İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

İlçede komisyon kararı gelmeyen tek ben kaldım ?

• Beğeni 1

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima  Hocam evimizin kredisini TEB bankasından çekmiştik.Benim maaşımdan düzenli olarak 7 yıl ödedik 3 yılı kalmıştı.Eşim bunu bile belirtme gereği duydu ne yazık ki. Halbuki bütün bilgiler önlerindeydi. Hakim önce tedbir konulmadı kimsenin malına diye tersledi. Beni dinledikten sonra '' Her ne kadar mahkememiz tarafından tedbir konulmamış olsa da eşinin ısrarla var diye belirtmesi üzerine varsa tedbirin kaldırılması için Notere yazı yazılması... '' dedi. Bence onlar bile bilmiyordu sayemde öğrendiler...

• Beğeni 2

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHKlar Milyonları Etkiledi

Twitter'da Tag çalışması arkadaşlar. Yuklenelim sesimizi her daim duyuralım. Bekleyerek hakkımızı anlamayız. Ha gayret arkadaşlar.

Güncelleme • • Guardian
  • Beğeni 4

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Üniversiteden ihraç olanlarda komisyon kime görüş soruyor konusu hakkında geçen günlerde burada konuşmuştuk...

Kendimle ilgili bu konu hakkında bir bilgi paylaşayım...

Üniversitemde anket adı altında isim alarak ihraç işlemlerini gerçekleştiren İnceleme Araştırma Komisyonu üyelerinden birini aradım dün.(Bu ankette 6 kişi eşimin tutuklu olduğunu söylemiş ihraç gerekçem buydu.Bunu da ihraçtan 2 yıl sonra öğrendim...) 1 ay önce bu hocanın numarasını vermişlerdi ara sor diyordu arkadaşlar ama muhattap olmak istemiyordum. Eşim ara sor ne kaybedersin deyince dün aradım beni tanır kendisi.Hal hatır faslından sonra ; '' Hocam personel işlerini aradım ancak bu konularda bilgi sahibi değiller sizin belki bilginiz vardır.Komisyon kişinin dosyasını incelediğinde,  kurumları kişi hakkında bilgi almak için arıyormuş. Komisyon Üniversitede kimi arıyor, ya da benimle ilgili bir arama gelip gelmediğini biliyor musunuz?  '' dedim. ''Evet komisyondan bana da bu şekilde aramalar geldi, sadece beni aramıyorlar  farklı kişileri de arıyorlar. Sizin durumunuzla ilgili bana görüş sorulmadı belki Rektör beye sorulmuştur bilemiycem.'' dedi. İşin komiği Rektör de yeni atandı beni nereden tanıyacak. Neyse,  nasılsa başladım aramaya diyerek bu gazla Rektör sekreterini aradım.Sekreter de tanır beni. ''  Konuyu anlattıktan sonra ........ hocamla görüştüm Rektör bey aranmıştır belki deyince sizi aradım. İl dışında ikamet ettiğim için gelemiyorum, Rektör bey benimle telefonla görüşmek istemez ise hakkımda görüş alınıp alınmadığı bilgisini size verse yeterli benim için. Kurumun hakkımdaki görüşünü öğrenmesem de olur.'' dedim sekretere. Rektör bey ile görüşmüş telefonda görüşelim demiş ancak ben iş nedeniyle teli sessize aldığım için telefonu kaçırdım. Bakalım haber bekliyorum tekrar arayacak sekreter ....

• Beğeni 5

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardian, Bir saat önce yazdı:

Yanlışınız var. Adalet bakanlığı redleri en çok 701 den geldi. 701 adalet bakanlığı iadeleri bir kaç kişiyi geçmedi. Daha çok eski KHK lardan iadeler gördük. TSK, EGM den sonra en az iade adalet bakanlığındadir. Çünkü bu bakanlık yüzde 90 oraninda dosyaları mahkemelere bıraktı.

Hocam, gerek burda gerek facebook ve twitter mecralarında birçok 701 adalet bakanlığı kabul gördüm. Egmden hiç kabul görmedim TSK sadece bir tane gördüm ama adalet bakanlığı vardı ve baya gördüm. Geriye dönük bakarsanız bulursunuz. 

Öte yandan TSKEGM den sonra en zor kabul adalet bakanlığı demenize katılıyorum.  

Selamlar,

eses, 59 dakika önce yazdı:

Hocam ben 3 senedir 3-4 ayda bir uğruyorum ihraç olduğum ildeki savcılığa.3 ay önce Savcı bey ile de görüştüm. Ohal Komisyonunda dosyamın eksik belgeler nedeniyle kapanmadığını, hakkımda soruşturma varsa,sonuçlandıysa  takipsizlik,KYOK tarzı bir belge  verir misiniz oraya yollayım belki bir faydası olur dediğimde Savcı bey hakkınızda birşey yok diyorsa büro yoktur, KYOK olmasındansa hiçbir  şey olmaması daha iyi dedi. Ben de '' Hakim- Savcı tanıdığı olan komisyondaki dosyasına baktırıyor, milletvekili tanıdığı olan iade oluyor. Bunları hep duyuyoruz benim tanıdığım yok kendi imkanlarımla eksik belgem varsa bulmaya temin etmeye çalışıyorum.'' dedim. Çenemi tutamadım yine :))Sonuç olarak hiçbir belge vermediler.  Bugün  işimle ilgili olarak ihraç olduğum ile gittiğimde Terör Bürodan baktırdım bir soruşturma yok dediler.1 ay önce ikamet ettiğim ildeki TEM e gittim orada sordum.Tertemiz herhangi bir ilde herhangi bir dosyanız görünmüyor dediler. Daha da elimden bir şey gelmiyor.

İnşallah olup kapanmıştır da haberiniz olmamıştır.  İfadeniz alınmadıysa hocam,  zaten KYOK dahi alsanız tebliğ edilmiyor. İnşallah tez zamanda; iade oldum, demenizi bekliyoruz.

Sevgilerimle,

• Beğeni 2
  • Katılmama 1

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yavuz Selim TÜRK, 8 saat önce yazdı:

Bu süreçte khklı olup da araba satan oldu mu ? Satışta noterde falan sorun çıkar mı?

Aldım ve sattım sıkıntı yaşamadım

• Beğeni 1

695 sayılı  KHK, TSK Sivil personel kriter bilinmiyor, 2020 yılında KYOK,OHAL Komisyon Kararı: Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Facede unv personeli icin 3tercih yaptiriyolar ya bunun icin mahkemeye itiraz etmis biri ve bozmayla ilgili biseyler paylasmislar bilginiz varmi unv personeli arkadaslar ben unv personlei degilim ama burda konusulmadi okudugum kadariyla bilginiz varmi isinize yarayabilir

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ori93, 17.02.2020 - 09:14 yazdı:

İçişleri bakanlığı, şu an için sadece Ankara da.

Bugün karar ekime geçti ret kararı kurum görüşü sms ve para transferi diyor kk kartım ve BES vardı bunu yazdım ama sms olabilir 2014 peku nasıl savunacaz kimse yokmu derneği 2016 da kapanmış

• Üzülme 1

Adem 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@hepsiyah haberim yoktu benim.. kararı paylaştıysa burada paylaşır mısınız?

• Beğeni 2

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...