İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Asb4, 5 dakika önce yazdı:

Bu idare mahkemesine başvuruyu nasıl yapıcaz ihraç olduktan sonra herhangibir tebliğ yapılıyo mu 

Sizin ihracınız KHK ile mi oldu yoksa Bakan onayı ile mi? İlk durumda OHAL komisyon red kararına karşı tebliğden itibaren 60 gün içinde, ikincisinde ise yine size yazılı tebliğ yapıldıktan sonra 60 gün içinde.

farahzeynep, 19 dakika önce yazdı:

Komisyon hala incelerken mi idari ye dava açtınız? ?

Hayır burada 667 sayılı KHK kapsamında üniversite soruşturma açmış ve ihraç etmiş. Burada KHK ile değil 667 ile ihraç olunduğu için herhangi bir idare mahkemesine dava açılabiliyor.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 3 dakika önce yazdı:

Sizin ihracınız KHK ile mi oldu yoksa Bakan onayı ile mi? İlk durumda OHAL komisyon red kararına karşı tebliğden itibaren 60 gün içinde, ikincisinde ise yine size yazılı tebliğ yapıldıktan sonra 60 gün içinde.

1 Ocak itibariyle ihraç edildim herhangibir şey söylenmedi yada tebliğ yapılmadı sadece maliyeden maaş Ödemesi için arandığımda öğrendim bakanlık onayıyla oldu sanırım 

• Üzülme 1

Ankesör

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aym Wikipedia'yı erişime açmış. Bu halen daha tam biat halinde olmadıklarının ve ihraç khklarıyla ilgili hukuka uygun bir karar verebileceklerinin göstergesidir. Karar da 6’ya karşı 10 üyenin oyuyla verilmiş. Birkaç hafta önce Aym üyelerinin kim tarafından atandıklarıyla ilgili şu bilgiyi yazmıştım:

6sı Gül, 5i Erdoğan, 1i Sezer, 3ü de TBMM tarafından (2si 2010da, 1i 2015te) atanmış.

Bilin bakalım o 6ı oyu verenler bunlardan hangileridir?  Kapatılması zaten tamamiyle saçmalıktı ki isteyen her türlü erişebiliyordu. Yine de o 6 oyu veren kimler acaba ?

Güncelleme • • Karagöz
  • Kahkaha 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Asb4, 11 dakika önce yazdı:

1 Ocak itibariyle ihraç edildim herhangibir şey söylenmedi yada tebliğ yapılmadı sadece maliyeden maaş Ödemesi için arandığımda öğrendim bakanlık onayıyla oldu sanırım 

Size kısa süre içinde yazılı tebligat gelir. Yine de muhtardan, PTT'den ve Bakanlıktan takip edin. Tebligattan itibaren 60 gün içinde adresinizin bulunduğu ilin bağlı olduğu İdare Mahkemesine iptal davası açacaksınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 18 dakika önce yazdı:

Aym Wikipedia'yı erişime açmış. Bu halen daha tam biat halinde olmadıklarının ve ihraç khklarıyla ilgili hukuka uygun bir karar verebileceklerinin göstergesidir. Karar da 6’ya karşı 10 üyenin oyuyla verilmiş. Birkaç hafta önce Aym üyelerinin kim tarafından atandıklarıyla ilgili şu bilgiyi yazmıştım:

6sı Gül, 5i Erdoğan, 1i Sezer, 3ü de TBMM tarafından (2si 2010da, 1i 2015te) atanmış.

Bilin bakalım o 6ı oyu verenler bunlardan hangileridir?  Kapatılması zaten tamamiyle saçmalıktı ki isteyen her türlü erişebiliyordu. Yine de o 6 oyu veren kimler acaba ?

Abdullah gülün atadıgı adayların görev süreleri pek yakında dolacak.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM 22 Ocakta, en son yapılan pasaport düzenlemesinin iptali talebini de karara bağlayacakmış. Çok yüksek ihtimalle iptal edecek. Gerekçeli kararın yayınlanması 2 ay alsa pasaport sorunu en geç 60-70 güne kökünden çözülecek gibi. 

Bürokrasi ve khklılar yine boşyere uğraştırılmış olacak. 

Bu kanun maddesinin bu kadar çabuk gündeme alınması şaşırtıcı. 

Diğer taraftan 3 yıldır bekleyen KHK ihraç hükümleri var gündeme alınmayı bekleyen. Şimdi 2 ay önceki kanunu bunlardan önce gündeme alınması bir taraftan adil değil. Bekleyerek vebale ortak oluyor Aym üyeleri. 

Hayırlısı diyelim. 14 Kasım gündemindeki irtibat-iltisak gerekçeli kararları da bugün yarın yayınlanır. Belki bir bomba patlatır AYM

• Beğeni 2
  • Onaylama 4

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 24 dakika önce yazdı:

Abdullah gülün atadıgı adayların görev süreleri pek yakında dolacak.

Bu doğru malesef. Hepsinin değil ama. Gül'ün atadığı 1 üye nisanda, 1 üye de 2021 ocakta ayrılacak. Zamanla yarışıyoruz bu açıdan. Sezer'in atadığı üyenin Wikipedia mevzuunda iptal oyu kullandığını düşünüyorum. Ancak bizim mevzuda karşı tarafa geçebilir. Ki güvenlik soruşturması kararı 8e 7 idi. Umarım ihraç khklarıyla ilgili karar nisandan önce çıkar.

Yoksa adli olarak aklananların iadesi için seçimi bekleyeceğiz muhtemelen.

Benim mevcut iktidardan bir beklentim yok. Onlar ittifaka zarar gelmesin diye Mhp'nin güdümündeler, Mhp de kendi kadrolarının güdümünde.

Güncelleme • • Karagöz

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, Bir saat önce yazdı:

Komisyon hala incelerken mi idari ye dava açtınız? ?

Evt

677, adli yok, üni idari, inceleniyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 43 dakika önce yazdı:

Size kısa süre içinde yazılı tebligat gelir. Yine de muhtardan, PTT'den ve Bakanlıktan takip edin. Tebligattan itibaren 60 gün içinde adresinizin bulunduğu ilin bağlı olduğu İdare Mahkemesine iptal davası açacaksınız.

Yani bu süre tebligattan itibaren başlıyo bu arada yardımınız için de teşekkür ederim 

• Onaylama 1

Ankesör

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Asb4, 2 dakika önce yazdı:

Yani bu süre tebligattan itibaren başlıyo bu arada yardımınız için de teşekkür ederim 

Evet tebligattan itibaren başlar. Rica ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...