İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

KatrinaVanTassel, 11 dakika önce yazdı:

???

Eski uydurulmuş duyumlardan kopya çekiyim;

25 Ekimde iadeyiz...

???

Zeus’tan mı aldınız hocam bu duyumu?

• Kahkaha 4

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 18 dakika önce yazdı:

Zeus’tan mı aldınız hocam bu duyumu?

ben de o "bakanlıkta çalışan ismini veremeyeceği bir tanıdık"tan şüpheleniyorum.

Güncelleme • • Karagöz
  • Kahkaha 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KatrinaVanTassel, 39 dakika önce yazdı:

???

Eski uydurulmuş duyumlardan kopya çekiyim;

25 Ekimde iadeyiz...

???

Ben bu şekilde art niyetli paylaşım yapan trol sosyal mesya hesabının dediklerine inanılmaması gerektiğini/hiçbir mantıklı yönü olmadığını söyledim, forumda linç edildim. Resmi açıklamalardan başka hiçbir söylemin geçerliliği yok. Sadece açıklamalardan yorum çıkarılabilir. Ordan çalışan birinden şunu duydum bunu duydum söylemleri de gerçek değil. Pek çok kez komisyonun çalışmadığı iddia edildi şahsen çok kez aradım çalışıyorlardı ve pek çok karar paylaşıldı. Bazen art niyetli veya yanlış duyumların çok söylendiğini ve itibar edildiğini gördük. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 1 saat önce yazdı:

Kim dedi ?

Komisyon dan

679 - Adalet Bakanlığı - inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ben kendimi temmuz ayına odakladim.şans lı ayım.sabırsızlıkla haziranın bitmesini bekliyorum.sizin yokmu kendinizi şanslı hissettiğiniz bir zaman dilimi?

07-07-2020

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 43 dakika önce yazdı:

Ben bu şekilde art niyetli paylaşım yapan trol sosyal mesya hesabının dediklerine inanılmaması gerektiğini/hiçbir mantıklı yönü olmadığını söyledim, forumda linç edildim. Resmi açıklamalardan başka hiçbir söylemin geçerliliği yok. Sadece açıklamalardan yorum çıkarılabilir. Ordan çalışan birinden şunu duydum bunu duydum söylemleri de gerçek değil. Pek çok kez komisyonun çalışmadığı iddia edildi şahsen çok kez aradım çalışıyorlardı ve pek çok karar paylaşıldı. Bazen art niyetli veya yanlış duyumların çok söylendiğini ve itibar edildiğini gördük. ?

Bence resmi ağız dediklerimiz çok daha fazla art niyetli. Biz karar bekleyenlerin ve/veya olumlu-olumsuz karar alanların hakkında da hiç iyi konustuklarini, iyi niyet beklediklerini de düşünmüyorum. Adaleti savunup, adaletin temeli olan "suçu kanitlanana kadar herkes sucsuzdur." İlkesini ayak altına alarak bize ağaç kökünü layık görenler, her mecrada bizi terörist ilan edenler sonuçta en resmi ağızlar. Nihayetinde o resmi agizlarin yaptığı açıklamalar sonucu şak şakcılar veya korkan insanlar sebebiyle nice insan iş bulamaz, evine ekmek goturemez hale getirildi. O yüzden hiç kimseye itimat etmiyorum. Rabb'im tek dayanagim tek güvencem diyerek sabırla ilahi adaletin tecellisini bekliyorum. O yüzden yok komisyon çalışıyormuş, yok çalışmıyormuş çok da önemli değil. Zaten 4 sene beklemişim, kimin ne açıklama yapacağının, kimin calisacaginin bir önemi yok.

• Beğeni 3
  • Onaylama 3

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

OHAL komisyonu haziran ayı içerisinde detaylı bir istatistik ve ileri dönük bir çalışma takvimi yayımlamalı...

adliyeler haziran ayı içerisinde normale dönecek temmuz ayında ise adli tatil başlıyor..

komisyon temmuz ve ağustos aylarını yoğun bir şekilde çalışırsa yıl sonuna kadar kalan 18-20 bin dosya biter...

adli yönden devam eden dosyalar bekletildiği sürece komisyonun görev süresi her sene uzar..

o yüzden sona kalan adli yönden kapanmamış dosyalarda dahil bütün dosyaların yıl sonuna kadar hızlıca toparlanması şart..

hala 672'den sendikadan bankadan bekleyen dosyalar kalmamalı bu dosyalar çoktan bitmiş olmalıydı...

inşallah komisyonun hızlanır ve kararlar daha da gecikmeden verilir..

aksi bir durum olursa 2021 yılında hala 672 den karar bekleyenler görebiliriz...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 6 dakika önce yazdı:

OHAL komisyonu haziran ayı içerisinde detaylı bir istatistik ve ileri dönük bir çalışma takvimi yayımlamalı...

adliyeler haziran ayı içerisinde normale dönecek temmuz ayında ise adli tatil başlıyor..

komisyon temmuz ve ağustos aylarını yoğun bir şekilde çalışırsa yıl sonuna kadar kalan 18-20 bin dosya biter...

adli yönden devam eden dosyalar bekletildiği sürece komisyonun görev süresi her sene uzar..

o yüzden sona kalan adli yönden kapanmamış dosyalarda dahil bütün dosyaların yıl sonuna kadar hızlıca toparlanması şart..

hala 672'den sendikadan bankada bekleyen dosyalar kalmamalı bu dosyalar çoktan bitmiş olmalıydı...

aksi bir durum olursa 2021 yılında hala 672 den karar bekleyenler görebiliriz...

benim adli dava 2018 nisanda  bitmiş kesinleşmiş beraat kararı var. neyi bekletiyor ki?

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
yasin_doganay, 46 dakika önce yazdı:

Bence resmi ağız dediklerimiz çok daha fazla art niyetli. Biz karar bekleyenlerin ve/veya olumlu-olumsuz karar alanların hakkında da hiç iyi konustuklarini, iyi niyet beklediklerini de düşünmüyorum. Adaleti savunup, adaletin temeli olan "suçu kanitlanana kadar herkes sucsuzdur." İlkesini ayak altına alarak bize ağaç kökünü layık görenler, her mecrada bizi terörist ilan edenler sonuçta en resmi ağızlar. Nihayetinde o resmi agizlarin yaptığı açıklamalar sonucu şak şakcılar veya korkan insanlar sebebiyle nice insan iş bulamaz, evine ekmek goturemez hale getirildi. O yüzden hiç kimseye itimat etmiyorum. Rabb'im tek dayanagim tek güvencem diyerek sabırla ilahi adaletin tecellisini bekliyorum. O yüzden yok komisyon çalışıyormuş, yok çalışmıyormuş çok da önemli değil. Zaten 4 sene beklemişim, kimin ne açıklama yapacağının, kimin calisacaginin bir önemi yok.

Bu alıntının benim anlattığım mevzuyla alakası yok. Ben ‘Zeus’ diye bir trolün ve bu tarzdaki kişilerin anlattıklarına itibar edilmemesini anlattım. Makam sahibi kişilerin art niyetli / iyi niyetli olması başka bir husus. İyi kötü %10’luk bir iade oranı var, en azından aklanan/kriteri olmayanların bir kısmı işine dönebiliyor. 

varex, 43 dakika önce yazdı:

hala 672'den sendikadan bankada bekleyen dosyalar kalmamalı bu dosyalar çoktan bitmiş olmalıydı...

Merhaba, komisyonun adli mahkemeleri beklemediği bir gerçek? Tek beklettiği barış imzacıları ve geriye kalan (son açıklamaya göre) 15.000 dosya. Bu sene biter diye düşünüyorum.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...