İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Nazenin, 1 saat önce yazdı:

arkadaşlar benim 24 ay sendika üyeliği var fakat kesinti ile 28 ay ama bu kesinti müdür yardımcımız hatası.  müdür yardımcım bu durumu anlatan aynı zamanda fetöye ait hiç bir şeyin e şahit olmadım şeklinde bilgi veren bir kağıt hazırladı ve altına ad soyad imza attı.  Bu kurum görüşü yerine geçer mi. sürekli konuşuyoruz idarecilerle hakkima kurum görüşü isteyen olmamış bu zamana kadar 

Hocam eşimin kurum görüşü daha perşembe günü alındı, perşembe gününe kadar ben de sizin gibi kurum görüşümüz bile alınmadı, arayan soran yok diyordum, hatırlayın...Komisyon, sırası gelen dosyada kurum görüşüne gerek görürse il/ilçe milli eğitim marifetiyle kurum görüşüne başvuruyor ve kişinin çalıştığı okul aranarak müdüründen bilgi isteniyor. Bu durumda sizin dosya, ya karar aşamasına gelmedi-eğer öyleyse sıranız gelince kurum görüşünüz alınır- ya da kurum görüşü alınmadan iade olacaksınız. Bunun örnekleri var. O halde endişe etmenize gerek yok. Beklemek tabii ki zor, aynı durumdayız, insanı yoran da bu zaten, belirsizlik...

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim korkum ohal komisyonuna corona bulaşması. Allah muhafaza 255 kişilik ekibi karantinaya alırlar. Bizim 20.000 dosya ? 

• Kahkaha 2

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yengeç, 7 dakika önce yazdı:

Benim korkum ohal komisyonuna corona bulaşması. Allah muhafaza 255 kişilik ekibi karantinaya alırlar. Bizim 20.000 dosya ? 

umarım herkes sağlıklı sıhhatli hayatına devam eder..

ailesi sevdikleri ile..

bu karantina işi olacaksa bile mevcut çalışma alanında olursa..

gece eve gitme, alışveriş vs. benzeri işler olmayacağı için sizin dosyalar bir aya kalmaz biter:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen özel bir üniversiteye hazırlık kursunda öğretmen olarak görev yaparken dönem ortalarında ohal komisyonu kararları artınca, kabul kararım belli olursa öğrencileri yarı yolda nasıl bırakayım.müdüre öğretmenlere ne diyip de ayrılcam diye düşünüyordum.kursun bitimi AYT ve TYT sınavları olmuştu.benim inceleme hâlâ devam ediyordu.rahatlamistim.çünkü kabul alırsam ne diyipte ayrılcam diye düşünüp duruyordum.haziran ayıydı.bu yaz kesin belli olur diyodum geçen yaz için.kurs bitimi sozleşmem bitti ayrıldım.başka iş bulup calısmaya başladım.sık sık da da bakıyordum koca yaz geçti yine belli olmadı.yine bir kurs merkeziyle görüştüm.tabi yine söylemedim ihraç olduğumu(daha sonra kendileri ögrendiler)niye soylemedin diyip sitem etti müdür.dedim böyle  böyle. Benim onlarla bi alakam yok.ekmek param icin çalıştım.fetonun gainliklerinden ben neden sorumlu olayım diye cevap verdim.(polis memuruyken ihraç olmustum.ihrac olmadan epey bi süre önce kapatılan kurumlarda bir süre ögretmenlik yapmis daha sonra kendi istegimle istifa ederek ayrılmıştim.kapatilmayan baska kurumda ögretmenlik yaptim daha sonra)hocam sizi sigortalı olarak calistiramayiz dedi.sigortasiz calismam dedim.bi kac saat sonra tekrar konustu benle.hocam sizden memnunuz calismaya devam edelim dedi.ben de sorun olacaksa sizin icin çikarım sorun degil dedim.yok dedi.bu sene icinde bellli olur diye dusunuyordum.yine ögrencileri nasil birakıp gitcem ayıp olur mu doye dusünuyordum.gala inceleme devam ediyor.bi dahaki egitim dönemi basına kadar belli olmazsa ya diye düsünüyorum simdide.hayırlisi artık.Allah tüm sucsuzlari korusun ve iade etsin dileklerimle

• Beğeni 6

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672zede, Bir saat önce yazdı:

Hocam eşimin kurum görüşü daha perşembe günü alındı, perşembe gününe kadar ben de sizin gibi kurum görüşümüz bile alınmadı, arayan soran yok diyordum, hatırlayın...Komisyon, sırası gelen dosyada kurum görüşüne gerek görürse il/ilçe milli eğitim marifetiyle kurum görüşüne başvuruyor ve kişinin çalıştığı okul aranarak müdüründen bilgi isteniyor. Bu durumda sizin dosya, ya karar aşamasına gelmedi-eğer öyleyse sıranız gelince kurum görüşünüz alınır- ya da kurum görüşü alınmadan iade olacaksınız. Bunun örnekleri var. O halde endişe etmenize gerek yok. Beklemek tabii ki zor, aynı durumdayız, insanı yoran da bu zaten, belirsizlik...

birtek ben mi nolacagiz diye merak ediyorum allah allah herkes rahat sanki . en büyük korkum komisyonun bir yıl daha süreyi uzatması şurda kalmış 20 bin. allah yardımcımız olsun uzamadan aksilik olmadan bitseydi şu dosyalar bir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Karagöz,

Evet Kurtuluş Bey indirim konusunda pek katı ve toplamda ciddi bir fiyat istiyor.

Ben BM adli,idari kısmını araştırdım biraz. İltisağa binayen de başvurabileceğimizi düşünüyorum. Şahsımın takipsizliği var ama şiddete davet ve yol açmamışsa inanıyorum ki adli süreci devam edenler de başvurabilir veya hiç adli soruşturması olmamış kişiler.

Şu toplu başvuru da mantıklı. Ben İngilizce kısmına da yardımcı olurum başvuracakların. Mesut Kılıç Beye bununla ilgili konuşabiliriz toplu talep olursa. Şikayet dilekçesi BM sayfasında inceledim,doldurulması kolay. Birisinin tavsiyeleriyle 8 sayfalık olacak şekilde dilekçe oluşturmak tabi daha mantıklı. BM de öyle salık vermiş zaten. Bu bireysel başvuramayacağınız anlamına gelmiyor. Bir avukatla daha sağlam ve emin olacağına inanıyorum. İlgilenen kaç kişi olduğunu öğrenebilirsek, Mesut Beyle kolları sıvayabiliriz. Bunun envanterini ister siz ister ben tutayım ve bir sonraki adıma geçebiliriz ilgilenen arkadaşlar olursa.

Bir değerlendirin lütfen.

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 9 dakika önce yazdı:

Sayın Karagöz,

Evet Kurtuluş Bey indirim konusunda pek katı ve toplamda ciddi bir fiyat istiyor.

Ben BM adli,idari kısmını araştırdım biraz. İltisağa binayen de başvurabileceğimizi düşünüyorum. Şahsımın takipsizliği var ama şiddete davet ve yol açmamışsa inanıyorum ki adli süreci devam edenler de başvurabilir veya hiç adli soruşturması olmamış kişiler.

Şu toplu başvuru da mantıklı. Ben İngilizce kısmına da yardımcı olurum başvuracakların. Mesut Kılıç Beye bununla ilgili konuşabiliriz toplu talep olursa. Şikayet dilekçesi BM sayfasında inceledim,doldurulması kolay. Birisinin tavsiyeleriyle 8 sayfalık olacak şekilde dilekçe oluşturmak tabi daha mantıklı. BM de öyle salık vermiş zaten. Bu bireysel başvuramayacağınız anlamına gelmiyor. Bir avukatla daha sağlam ve emin olacağına inanıyorum. İlgilenen kaç kişi olduğunu öğrenebilirsek, Mesut Beyle kolları sıvayabiliriz. Bunun envanterini ister siz ister ben tutayım ve bir sonraki adıma geçebiliriz ilgilenen arkadaşlar olursa.

Bir değerlendirin lütfen.

Hocam çok sağ olun öz veriniz için. Elbette değerlendireceğiz. Olasılıkları konuşma aşamasındayız şu anda halen daha. Bence gayet makul önerileriniz var.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Karagöz hocam ve değerli ahali kardeşlerim,

Kurtuluş beye ben çevirilerde yardımcı olmak kaydıyla cüzi bir miktar teklif ettim, uzlaşamadık maalesef.

Zor günümde  keşke bir uzlaşı olaydı lakin herkesin çorbada tuzu başka olur. Mesut beyle veya daha iyi bir fikri veya vekili olan birisi varsa o vekille en başta cüzzi bir dosya masrafı ve işin sonunda yüzdelik bir miktar pay vermeye anlaşılırsa bence çabuk mesafe katederiz. Zaten 4 ayda bir toplanıyor BM kurulu ilk evrakları incelemeye kabul kararı vermek için.Kayda değer görürse tekrar belge istiyor ve esas için savunmalarda alındıktan sonra tekrar sizden savunma,bilgi,belge istiyor.

0533 568 2883 Mesut Beyin telefonu. Kendisi vekilim ve toplu bir müracaatta indirim alabileceğimize kuvvetle inanıyorum. İzmirde kimse varsa buluşup beraber de yanına gidebiliriz. Bununla ilgili iletişim kişisi sizdiniz, yine envanteri sizin üzerinizden sağlayabiliriz kimlerin ilgilendiği babında. İsteyen Mesut Beyin kendisini arayıp direkt de kontağa geçebilir de. 

Kurumlar arandığında yanlış enformasyonla, doğru kişiye yönlendireceklerine tanımadan, etmeden Devletin raportörünü yanıltan, suizanda bulunan kurum yetkilileri, hukuk müşavirleri utansın bizi bu duruma düşüren. Raportör de bunu bile bile görev yapılan Enstitü müdürü yerine ,aranacak en son kişi olan Hukuk müşavirini arıyor ya peh diyorum. Adam tabi diri diri gömecek dosyasının arkasında durmak için. Komisyon iade etmeyeceği adamı arar mı hiç..İşin yoksa senelerce bir de mahkemeler de taban dök..Filmi resmen başa sardık..Sabır diyorum Allah'tan sadece... Üstelik komisyonun gerekçeli kararında aksini %100 somut belgelerle ispatladığım somut konularda ben haklıyım ve damla belgeler incelenmemiş bile resmen. Tam şakameralık bir snapshot: anıydı benim için)..Veballeri tutan meleklere ant olsun gram abartıyorsam..Kul hakkı kavramları meğer çoktan bitmiş....

Derdimiz adaletin bir an evvel tecellisi. Tok açın halinden anlamaz. 4 senedir eşeğimizi ıslık çalarak arayanlaradır sitemimiz. 

Arkadaşlar ciddi ve samimi iseniz ister Karagöz Beye ister bana yazınız lütfen buradan veya özelden. Bir yekün oluşturup değerlendirelim durumu. 1 haftadır bu mevzu yazılıp çiziliyor, kanımca artık düşüncelere karar verme zamanıdır..

Rabbim Devletimize zeval vermesin, şu pandemiden kurtarsın vatanımızı, milletimizi. Herkese saygılar.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 17 dakika önce yazdı:

Karagöz hocam ve değerli ahali kardeşlerim,

Kurtuluş beye ben çevirilerde yardımcı olmak kaydıyla cüzi bir miktar teklif ettim, uzlaşamadık maalesef.

Zor günümde  keşke bir uzlaşı olaydı lakin herkesin çorbada tuzu başka olur. Mesut beyle veya daha iyi bir fikri veya vekili olan birisi varsa o vekille en başta cüzzi bir dosya masrafı ve işin sonunda yüzdelik bir miktar pay vermeye anlaşılırsa bence çabuk mesafe katederiz. Zaten 4 ayda bir toplanıyor BM kurulu ilk evrakları incelemeye kabul kararı vermek için.Kayda değer görürse tekrar belge istiyor ve esas için savunmalarda alındıktan sonra tekrar sizden savunma,bilgi,belge istiyor.

0533 568 2883 Mesut Beyin telefonu. Kendisi vekilim ve toplu bir müracaatta indirim alabileceğimize kuvvetle inanıyorum. İzmirde kimse varsa buluşup beraber de yanına gidebiliriz. Bununla ilgili iletişim kişisi sizdiniz, yine envanteri sizin üzerinizden sağlayabiliriz kimlerin ilgilendiği babında. İsteyen Mesut Beyin kendisini arayıp direkt de kontağa geçebilir de. 

Kurumlar arandığında yanlış enformasyonla, doğru kişiye yönlendireceklerine tanımadan, etmeden Devletin raportörünü yanıltan, suizanda bulunan kurum yetkilileri, hukuk müşavirleri utansın bizi bu duruma düşüren. Raportör de bunu bile bile görev yapılan Enstitü müdürü yerine ,aranacak en son kişi olan Hukuk müşavirini arıyor ya peh diyorum. Adam tabi diri diri gömecek dosyasının arkasında durmak için. Komisyon iade etmeyeceği adamı arar mı hiç..İşin yoksa senelerce bir de mahkemeler de taban dök..Filmi resmen başa sardık..Sabır diyorum Allah'tan sadece... Üstelik komisyonun gerekçeli kararında aksini %100 somut belgelerle ispatladığım somut konularda ben haklıyım ve damla belgeler incelenmemiş bile resmen. Tam şakameralık bir snapshot: anıydı benim için)..Veballeri tutan meleklere ant olsun gram abartıyorsam..Kul hakkı kavramları meğer çoktan bitmiş....

Derdimiz adaletin bir an evvel tecellisi. Tok açın halinden anlamaz. 4 senedir eşeğimizi ıslık çalarak arayanlaradır sitemimiz. 

Arkadaşlar ciddi ve samimi iseniz ister Karagöz Beye ister bana yazınız lütfen buradan veya özelden. Bir yekün oluşturup değerlendirelim durumu. 1 haftadır bu mevzu yazılıp çiziliyor, kanımca artık düşüncelere karar verme zamanıdır..

Rabbim Devletimize zeval vermesin, şu pandemiden kurtarsın vatanımızı, milletimizi. Herkese saygılar.

Hocam, ben de az önce Sayın Gergerlioğlu'na yazdım. Onun da bir düşüncelerini, bu konudaki fikirlerini almak istiyorum. Kafamızda resmi oluşturup gerekli adımları atacağız. Birçoğumuzun da samimi olduğunu düşünüyorum.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 5
  • Teşekkür 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...