İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Arkadaşlar bugün eşimin müdürüyle yüzyüze görüştük, geçen perşembe günü öğleden sonra kurum görüşü için il milli eğitimden aramışlar demiştim ya...Eşimin müdürü eşim için; fetöyle alakası yok, ben hocama her anlamda kefilim demiş...

Sizce o gün il milli eğitimdeki yetkili kişi komisyona kurum görüşünü göndermiş midir? Bir de kurum görüşü sözlü mü gidiyor, yazılı mı? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarımın yardımına, bilgisine ihtiyacım var...Cevaplarsanız sevinirim...

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 3 saat önce yazdı:

AYM kendisine yapılan iptal davasını sadece ilgili KHK için karara bağladı..

emniyet jandarma ve TSK için kolluk kuvvetinin araştırma merkezinde görevlendirilmesi ayrı bir KHK ..

şu açıdan iyi; AYM önüne araştırma merkezleri ile ilgili KHK geldiği zaman bunun  mağduriyete yol açtığını ve iade olanın aynı kadro derece ve gerekli mali sosyal haklarla eski kurumuna eski görevine iade edilmesi yönünde karar verebilir..

Ayrıca AYM kararları geriye dönük işletilemediği için karar tarihinden itibaren idari mahkemelerde  iptal davası açabilir diğer kurumlarda yönetici pozisyonunda olan arkadaşlar..

araştırma merkezi konusu için net bir karar yok henüz..

Evet araştırma merkezi için bir karar yok ama AYM kararları dediğiniz gibi geriye gitmese de bundan sonraki davalara yön verecektir. bu karar açılacak davalarda eşitlik ilkesi gereği TSK ve emniyet için de emsal olacaktır. Çünkü kararın gerekçesi bu kurumlar için de geçerli. Ben bir albayın bu konuda dava açtığını duydum. Bu karardan sonra hiçbir mahkemenin hangi kurum için olursa olsun farklı bir karar verebileceğini düşünmüyorum.  Zaman gösterecek bakalım. 

• Beğeni 1

701 khk. KYOK. inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 1 saat önce yazdı:

Düşünsenize bir pazar sabahı uyanıyorsunuz televizyonda Tsubasa, jetgiller, taş devri, tom ve jerry, red kit, scobi doo, bugs bunny var. Sabah kahvaltını ailece yapıyorsun, bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar yok, teknolojilerden uzağız. Sonra sokağa çıkıp arkadaşlarınla topaç çeviriyorsun, misket oynuyorsun, 9 aylık oynuyorsun, salçalı ekmeğini yiyip arkadaşlarınla mahalle maçına gidiyorsun, sokaklar  güvenli araç sayısı çok az.  Eve gidiyorsun akşam banyonu yapıp şahane pazar ı izleyip uyuyorsun:) KHK derdi, geçim derdi, virüs derdi vb dertler yok. 

Hocam bozmak gibi olmasın bizler Şahane Pazar'daki boyalı kutuya sıçrayanlarız işte???

• Beğeni 1
  • Kahkaha 5

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arel, 2 saat önce yazdı:

Evet araştırma merkezi için bir karar yok ama AYM kararları dediğiniz gibi geriye gitmese de bundan sonraki davalara yön verecektir. bu karar açılacak davalarda eşitlik ilkesi gereği TSK ve emniyet için de emsal olacaktır. Çünkü kararın gerekçesi bu kurumlar için de geçerli. Ben bir albayın bu konuda dava açtığını duydum. Bu karardan sonra hiçbir mahkemenin hangi kurum için olursa olsun farklı bir karar verebileceğini düşünmüyorum.  Zaman gösterecek bakalım. 

iptal edilen kanun maddesi 7075 sayılı kanunun 10. madde 1. fıkrası kapsamında olan yönetici pozisyonlarında olanları kapsadığı için, aynı kanunun 10A maddesi kapsamında olan EGM TSK DB personeli için 10A maddesi yerinde durduğu sürece emsal teşkil etmeyecek gibi duruyor maalesef,

10A maddesi kapsamında araştırma merkezine atananlar da idare mahkemesinde dava açarlarken bu maddenin iptali için AYM ye gönderilmesini talep etmeliler, bir idari mahkemesi göndermez se de içlerinden birisi mutlaka AYM ye gönderecektir. AYM 10 A maddesini iptal ederse bu durumdan idari davası kesinleşmeyen herkes faydalanır, hiç dava açmamış olanlar AYM iptal kararlarının geriye yürümezliği ilkesi gereğince mağdur olabilirler 

• Beğeni 1

herkes için adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar benim yd kararımı ret etmemişler kurumdan savunma istemisler sonra karar verecrkler normalde incelemek sizin ret etmeleri gerekmez mi? Saçma geldi bana

Umut etmiyorum artık da sadece şaşırdım 

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Saphyr, 3 saat önce yazdı:

Düşünsenize bir pazar sabahı uyanıyorsunuz televizyonda Tsubasa, jetgiller, taş devri, tom ve jerry, red kit, scobi doo, bugs bunny var. Sabah kahvaltını ailece yapıyorsun, bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar yok, teknolojilerden uzağız. Sonra sokağa çıkıp arkadaşlarınla topaç çeviriyorsun, misket oynuyorsun, 9 aylık oynuyorsun, salçalı ekmeğini yiyip arkadaşlarınla mahalle maçına gidiyorsun, sokaklar  güvenli araç sayısı çok az.  Eve gidiyorsun akşam banyonu yapıp şahane pazar ı izleyip uyuyorsun:) KHK derdi, geçim derdi, virüs derdi vb dertler yok. 

Bunu özleyen herkese gelsin...

Elimden bu kadar geldi... ?

5Ykmik.jpg

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 9 dakika önce yazdı:

5Ykmik.jpg

Hocam yeteneklisiniz.

Yazı tipiniz okunaklı ayrıca güzel kategorisine girer.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 10 dakika önce yazdı:

5Ykmik.jpg

fikrimi değiştirdim...

isviçre çakısı değil..

yüzyılın icadı kalaşnikof gibi..

takılma duraksama yok..

seri hızlı ve pratik...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
werwer, 7 dakika önce yazdı:

Hocam yeteneklisiniz.

Yazı tipiniz okunaklı ayrıca güzel kategorisine girer.

Thanks efenim...

Çocukken uğraşırdık...

?

varex, 7 dakika önce yazdı:

fikrimi değiştirdim...

isviçre çakısı değil..

yüzyılın icadı kalaşnikof gibi..

takılma duraksama yok..

seri hızlı ve pratik...

Est. efenim...

Ressam deyince @Kafakafka

Kaligraf deyince @Diane

Biz takılıyoruz işte öööle...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...