İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Sereyyan, 7 dakika önce yazdı:

Bugün bizim ilçede MEB den birinin iade olduğunu duydum.Tek kriter sendika hakkında işlem yapılmamış kararı bugün görmüşler

Çok güzel bir haber,darısı tüm bekleyen kaderdaslarima...

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar, değerli hocalarım sizlere birşey sormak istiyorum. Ben MEB'de öğretmenim ve yaklaşık bir yıl önce sendika kriterinden iade oldum. Alanımda doktora mezunuyum, üniversitelere geçiş yapmak istiyorum.  Benim sizlere sormak istediğim; üniversitede sendika kriterinden dönenler oldu mu hiç, sendika kriterine üniversite ortamında nasıl bakılıyor acaba? 

İlginiz için teşekkür ederim.

• Beğeni 1

672 KHK Sendika İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Pasific26 İl 33 hocam@Teacher inşaallah hocam darısı tüm karar bekleyenlere

• Beğeni 1

672 MEB kriter -istifa edilmiş sendika-tanık ifadesi-SMS-2019 Şubat beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

kahrolası federaller...pasaportuma  tahdit koymuşlar...

her yıl düzenli olarak Chamoix Fransa Mont Blanc'te kışın gider kayak yapardım..

arada kaçamak yapar hafta sonu kahvaltı akşam yemeği için çıktığımda olurdu avrupadaki merkezlere doğru spontane olarak..

bu sene kaldı..

artık palandöken uludağ ya da kartepe yerli bir pistte kayacağız. 

kahvaltı akşam yemeği de ülke sınırları içinde olur zannımca...

basit bir tahdit sen nelere kadirsin hayatımın tüm akışını alt üst ettin:)))

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Haruni, 2 saat önce yazdı:

Dilekçe örneğini nereden bulabilirim? Beraat belgesinin fotokopisi geçerli mi? Aslı gibi onaylı olması şart mı?

Hazır var mı bilmiyorum bir arkadaş Facebook ta örnekler var diyordu hem bulsanız bile herkesin durumu farklı olduğundan  ilaveler yapacaksiniz dilekçeye.  Beraat belgesinin fotokopisi yeterli olacaktır  hayır gerek yok. Sadece dilekcenizde ekleyeceksiniz . Öncelikle ilgili link e tıklayıp genelgeyi okuyun derim . Ardından en yakın il nüfus müdürlüğüne başvurun 

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
1979kayaelif_03, 7 saat önce yazdı:

Açığa alındım günleri geçiremiyordum ki anacığımda beyin tümörü olduğunu karnımdada dördüncü çocuğumun olduğunu öğrendim.(kesinlikle talimatla hamile kalmadım küçük bir mucize) anacığımın hastalığı ihracımdan üstün geldi. Hamile olduğumu öğrendiğimde hiç istemediğim bebeğim anama ilaç banada can yoldaşı oldu. Anacığımın 3 kasımda emanetini teslim etti son ana kadar yanındaydım ve her yaz tatili her haftasonu ihtiyaçları için yanındaydım. Çalışıyor olsaydım asla bu şekilde ilgilenemezdim. Iki kişi çalıştığımız için bursluluk sınavına giremeyen oğlumla kızım bursluluk sınavını kazandı ve kendi ihtiyaçlarını karşılıyorlar çok şükür. Şimdi doyasıya anacımın acısını yaşayıp benden çok daha zor durumda olanlar için dua ediyorum. Allah hiçbirimize taşıyabileceğimiz yükü bile vermesin. Niye mi yazdım bunları çünkü siz benim ikinci ailemsiniz. Ayrıca sayfayı meşgul ettiğim içinde pişman falan değilim.

başın sağolsun...Allah(c.c) sabır versin..

inşallah lehine olan olumlu gelişmeler daha da ivedi olarak gerçekleşmeye devam eder..

aslında bu saatten sonra fırtına da yıkılmamış savrulmamış biri olarak hayat daha sıkı ve daha güçlü bakarsın kesinlikle.

forum da her dakika benim dosyam iade olur mu? olur sa ne zaman olur? konuları olmaz olmamalı..

destek paylaşım sohbette gerekli bizlere.

tekrar başın sağolsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Beğeni 5

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 20 saat önce yazdı:

132 bin khklıyız. Hadi %10 umuz birleşsek ve herkes 10 bin koysa 132milyon₺ yapar. Ne yaralara merhem olunur bu parayla. kimseye eyvallahımız da olmaz. Fetö borsası falan da işe yaramaz. Biz sahip olduğumuz gücün farkında değiliz. Kadercilik oynayıp miskin miskin oturuyoruz.(oturmaktan kastım pasif kalmak)

hukuksal mücadele ve basına reklam verilerek khk lıların sorunu dile getirilecekse olabilir..

bir maaşımı verip bir ay idare ederim artık..

ama paraları toplayacak arkadaşların kötü alışkanlıkları olmasın...içki kumar vb.

zaten hepiniz khkzedeyiz..

extra olarak khkbankzede olmayalım..bize acıyan da olmaz herkes güler..

parayı bulunca güney amerikaya kaçma ihtimali olmayan abdestli namazlı düzgün arkadaşlar olmalı para yönetiminde:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
varex, 56 dakika önce yazdı:

kahrolası federaller...pasaportuma  tahdit koymuşlar...

her yıl düzenli olarak Chamoix Fransa Mont Blanc'te kışın gider kayak yapardım..

arada kaçamak yapar hafta sonu kahvaltı akşam yemeği için çıktığımda olurdu avrupadaki merkezlere doğru spontane olarak..

bu sene kaldı..

artık palandöken uludağ ya da kartepe yerli bir pistte kayacağız. 

kahvaltı akşam yemeği de ülke sınırları içinde olur zannımca...

basit bir tahdit sen nelere kadirsin hayatımın tüm akışını alt üst ettin:)))

Lanet olası federaller banada tahdit koymuş 

varex, 3 dakika önce yazdı:

hukuksal mücadele ve basına reklam verilerek khk lıların sorunu dile getirilecekse olabilir..

bir maaşımı verip bir ay idare ederim artık..

ama paraları toplayacak arkadaşların kötü alışkanlıkları olmasın...içki kumar vb.

zaten hepiniz khkzedeyiz..

extra olarak khkbankzede olmayalım..bize acıyan da olmaz herkes güler..

parayı bulunca güney amerikaya kaçma ihtimali olmayan abdestli namazlı düzgün arkadaşlar olmalı para yönetiminde:)

Ben toplayabilirim ? en büyük idolum tosuncuk oda namaz kilaydi

• Kahkaha 1

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar iyi akşamlar bugün komisyon başsavcılığa benim hakkimda bilgi istemiş.

Arkadasda benim hakkimda olumlu konuşmuş. Acaba bu kurum kanaati adına mı sayılıyor bilgisi olan varsa yardımcı olurmusunuz

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

689 khk beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...