İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

Kaynak : Memurlar.Net

25 Ekim 2021 17:18

İade edilecek personelin açıkta iken ne yaptığı soruşturuluyor'

İçişleri Bakanlığı, OHAL Komisyonu kararına rağmen iade işlemleri geciken personelle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "kamu görevinden ayrı kaldıkları sürede memuriyeti engelleyecek herhangi bir durumun olup olmadığı konusunun araştırma yapılıyor" denildi.

Şu anda OHAL Komisyonu'nda başvurusu kabul edilen en az 250 Emniyet Genel Müdürlüğü personeli, göreve başlamak için bekliyor. Üstelik aralarında 10 ay geçmesine rağmen işbaşı yaptırılmayanlar da bulunuyor.

EGM'den Araştırma Merkezi'ne

Ayrıca, 2019 yılının mayıs ayına kadar başvurusu kabul edilen polis memurları Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmaya devam edebiliyordu. Ancak o dönemde ilan edilen İçişleri Bakanlığı Araştırma Merkezi Yönetmeliği'nden sonra iade edilen polis memurlarının çoğunluğu, İçişleri Bakanlığı Araştırma Merkezi'nde göreve başlatılıyor.

Bakanlık kaynakları: Maddi kayıp tazmin ediliyor

Independent Türkçe'nin ulaştığı İçişleri Bakanlığı kaynakları, ihraç edilip OHAL Komisyonu tarafından iade edilen polis memurlarının araştırma merkezi bünyesinde işbaşı yaptırılmasına ilişkin yaptıkları açıklamada, Olağanüstü Hal İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin 10. maddesinin A fıkrasındaki hükümlere göre işlem yapıldığını belirtti.

Bu maddeye göre, İçişleri, Dışişleri ve Milli Savunma Bakanlığı personeliyken ihraç edilip komisyon tarafından iade edilenler, ilgili bakanlıklar bünyesinde kurulan araştırma merkezlerinde istihdam ediliyor.

Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, aynı kanun maddesi iadesi yapılan personelin eski kadro ve rütbelerine atanması konusunda herhangi bir koşul aranmaksızın bakanlık makamına takdir yetkisi tanıyor. Bu takdir yetkisinin, devlet ve kamu güvenliğinin sağlanmasının önemi nedeniyle bilinçli olarak verildiği belirtiliyor. Öte yandan, önceki görevleriyle yeni görevleri arasında bir maddi kayıp söz konusu ise, tazminat olarak ödemesi yapılıyor.

İadeden sonra araştırma sürüyor

İçişleri Bakanlığı kaynakları ayrıca, iadesi yapılan personelin işbaşı yaptırılmasına yönelik sürecin uzamasıyla ilgili ise, kamu görevinden ayrı kaldıkları sürede memuriyeti engelleyecek herhangi bir durumun olup olmadığı konusunun araştırıldıktan sonra bakanlık onayına sunulduğunu belirtiyor.

257 personelin işlemi sürüyor, 28 personel hakkında iade kararı

Bakanlık verilerine göre ayrıca, OHAL Komisyonu'nun başvurusunu kabul ettiği toplam 2 bin 1 personelden bin 7'si Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosuna, 544'ü Araştırma Merkezi kadrosuna atandı. 165 personelin emeklilik, vefat ya da başka bir konudan dolayı ihraç gibi nedenlerle ataması yapılmazken, 257 personelin işlemlerinin sürdüğü, 28 personelin ise kabul kararının yeni geldiği belirtildi. 'İade edilecek personelin açıkta iken ne yaptığı soruşturuluyor' https://www.memurlar.net/haber/997451/

.....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
QXYZ, 19.10.2021 - 17:10 yazdı:

.

Kaynak : Memurlar.Net

25 Ekim 2021 17:18

İade edilecek personelin açıkta iken ne yaptığı soruşturuluyor'

İçişleri Bakanlığı, OHAL Komisyonu kararına rağmen iade işlemleri geciken personelle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "kamu görevinden ayrı kaldıkları sürede memuriyeti engelleyecek herhangi bir durumun olup olmadığı konusunun araştırma yapılıyor" denildi.

Şu anda OHAL Komisyonu'nda başvurusu kabul edilen en az 250 Emniyet Genel Müdürlüğü personeli, göreve başlamak için bekliyor. Üstelik aralarında 10 ay geçmesine rağmen işbaşı yaptırılmayanlar da bulunuyor.

EGM'den Araştırma Merkezi'ne

Ayrıca, 2019 yılının mayıs ayına kadar başvurusu kabul edilen polis memurları Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmaya devam edebiliyordu. Ancak o dönemde ilan edilen İçişleri Bakanlığı Araştırma Merkezi Yönetmeliği'nden sonra iade edilen polis memurlarının çoğunluğu, İçişleri Bakanlığı Araştırma Merkezi'nde göreve başlatılıyor.

Bakanlık kaynakları: Maddi kayıp tazmin ediliyor

Independent Türkçe'nin ulaştığı İçişleri Bakanlığı kaynakları, ihraç edilip OHAL Komisyonu tarafından iade edilen polis memurlarının araştırma merkezi bünyesinde işbaşı yaptırılmasına ilişkin yaptıkları açıklamada, Olağanüstü Hal İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin 10. maddesinin A fıkrasındaki hükümlere göre işlem yapıldığını belirtti.

Bu maddeye göre, İçişleri, Dışişleri ve Milli Savunma Bakanlığı personeliyken ihraç edilip komisyon tarafından iade edilenler, ilgili bakanlıklar bünyesinde kurulan araştırma merkezlerinde istihdam ediliyor.

Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, aynı kanun maddesi iadesi yapılan personelin eski kadro ve rütbelerine atanması konusunda herhangi bir koşul aranmaksızın bakanlık makamına takdir yetkisi tanıyor. Bu takdir yetkisinin, devlet ve kamu güvenliğinin sağlanmasının önemi nedeniyle bilinçli olarak verildiği belirtiliyor. Öte yandan, önceki görevleriyle yeni görevleri arasında bir maddi kayıp söz konusu ise, tazminat olarak ödemesi yapılıyor.

İadeden sonra araştırma sürüyor

İçişleri Bakanlığı kaynakları ayrıca, iadesi yapılan personelin işbaşı yaptırılmasına yönelik sürecin uzamasıyla ilgili ise, kamu görevinden ayrı kaldıkları sürede memuriyeti engelleyecek herhangi bir durumun olup olmadığı konusunun araştırıldıktan sonra bakanlık onayına sunulduğunu belirtiyor.

257 personelin işlemi sürüyor, 28 personel hakkında iade kararı

Bakanlık verilerine göre ayrıca, OHAL Komisyonu'nun başvurusunu kabul ettiği toplam 2 bin 1 personelden bin 7'si Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosuna, 544'ü Araştırma Merkezi kadrosuna atandı. 165 personelin emeklilik, vefat ya da başka bir konudan dolayı ihraç gibi nedenlerle ataması yapılmazken, 257 personelin işlemlerinin sürdüğü, 28 personelin ise kabul kararının yeni geldiği belirtildi. 'İade edilecek personelin açıkta iken ne yaptığı soruşturuluyor' https://www.memurlar.net/haber/997451/

.....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ankara06, 05.10.2021 - 16:38 yazdı:

Arkadaşlar bir haber duyum yok mu . İmzadan ne zaman çıkacak bizim iadeler

iyi akşamlar bugün bir arkadaşım Ankara ya gim,şti beni aradı seni aradılar mı diye yok dedim yerlerbelli olmuş yarın birgün yada haftaya ararlar kardeşim bakanlıktan öğrendi ben EGM 

679 KHK wifi paylaşım - beraat - kabul kararı verildi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kırmızı Karakter, 2 saat önce yazdı:

@oğuz kağa akbaba bugün sivil atama şubeyi aradım atamam araştırma merkezine yapılmış. İçişleri baknlığı arar tebliğ ederler diye söyledi. Hayırlısı

hayırlı uğurlu olsun 4621624 numarayı aradım cevap vermediler biz nereden öğrenebiliriz ve kaç günde ararlar acaba 

679 KHK wifi paylaşım - beraat - kabul kararı verildi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
oğuz kağa akbaba, 6 saat önce yazdı:

hayırlı uğurlu olsun 4621624 numarayı aradım cevap vermediler biz nereden öğrenebiliriz ve kaç günde ararlar acaba 

0312 462 1738-39 nolu telefonları ara kardeş. Bende pazartesi arayacağım artık. İnşallah toplu atama olmuştur. 

Kırmızı Karakter, 9 saat önce yazdı:

@oğuz kağa akbaba bugün sivil atama şubeyi aradım atamam araştırma merkezine yapılmış. İçişleri baknlığı arar tebliğ ederler diye söyledi. Hayırlısı

Kardeş hayırlı uğurlu olsun. Kabul kararı ne zaman almıştınız

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@KRHN25 @KRHN25  Tşkler arkadaşlar. Eğer dün sizi aramadıysalar aramanız Araştırma merkezi 10-15 gün içinde arayıp tebliğ edilecek, EGM olanlar dün aramışlar zaten. Arkadaşımın ataması EGM'ye olmuştu bende 03124621738 sivil ATaMa. Şb. Aradım sicilden bakıp söyledi. Atamalar dün olmuş bilginiz olsun. Kabul kararım 27 Ağustos tebliğ 20 eylül

.....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birde şu olay var tebrik için arayan bir sürü polis arakadışım oldu, hepside sakın polisliğe gelme, memurluk daha iyi kafan rahat olur, bize o kadroyu verseler şimdi mesleği bırakırız, 5 yılda meslek çok değiştiğini gittikçe zorlştığını artık yapılamaz hale geldiğini diye dert yandılr. Ben kafam alak bullak oldu, dönüş için  dava açamak konusunda çok kararsız kaldım. Arayan arkdşlrım en güzel şblerde çalışnlr(tem,Kom). Siz olsanız ne yaparsınız meslekten soğuttılr beni 

.....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Kırmızı Karakter, 4 saat önce yazdı:

Birde şu olay var tebrik için arayan bir sürü polis arakadışım oldu, hepside sakın polisliğe gelme, memurluk daha iyi kafan rahat olur, bize o kadroyu verseler şimdi mesleği bırakırız, 5 yılda meslek çok değiştiğini gittikçe zorlştığını artık yapılamaz hale geldiğini diye dert yandılr. Ben kafam alak bullak oldu, dönüş için  dava açamak konusunda çok kararsız kaldım. Arayan arkdşlrım en güzel şblerde çalışnlr(tem,Kom). Siz olsanız ne yaparsınız meslekten soğuttılr beni 

Aynen kardeş çok kötü bir kararsızlık var.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar kabul kararı alanların atamaları yapılmış. Atamalarla ilgilenen Araştırma merkezi personeli tek çalışıyormuş. Evraklar bugün gelmiş. Cumhurbaskanliginin onayı ile atamalar yapılacakmış. Hangi ilde çalışmak istiyorsanız o yönde bir dilekçe verebilirsiniz muhtemelen kabul  ediliyor dedi. Bilgisayar sertifikası varsa hazır etmemizi söyledi. Yoksa duruma göre değerlendirme yapılacakmış. Sürekli telefona bakmaktan işleri yapamıyorum dedi. Arkadaşlara söyle lütfen aramasinlar dedi. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...