İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

İdare mahkemesi istinafta olan veya istinafda sonuçlanan arkadaşlar varmı?

672 sendika (8 ay istifa edilmiş)banka 2004 hesap açılışı kredi kartı kullanımı idare ret istinafa yeni geldi nezaman dava açılır acaba

İsg uzmanı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672zede, 22 dakika önce yazdı:

@farahzeynep hocam eski yeni idareciler derken? 2015-2016 da çalıştığınız okula sorulmuştu sanırım sizin.Daha önceki çalıştığınız okula da sorulmuş mu? Komisyondan mı aramışlar yoksa il milli eğitimden mi? Bizler gibi haber bekleyenleri aydınlatırsanız sevinirim. 

Yok hocam. İdareciler 2016 dan sonra değişmiş. Yeni gelen müdüre de sormuşlar ve eski mudur ve yardımcısına da sormuşlar 

672zede, 26 dakika önce yazdı:

@farahzeynep hocam eski yeni idareciler derken? 2015-2016 da çalıştığınız okula sorulmuştu sanırım sizin.Daha önceki çalıştığınız okula da sorulmuş mu? Komisyondan mı aramışlar yoksa il milli eğitimden mi? Bizler gibi haber bekleyenleri aydınlatırsanız sevinirim. 

İlçe Meb den aramışlar. Komisyon ertesi gün öğlene kadar rapor bekliyor demişler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yeliz Coşkun Aslanalp, 7 dakika önce yazdı:

Allahtan diyorum şu ohal sms leri ücretsiz...

sistem değişmeli...

sürekli olarak sayfadan durum kontrolü yapmak zorunda kalınmadan iade ya da ret alan arkadaşa kısa mesaj gelmeli:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Joeu, 34 dakika önce yazdı:

Protokol sorgulama dan mi kontrol ettiniz ? Kimlik pasaport ehliyet kısmından değil. Eğer protokol kısmından baktiysaniz sistem öyle diyorsa tahtidi kaldırmış olmalılar. Yinede teyit amaçlı en yakın ilçe nüfusa gidip baktirabilir siniz.oradan sizi il nüfusa yönlendirirler zaten. Dilekçe verirseniz kaldırırlar şayet yasa ve genelgede ki şartları sagliyorsaniz

haklısın protokolden sorgulatınca İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir yazıyor. Kimlik pasaport ehliyet kısmından sorgulatınca da pasaport kaydı bulunamamıştır yazıyor. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 31 dakika önce yazdı:

Protokol sorgulama dan mi kontrol ettiniz ? Kimlik pasaport ehliyet kısmından değil. Eğer protokol kısmından baktiysaniz sistem öyle diyorsa tahtidi kaldırmış olmalılar. Yinede teyit amaçlı en yakın ilçe nüfusa gidip baktirabilir siniz.oradan sizi il nüfusa yönlendirirler zaten. Dilekçe verirseniz kaldırırlar şayet yasa ve genelgede ki şartları sagliyorsaniz

Kimlik pasaport ehliyet kısmından baktım. Herhangi bir Pasaport kaydı bulunamadı diyor. 

Protokol kısmından baktım,  il ilçe nüfusa başvurun yazıyor.

Dediğiniz gibi en iyisi il nüfusa gidip durumu öğrenmek

• Onaylama 1

677 khk- Akademisyen- inceleme devam ediyor- Adli idari dava yok,  niçin ihraç oldum bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 49 dakika önce yazdı:

Bana göre herkes öncelikle bir özeleştirisini yapabilmeli hiç olmazsa kendinize karşı dürüst olun. Ben ne yalan söyleyeyim ilk ihraclar çıktığı zaman soru çalan adam kayıran referansla memur olup başkasının hakkını gasp edenlere iyi oldu çünkü Feto yada o çizgiden gidenler sadece onlar gibi düşünmüyor diye çok insanın canını yaktı. Tabi devletin temizleme operasyonunu artniyetli kişilerce suistimal edilip mağdurlar yaratıldı umarım en kısa zamanda herkes hak ettiğini bulur mağdurlar iade edilir

En ilk ihraçlardan olduğum için, hiç kimsenin bu şekilde günahını almadım Allah'a çok şükür. Ama ben ihraç olduğumda kıs kıs gülenler vardı. Sonra gördüler günlerini. Daha görmeyenleri de var onlar da görecekler. Onlara acımıyorum kimse kusura bakmasın. Devletin fetö ile mücadelesini de sonuna kadar destekliyorum. Dibine kadar getsinler. Gariban güçlü, bizden muhalif demeden. Haklıyla haksızın hukuk yolunda mutlaka ayrışacağını düşünüyorum.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 3
  • Şaşırma 2
  • Onaylama 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 1 saat önce yazdı:

Yok hocam. İdareciler 2016 dan sonra değişmiş. Yeni gelen müdüre de sormuşlar ve eski mudur ve yardımcısına da sormuşlar 

İlçe Meb den aramışlar. Komisyon ertesi gün öğlene kadar rapor bekliyor demişler 

Demekki dosyanız tekemmül ediyor raportör karar aşamasına getirip komisyonun onayına sunulacak kısa sürede kararınız netleşecektir diye düşünüyorum. 

Eşinize ret geldi demiştiniz kabul e evrilmeseydi dosyanız bu kadar incelemeyebilirlerdi Meb olması artı. 

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 11 dakika önce yazdı:

En ilk ihraçlardan olduğum için, hiç kimsenin bu şekilde günahını almadım Allah'a çok şükür. Ama ben ihraç olduğumda kıs kıs gülenler vardı. Sonra gördüler günlerini. Onlara acımıyorum kimse kusura bakmasın

Yanlış anlaşılmasın yanlış anlayanlardan özür dilerim ama benim belirttiğim tamamen soru çalan başkasının emeğini hiçe sayarak memur olan kişiler içindi. Yoksa haksızlığa uğrayan herkesin hakkını her zaman olduğu gibi savunuruz  

• Beğeni 2

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...