İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

@Nazenin ne kadar dogrudur bilemem ama duyduğum bır duyum sadece. aslında genel hatlarıyla butun dosyaların bıttıgı red ve kabul alacakların bellı oldugu ve bunun zamana yayıldığı. artık son viraj dayız mantıklı gelmiyorda değil. Bakalım sonu hayırlı olsunda beklemeye razıyız. 

• Onaylama 2

Banka 686 inceleme devam ediyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Naz, 6 dakika önce yazdı:

@Nazenin ne kadar dogrudur bilemem ama duyduğum bır duyum sadece. aslında genel hatlarıyla butun dosyaların bıttıgı red ve kabul alacakların bellı oldugu ve bunun zamana yayıldığı. artık son viraj dayız mantıklı gelmiyorda değil. Bakalım sonu hayırlı olsunda beklemeye razıyız. 

bu tür haberlere itibar etmeyin arkadaşlar..

bir çok dosyanın bekleme nedeni; devam eden ve henüz netleşmeyen soruşturma ve davalar..

kısaca komisyonun elindeki dosyaların birçoğu hareketli statik olmayan  dosyalar..

üzerinde çalışılan ve hiç bir bilgi ve belge talebi kalmayan dosyaların neticesi zamanı gelince ilam ediliyor..

kesinlikle iade ve ret sayısı belli, zamana oynuyorlar gibi hislere kapılmayın.

ret bile alsanız gerekçeleri tahlil ederek idari dava da neler yapabileceğinizi planlayın.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese selam yeni üyeyim 672 khk meb den ihraç oldum 2019 Mart gibi emniyette ifadem alındı 2019 Ekim ayında tüm havuz sorgulamalarim temiz çıktığından takipsizlik kararı verildiğine dair tebligat yapildı meb tarafindan (aynı belge birkac gün önce de eve gelmişti)  bu kararı komisyona bir dilekceyle birlikte teslim edeli 5 ay olduğu halde komisyon sorgulamada dosya incelemede diyor yapabilecegim birşey var mi bilgilendirirseniz sevinirim.Herkese hayırlı haberler temenni ediyorum.

Güncelleme • • Umutlu
  • Beğeni 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın warex bütün yorumlarınızı beğenerek okuyorum, degerlendirmeleriniz ve ongoruleriniz çok mantıklı geliyor,kendi özelimde ki durumu yorumlamanızı istiyorum, dernek üyeliğinden ihraç olmuşum, ancak imza benim olmayınca hemen ispat edildi, hatta takipsizlik evraginda detaylica anlatılmış ancak bunun yanında 2013 den 2014 e sarkan cihan medya ve okul ödemesi mevcut bunlar takipsizlik de yazmıyor ama durumumu ben biliyorum,sizce komisyon durumumu nasıl yorumlar

• Onaylama 1

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
khk111, 5 dakika önce yazdı:

Sayın warex bütün yorumlarınızı beğenerek okuyorum, degerlendirmeleriniz ve ongoruleriniz çok mantıklı geliyor,kendi özelimde ki durumu yorumlamanızı istiyorum, dernek üyeliğinden ihraç olmuşum, ancak imza benim olmayınca hemen ispat edildi, hatta takipsizlik evraginda detaylica anlatılmış ancak bunun yanında 2013 den 2014 e sarkan cihan medya ve okul ödemesi mevcut bunlar takipsizlik de yazmıyor ama durumumu ben biliyorum,sizce komisyon durumumu nasıl yorumlar

dernek üyeliğine takipsizlik verilmiş...ayrıca dernek konusunda yöneticilik vasfı olanlar için durum daha zor iken üye olanlar için durum daha açıklanabilir.

cihan medya ve okul ödemesi önemli kriterler değil yanında banka, sohbet, tanık beyanı vb. kriterler yok ise.

kurumun sağlık bakanlığı..personeline geri dönüşlerde zorluk çıkarmayan basit kriterler için olumsuz görüş vermeyen bir kurum.

kriter sayısı komisyon nezdinde yetersiz bulunur ve kriterlerin önemsiz kabul edilirse almış olduğun beraat kararının olumlu etkisiyle iade olman gerekir.

ama sadece tahminde bulunuyorum..

kesin bir şey söylemek zor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Egm-672, Bir saat önce yazdı:

Bugün bulunduğum il valilik aracıyla komisyona beraat tutanaklarını yolladim yeterince bekledim zaten.yaklasik 41 ay oldu.seni de anlamış değilim takipsizlik kararini yollamani...

? bir gereklilik olmamakla birlikte orada ince bir maksat da düşünüyorum tabiki. nasıl olsa online görüyorlar sıkıntı yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
varex, 38 dakika önce yazdı:

bu tür haberlere itibar etmeyin arkadaşlar..

bir çok dosyanın bekleme nedeni; devam eden ve henüz netleşmeyen soruşturma ve davalar..

kısaca komisyonun elindeki dosyaların birçoğu hareketli statik olmayan  dosyalar..

üzerinde çalışılan ve hiç bir bilgi ve belge talebi kalmayan dosyaların neticesi zamanı gelince ilam ediliyor..

kesinlikle iade ve ret sayısı belli, zamana oynuyorlar gibi hislere kapılmayın.

ret bile alsanız gerekçeleri tahlil ederek idari dava da neler yapabileceğinizi planlayın.

Hocam benim hiç soruşturma ve davam olmadı. Yok da yani... sadece sendikam var bekliyorum ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sn @varexşu vakit itibari ile hala eş durumundan bekletilenlere ilişkin yorumunuz nedir? EGM özelinde de şahsım adına merak ediyorum. Zira yorumlarınız çok mantıklı geliyor bana da.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Elaziz, 10 dakika önce yazdı:

Sn @varexşu vakit itibari ile hala eş durumundan bekletilenlere ilişkin yorumunuz nedir? EGM özelinde de şahsım adına merak ediyorum. Zira yorumlarınız çok mantıklı geliyor bana da.

VBpl3y.png

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Nazenin hocam onu hiç duymadım ancak kurum görüşü mebde herkes de aliniyormu alınmıyor mu onu kestiremiyiruz bulunduğum ilde sadece sendika kurum görüşü alinmadan bekleyen MEB personeli var sendika artı ek kreter kurum görüşü alınıp dönen var bizler şuan kurum görüşü alınmadığı için bı belirsizlikle bekliyoruz umarım alınmadan döneriz en kısa zamanda

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...