İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
gezgin1616, 3 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar umarım doğru başlığa yazıyorumdur.Hakkımda ihraç soruşturma vs olmadığı halde pasaportuma tahdit konulmuş.Bursa nüfusa birkaç kez gittim ve Cimer'den yazdım..Ama her defasında gidin savcılıktan soruşturma yoktur yazısı getirin diyorlar.Savcılıksa şahsa vermiyoruz nüfusa gidin onlar istesin diyor.Onlarda biz istemeyiz diyorlar.Böyle dönüp dolaşıyorlar.Hatta bu Ekim ayındaki kanundan sonra bile yine işlem yapamayız gidin yazı getirin diyorlar..Bazı arkadaşlar dilekçe verdim tahditim kalktı diyor.Bu işi Bursa'da yapan oldu mu? Ve dilekçe örneği varmı?Nasıl bir dilekçe verdiniz...

acil olarak yurtdışı programın yok ise pasaport için bence acele etme..

pasaportunda tahdit olduğunu söyleyen nüfus müdürlüğü tahdit nedeni konusunda sana net bilgi veremeyebilir.

bağlı olduğun  kurumun nezdinde verilmiş olumsuz cevap ya da devam eden henüz kovuşturma aşamasına ulaşmamış açık bir soruşturma dosyan olabilir.

hakkında hiç bir soruşturma olmayan ve kurumları tarafından olumlu görüş bildirilen kişiler için pasaport tahdidi kaldırılabiliyor ve bir çok arkadaş bu konuda paylaşımda bulundu.

kısaca pasaport tahdit konusu kişisel soruşturma ve kurum görüşüne bağlı olarak olumlu olumsuz yönde gelişebilir.

Zeovantaneo, 5 dakika önce yazdı:

Kurum görüşü alınalı tam 2 ay oldu.Hala bekliyoruz bakalım.

iyi tarafından bak..

finish öncesi son tura girmişsin:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672zede, 3 saat önce yazdı:

@altirana sayın hocam eşimin sendika üyeliği 2014 Ocak-2015 Mayıs arası, yani 16-17 gibi... Fakat e-bordrodan kontrol edince 3-4 ay fazla kesinti yapmışlar yani 20 ay gibi oluyor.  Gerçi biz ıslak imzalı sendikadan istifa formunu ve üyelik tarihlerini gösteren mebbis ekran çıktısını da gönderdik komisyona. Yani bunlara itibar ederlerse eşimin üyelik süresi 16-17 ay falan. 

MEB personeli olarak sendikadan karar bekleyen arkadaşlar..

sendika üyelik süresine takılmayın.

sadece sendika üyeliği komisyondan ret almanız için tek başına gerekçe değil.

3 ay 5 ay eksik fazla kendinizi yıpratmayın.

sadece sendika kriterinden bahsediyorsak iade olmamanız için bir neden yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 09.02.2020 - 00:01 yazdı:

Nazenin hocam sizin şükür ki eşiniz çalışıyormuş biz bir evden iki ihraciz iki de çocuk eşim oyuncak satarak gecim sağlıyoruz alllh hepimizi bir an evvel bu sıkıntıdan kurtarır insalllh 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba önceki mesajın alıntısını silemedim kusura bakmayın

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kartalhocam, 3 saat önce yazdı:

@Rapunzel  benim 1 Ekim'de alındı. İnşallah diyelim dua yerine geçer belki de. Bilgilendirelim birbirimizi bu ay içinde karar çıkar gibime geliyor. Çünkü takipsizlik dosyasında sadece ben kaldım.

Benim takipsizligim yok hocam (bilgim dışında varsa bilemiyorum ). Bu aydan ben de umutluyum. İnşallah diyelim... Bilgilendirelim birbirimizi.

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Naz, Bir saat önce yazdı:

@farahzeynep slm ben tek krıter banka 686 meb hala incelemede.. Ocak ayında kurum gorüşü olumlu.. Beklıyorum hayırlısı olsun bakalım.. 

İnşallah güzel bir şekilde sonuçlanır hocam? Banka derken sadece hesap açma mi ne oluyor tam olarak acaba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gezgin1616, 4 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar umarım doğru başlığa yazıyorumdur.Hakkımda ihraç soruşturma vs olmadığı halde pasaportuma tahdit konulmuş.Bursa nüfusa birkaç kez gittim ve Cimer'den yazdım..Ama her defasında gidin savcılıktan soruşturma yoktur yazısı getirin diyorlar.Savcılıksa şahsa vermiyoruz nüfusa gidin onlar istesin diyor.Onlarda biz istemeyiz diyorlar.Böyle dönüp dolaşıyorlar.Hatta bu Ekim ayındaki kanundan sonra bile yine işlem yapamayız gidin yazı getirin diyorlar..Bazı arkadaşlar dilekçe verdim tahditim kalktı diyor.Bu işi Bursa'da yapan oldu mu? Ve dilekçe örneği varmı?Nasıl bir dilekçe verdiniz...

Halen daha devlette memur olarak aktif çalışıyor musunuz ?  Yoksa sivil halktan misiniz?

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 7 saat önce yazdı:

Bamda dosya durumunda gerekçeli karar yazıldı ibaresi yazıyor karara çıkmış mi demektir

Evet birkaç gün içinde uyapa yüklerler. Benim de öyle olmuştu.

• Onaylama 1

672 khk-komisyon red-adli beraat-21.idare mah.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kehake, Bir saat önce yazdı:

Buyuk haksiksizlik sigortali calisanlar geriye dönük  haklarını alamayacaklar

675 KHK -Banka 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar birşey sorucam.672 egm ihraclardanim.geçen hafta yargılamadan beraat ettim savcılık itiraz edicekmis.garson kodlamasi ise SCC ve ED olarak fişlemişler.sizce komisyona beraatin kesinleşmesini beklemeden mahkeme zaptinimi yoksa gerekçeli kararimi göndermeliyim?bu konuda yardımlarınızi bekliyorum lütfen

• Beğeni 1

672-egm-beraat-inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...