanabilse diye. İstanbulda 25 bin e ameliyatsız açıyorlarmış tıkanık DAMARLARI, 25 bin para değil ama yokken yok işte... Yokluğun sebebide hakkımızın yenmesi. O yüzden hakkımı yiyen b.k yesin... 

• Üzülme 3
  • Onaylama 2

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Kesinlikle durumun kısa ve net olarak özeti bu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 8 saat önce yazdı:

Geçen aylarda bir hastalık şüphesi geçirdim, çok şükür bişi yok. Kabul kararını görünce riskli işte çalışıyordum aammaaan diyip çıktım, nasılsa 2 aya başlarız dedik 6 ay bitti, 7. Aya girdik. Bir şekilde idare ediyoruz ancak annemin 4 kalp damarının tıkanık olduğunu acil BYOASS ameliyatI olması gerektiğini öğrendim. Şimdi ilk bakan doktor, iyi bir prof araştırın ameliyat riskli dedi. Gönül el vermiyor devlet hastanesine, dua ediyorum Allah a az daha dayanabilse diye. İstanbulda 25 bin e ameliyatsız açıyorlarmış tıkanık DAMARLARI, 25 bin para değil ama yokken yok işte... Yokluğun sebebide hakkımızın yenmesi. O yüzden hakkımı yiyen b.k yesin... 

Allah annenize acil şifalar versin devrem. Bizi de biran evvel bu hengameden çıkarsın inş

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 23.12.2019 - 15:23 yazdı:

Sabah saatlerinde 9-10 gibi açılıyor. Ama bende 20 aramada 4 gün ısrar sonucu düşürdüm. İlgili arkadaş yoğun. Tahmin edebiliyorum.  Keşke başka bir bilgilendirme hattı olsaydı.

Bugün  EGM'ye nihayet ulaşabildim memur arkadaş sicilimi sorgulayarak baktı evrağınız yeni ulaştı Bakanlığa arz edilecek ondan sonra yeni yeriniz belli olacak dedi. Araştırma merkezi mi kadro mu olacağı bakanlıkta belli oluyormuş süre konusunda bir netlik yokmuş 40 günde de belli oluyormuş altı ay sürdüğü de.. yani kısaca beklemeye devam...

679 KHK kom.yrd. 26-11-2019 kabul  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ecevit Nuri, 23.12.2019 - 09:36 yazdı:

https://mobile.twitter.com/sadkk31381504

Herkese merhaba. Arastirma Merkezi ile ilgili GOOGLE  den arattigimda. Bir twiter kullanicisi gordum baglantiyi kopyaladim. Sadik isimli bir başkomser mis. Acaba bu arkadas aramizdami. Arastirma merkezine verildigini 9 aydir bekledigini bunu kabullenemedigini bu nedenle devlet büyüklerine mesaj cekerek sesini duyurmaya calistigini. Yakin zamanda arastirma merkezinde goreve basladigini ve tekrar ihrac oldugunu?Dava acacagini falan yazmis. Tüm evraklarinida paylasmis. Kendisi burdami kim nasil ulasabiliriz. En azindan bilgi alirdik. Bıraz teknoloji özürlü oldugumdan iletişim kuramadım kendisiyle.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. 

https://mobile.twitter.com/sadkk31381504

offff oradan ihraç olmuş deyince kaynar sular döküldü vallahi. ?

kendi fikri olarak araştırma merkezine atanmış olmayı ikinci bir ihraç olarak görüyor.

keşke olsa da araştırma merkezi olsa benim  beklentim bu yönde. yatay geçiş derdi yok bunalmak daralmak yok. kendi memleketinde takılmak bana göre en iyisi. mesleğe dönülse de kırmızı dosyada zaten gelip bulacak bu yaşanılanlar. bir şey farketmeyecek. en azından bu yaştan sonra izin, bayram, tatil bilelim, memurluğumuzu yaşayalım diye düşünüyorum. bu zamana kadar görevi layıkıyla yaptık fazla riske ve strese gerek yok bence .

hayat işte..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
misafir, 24.12.2019 - 15:53 yazdı:

Bugün  EGM'ye nihayet ulaşabildim memur arkadaş sicilimi sorgulayarak baktı evrağınız yeni ulaştı Bakanlığa arz edilecek ondan sonra yeni yeriniz belli olacak dedi. Araştırma merkezi mi kadro mu olacağı bakanlıkta belli oluyormuş süre konusunda bir netlik yokmuş 40 günde de belli oluyormuş altı ay sürdüğü de.. yani kısaca beklemeye devam...

Ben de bugün ulaşabildim aynı şeyleri söyledi arkadaş.. henüz genel Müdüre sunulmamış sonrasında birde bakanlık evresi var.. bi kaç ay daha bekleriz herhalde 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar bu belirsizlik nereye kadar sürecek. İhraç ederken sorgusuz sualsiz 1 gecede ettiler. Ancak bu kez yanlistan donup İade ederken sanki babalarinin bagini bagisliyorlar. Suna eminim iade olanlar şuan kurumlarda çalisanlardan daha guvenilir ve tertemiz. Ben beni ihrac edenler kadar asla fetocu olmadim. Kendi çıkardıkları kanun yönetmelik adi herneyse yine kendileri uygulamiyor. Boyle basiboş bir ortamda Adam gibi bir ALLAH ın kuluda çıkıp şu söyle bu böyle demiyor. Internette birseyler bulabilirmiyim diye gezinirken kime aittir nedir  bilmeden halen yurtdisindan yonlendirilen fetonun siteleri aktif, icerige bakinca anlasiliyor ve bunlar yanli haber yaparak ortaligi karistirma derdinde magduriyetler uzerinden algi yaparak kamuoyu olusturma derdinde halen bu namussuz ABD usaklari.  Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Suna eminim istihbarat servisleri tabi boş durmuyor. Devlet aciz değil biliyoruz, ancak  halen korkarak hareket ediyoruz, su siteye girdim bisey olurmu şu habere baksam bisey olurmu. Suan bile bu sitede kimse gercek ismini kullanmiyor. Bu site kimin ne amaçla kim tarafından kurulmuş bilmiyoruz. Ama bilgi almak bu belirsizlik te boğulmamak içinde mecbur girip haberlere son gelişmelere yâda diğer bilgilere bakmak zorunda kalıyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Başka bir yol bulmak lazım bizim gizlimiz saklimiz yok anlimiz acik yuzumuz ak boyle bir wapsat grubu yada messenger yada facebook fark etmez bir grup kursak daha guzel olur bence. Kim tarafından ne amaçla kurulduğu belli olmayan sitelerde gezmeyiz. Haklıyken haksız duruma düşmeyelim. Hepimiz yaşadık bu süreci olmaz değil bal gibide oluyor. Goruyorsunuz iste aklanmamiza ragmen halen ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ecevit Nuri, 31 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bu belirsizlik nereye kadar sürecek. İhraç ederken sorgusuz sualsiz 1 gecede ettiler. Ancak bu kez yanlistan donup İade ederken sanki babalarinin bagini bagisliyorlar. Suna eminim iade olanlar şuan kurumlarda çalisanlardan daha guvenilir ve tertemiz. Ben beni ihrac edenler kadar asla fetocu olmadim. Kendi çıkardıkları kanun yönetmelik adi herneyse yine kendileri uygulamiyor. Boyle basiboş bir ortamda Adam gibi bir ALLAH ın kuluda çıkıp şu söyle bu böyle demiyor. Internette birseyler bulabilirmiyim diye gezinirken kime aittir nedir  bilmeden halen yurtdisindan yonlendirilen fetonun siteleri aktif, icerige bakinca anlasiliyor ve bunlar yanli haber yaparak ortaligi karistirma derdinde magduriyetler uzerinden algi yaparak kamuoyu olusturma derdinde halen bu namussuz ABD usaklari.  Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Suna eminim istihbarat servisleri tabi boş durmuyor. Devlet aciz değil biliyoruz, ancak  halen korkarak hareket ediyoruz, su siteye girdim bisey olurmu şu habere baksam bisey olurmu. Suan bile bu sitede kimse gercek ismini kullanmiyor. Bu site kimin ne amaçla kim tarafından kurulmuş bilmiyoruz. Ama bilgi almak bu belirsizlik te boğulmamak içinde mecbur girip haberlere son gelişmelere yâda diğer bilgilere bakmak zorunda kalıyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Başka bir yol bulmak lazım bizim gizlimiz saklimiz yok anlimiz acik yuzumuz ak boyle bir wapsat grubu yada messenger yada facebook fark etmez bir grup kursak daha guzel olur bence. Kim tarafından ne amaçla kurulduğu belli olmayan sitelerde gezmeyiz. Haklıyken haksız duruma düşmeyelim. Hepimiz yaşadık bu süreci olmaz değil bal gibide oluyor. Goruyorsunuz iste aklanmamiza ragmen halen ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. 

Dostum siteyi biz kurduk Amacı da şurada belirttim. Paranoyak olmaya gerek yok. İade olmuşsun. Komisyon tarafında aklandık. İdari yönden de elbet sıkıntılar olacak. Birlikte hukukla ve sabırla aşacağız.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 4 saat önce yazdı:

Dostum siteyi biz kurduk Amacı da şurada belirttim. Paranoyak olmaya gerek yok. İade olmuşsun. Komisyon tarafında aklandık. İdari yönden de elbet sıkıntılar olacak. Birlikte hukukla ve sabırla aşacağız.

Dostum sadece fikrimi söyledim. Ruh hastası değilim. Ama şununda bilinmesini istiyorum, ne zaman ben kurumuma idare aleyhine dava actim iste o zaman dan beri idarenin zulmune maruz kaldim. Ha su demek degilki korktuk tırstık asla. Sonucu ne olursa olsun hakkımı kanuni yollarla sonuna kadar arayacağım. Ben Sadece şahsi fikrimi sizlerle paylaştım. Kimse gücenmesin darilmasin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bende bugün iade oldum çok şükür şimdi ki süreç nasıl işliyor bilgi verebilecek var mı? 

Ümit sarı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...