İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Editör

1979kayaelif_03, 13 dakika önce yazdı:

Artık gelin boğan yerine geldik çoğumuz sanırım. Giderek beklemek zorlaşıyor. Eşim Öğretmen ve hala çalışıyor. Hergün karşıma geçip sen hala iade olacağına inaniyormusun deyip kahkaha atmasindan çok bunaldim.En yakinimdaki bile  inanmıyor ve bende gittikçe ümidini yitiriyorum.inşallah sizin dediğiniz gibi olur.

@1979kayaelif_03  hocam önce sagligimiza dikkat ediyoruz. Daha çok hizmet verecek yıllarınız olacak. Ümitsizlik yok. Üniversite de araştırma görevlisi kadrosuna atanmadan evvel hakettiğim kadroyu  bana vermemek için herşeyi yapanlarin kadroyu aldigimdaki hallerini hatırlıyorum:) . Bu arada galatasarylilara da geçmiş olsun .Fatih hocada da maalesef pozitif çıkmış. Sagliginiza dikkat edin lütfen ve sevdiklerinize sarilin sıkıca hep birlikte asacagiz.

Güncelleme • • observer
Ekleme
  • Beğeni 2

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

...

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
1979kayaelif_03, 4 saat önce yazdı:

Hadi geçmiş olsun 32 bin yeni personel aliyormus sağlık bakanlığı bu gidişle bizi iade edecekleri varsadà  etmeyecekler. Bu nasıl bir kin arkadaşlar. ÇIĞLIK ATMAK ISTİYORUM BEN VATÀNIMI ÇOK SEVİYORUM.

Herşey olacağına varır vatanseveriz tabii ki vicdanimiz da rahat daha ne olsun alnımız açık yüzümüz ak şükür kimsenin yaptığı kimsenin yanına kalmaz hak er geç yerini bulur biraz sabır

• Beğeni 4

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 2 saat önce yazdı:

Civelekleşme'den taş olmaz Sn @Konuk ne zaman

Başka bir şekilde de birine, hele ki benzer sıkıntıları yaşadığım bir KHK'lı forum üyesine taş atmak haddime değil.. Aklıma bile gelmez..

Sadece geçen günkü konuşmalardan hayatımıza giren bir kavram diyelim..

Umarım anlaşılabilmişimdir..

Bilmeden alındığınızı düşünmüştüm. Çok şükür öyle olmadığını yazmışsınız. O tavşana ben taş atmıştım. Size değmediğine civelekleştim. Sağlıcakla kalın??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
1979kayaelif_03, Bir saat önce yazdı:

Artık gelin boğan yerine geldik çoğumuz sanırım. Giderek beklemek zorlaşıyor. Eşim Öğretmen ve hala çalışıyor. Hergün karşıma geçip sen hala iade olacağına inaniyormusun deyip kahkaha atmasindan çok bunaldim.En yakinimdaki bile  inanmıyor ve bende gittikçe ümidini yitiriyorum.inşallah sizin dediğiniz gibi olur.

Hocam birçok kişi benzer duyguları yaşıyor, eşinizin karşınıza geçip kahkaha atmasını sizi neşelendirmek olarak yorumladım. Yarınlarımız güzel olsun, beklediğimiz haberler kapımızı çalsın inşallah...

• Beğeni 3

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
1979kayaelif_03, Bir saat önce yazdı:

Benim esimde aynısıni söylüyor ama umudumu kaybetmiyorum siz de takmaýın günu geldiğinde bak biliyodum diyeceğiz insaallah?

• Onaylama 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kuclesnurot, 5 saat önce yazdı:

Bugün komisyon red kararım tebliğ edildi arkadaşlar. 25.02.2020 tarih 49xx karar sayısı.

KYOK aldığım belirtilmiş. Kurum kanaatine değinilmemiş. Sadece EA fişlemesini belirtip irtibat ve iltisaka yeterli olduğu belirtilmiş.

Ayrıca benim 3 kodlamam vardı. Lehime olan DİL VE 0 kodundan hiç bahsetmemiş. Sadece EA olarak fişlenmiş diyerek resmen delil karartmış komisyon. Yapılan bu işlemde bir anlamda kumpasa dönüşmüş. Allah yardımcımız olsun. 

Geçmiş olsun. Dava dilekçenizde kodlamaların birbirleri ile çeliştiğinden bahsedin mutlaka.

Av. Mesut Can Bey'in Garson'a ilişkin raporunun ilgili kısımlarından da dilekçenizde kısaca bahsedin ve raporu ek olarak dilekçenize ekleyin.

Benimde 4 kodlamam var. Aynı durumdayız. Tebliğ bekliyorum. 

• Beğeni 1

EGM - 672 - SD Kart - Beraat - Ret - Tebliğ Bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Duruşmayı iptal etmek için ilçe adliyesine gittim polisler içeri bile almadılar biz nasıl iptal edecez bı durusmayi

Adalet bakanlığı 22idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
By3kan, 35 dakika önce yazdı:

Duruşmayı iptal etmek için ilçe adliyesine gittim polisler içeri bile almadılar biz nasıl iptal edecez bı durusmayi

Merhaba..

Detay bilmemekle birlikte UYAP'tan belge gönderilebildiğini duymuştum.

Muhtemelen e-imza ile mümkün oluyodur..

İsterseniz bir araştırın..

Ya da "bu mümkün müdür, mümkünse nasıl yapılır" bunu bilen bir forum üyesi varsa aydınlatacaktır..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...