İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

farahzeynep, 28 dakika önce yazdı:

Hem red veriyorlar hem de olmayan paramizi almaya çalışıyorlar. Elimizde avucumuzda zaten para yok. İş yok güç yok ? Rabbim görüyor inşallah. Rabbim sonumuzu güzel etsin Hayır etsin inşallah 

Bazı idare mahkemeleri ücretin dava kesinleşince ödenmesine, diye karar veriyor, üst mahkemeye dava açarken, ücretin dava kesinleşince ödenmesine karar verilmesini... diye talep edin...

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ücretin dava kesinleşince ödenmesine talebi dava açarken değil de idare mahkemesi sonuçlanmadan ek beyan olarak yapılırsa kabul oluyor mu acaba yoksa en başta dava dilekçesinde mi istenmeli? 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 5 saat önce yazdı:

Hocam hangi il acaba?

Afyon 1 ay kadar olmus

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Şubat ayı da bitiyor.

Biz hala karar bekliyoruz.

Sonu iyi olur inşallah.

Allah'a emanet olunuz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
mustafaa34, 3 saat önce yazdı:

Valla facede yazmıstı bayanın bir tanesi 1.5 yıl once komısyondan iade olmuş 3 gün önce tekrar gözaltı

bu tür uygulamalar var arkadaşlar..

özellikle TSK bünyesinde yaşandı ama bunlar yüzdesel olarak çok ama çok az durumlar..

sonradan gelişen bir soruşturma ya da kovuşturma neticesi suç ve delil tespiti yapılmışsa bakanlık yeniden ihraç kararı verebiliyor..

ama söylediğim gibi bunlar yüzdesel olarak dikkate alınmayacak kadar az sayıda..

o yüzden komisyon beni iade etti ama benim işim yine garanti değil diye evham yapmayın..

komisyon mevcut durumunuzu lime lime ederek kılı kırk yararak sizi suçsuz bulursa iade ediyor..

sakin olup dosyanıza odaklanın iade olmaya bakın...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
farahzeynep, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar mahkemesi devam eden kişiler hakkında komisyon karar veriyor mu ve hiç olumlu karar verdikleri oldu mu acaba? Yoksa hâlâ bekliyorlar mı?birde ceza alanlara doğrudan red mi veriliyor?bir arkadaş için soruyorum da? 

mahkemesi hala süren arkadaşlara da komisyon karar verebiliyor dava sonucunu beklemeden fakat bu tür dosyalardan iade alan duymadım...

mahkemesi olan ve ret alanlar genelde kodlama bilgisi bylock, ankesör vb. durumda olan ciddi kriterlerle suçlananlar ve kararlar hep ret şeklinde veriliyor...

ceza alan birisi için komisyondan iade kararı beklemek anlamsız olur..hakkınızda HAGB kararı bile olsa komisyon suç oluşmuş diyerek ret veriyor..

bu konuda beraat KYOK vb. mahkeme kararı alanlar bir adım önde ama o bile iade yeterli değil komisyon nezdinde..

bu tür durumlarda alt mahkeme ceza bile verse adli yargıda durumunu üst yargıya taşıyıp alınabilecek bir beraat ya da bozma kararı ile göreve iade için yola idari mahkemelerde devam etmek gerek.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
khk111, 1 saat önce yazdı:

Dernek +sendikadan daha önce kabul duymuştuk galiba

Kurum üniversite olunca sendika + dernek yanına kurum görüşünü de ekleyin. 

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
jedencovek, Bir saat önce yazdı:

Kurum üniversite olunca sendika + dernek yanına kurum görüşünü de ekleyin. 

Haklısınız ama,Komisyonun son açıklamasında kurum görüşlerinin ispatı olmadığı takdirde önemi olmadığı paylaşılmıştı sanırım, yinede guvenemiyoruz tabiki

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eses, 5 saat önce yazdı:

@wildPuppy İhraç gerekçeniz neydi hocam

HAkkımda soruşturma olmasıymış Komisyon kararı öyle. Soruşturmayı da gözaltında öğrendim. 2012 de dakikaları uyuşmayan 6sn lik bi arama. İddianame gerekçesi de arama değil, ihraç olmam. Savcı bey öyle yazmış. Bahse konu personel 701 KHK ile ihraç edilmiş olup, örgüt üyeliği suçunu işlemiştir gibisinden birşey yazmış saçmalamış

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

...

Victim, Bir saat önce yazdı:

Ücretin dava kesinleşince ödenmesine talebi dava açarken değil de idare mahkemesi sonuçlanmadan ek beyan olarak yapılırsa kabul oluyor mu acaba yoksa en başta dava dilekçesinde mi istenmeli? 

Olur. Ek dilekçe yazarak talebinizi belirtin

Güncelleme • • akademili
  • Beğeni 1

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...