İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

aslında bu video herşeyi anlatıyor.Adam diyorki ben bugüne kadar sizi savunduğum icin hapse atıldım ki doğru söylüyor adamın birsürü videosu var geçmişde hükümetle fetö birlikteyken fetöye sövdüğü birsürü videoları var kanalında ama diyor ki ben bu zulme sessiz kalmadım kalmadığım icin doğruları söylediğim için hapse atıldım sizin için sizi savunduğum icin ama siz diyor kendinizi savunamadınız diyor adam çok doğru söylüyor çoğu kişi eminim iade olduktan sonra yaşadıklarını bile unuttu 

Sn Karagöz ün de dediği gibi bu adamdaki yürek ve onurun yüzde biri bizde olsa yeter. 5 milyona yakın zümreyiz halen 1 twit atmaya korkuyor çoğumuz. Bizim için mücadele eden insanları bile usandırdık. Gerçek cemaatçiler zaten yurtdışına çıktı hayatlarını kurtardılar. Olan biz garibanlara oldu, ama suçsuz olduğumuzu dahi haykıramadık. Yuh olsun bize

• Beğeni 2
  • Onaylama 6
  • Katılmama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
non_formation, 18 saat önce yazdı:

idare mahkemesi ret gerekçeleri neydi acaba?

Idare mahkemesindeyken dosyam,  yerel mahkeme ceza verdi 13 ay.  Daha sonra cezayi Istinaf bozdu. Ama. Idare mahkemesi banka sendika ve yerel mahkemden ceza almistir diyerek ret verdi. Mahkeme tekrar goruldu ve beraat aldim. beraat kararini isninaf onayladi. Gerekceli karari bolge idareye dilekceyle gondericem. Bakalim ne olacak

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1

Banka-sendika ret. idare mahmemesinde. Yerelden ceza istinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 15 saat önce yazdı:

701 KHK MEB duymadım hocam.

Ek tedbirlerden kasıt nedir? Pasaport ise çok daha önceden dilekçe verilmeye başlandı ve 1-2 ay içerisinde tedbir, devam eden adli işlem yok ise kaldırılıyor.

Eksik anlatabilirim. Sakıncası yoksa internette denk gelen videonun linkini atayım. Olmazsa siz silersiniz olur mu?

686 KHK Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Denizyildizi, 41 dakika önce yazdı:

Eksik anlatabilirim. Sakıncası yoksa internette denk gelen videonun linkini atayım. Olmazsa siz silersiniz olur mu?

Link atabilirseniz iyi olur

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

komisyon yazın tatil yapıyor mu

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
edeb2121, 34 dakika önce yazdı:

komisyon yazın tatil yapıyor mu

Diğer kurumlardaki gibi yıllık izin programı yapıp, sırayla izne çıktıklarını tahmin ediyorum. Dükkanı kapatmıyorlar.

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 44 dakika önce yazdı:

Sayın @Yanasip, belki de hiçbir şey olmaz veya barolara olduğu gibi "müdahale" olur ve herşey aynı yerden devam eder. Daha önce hiç sesimiz doğru dürüst çıkmadığı için ne olur bilemiyorum. Ancak dün "mağdur var" dediği için 2 sene hapis yatan, hayatında alakası olmadığı bir yapıya yardım etmek ile suçlanan bir adam, bugün "sen neden konuşmuyorsun, anlatmıyorsun" diyorsa, yarın birgün daha önce bizlerin haklarını savunmuş başka insanlar da aynı şekilde düşünüp, bizi bırakıp kendi hayatlarına gidebilirler.

Bir de kendi adıma torunum birgün bana "Karagöz Dede, sana durduk yere demek bunları bunları yaptılar. Bunları bunları dediler. Sen hiç itiraz etmedin mi bunlara, ne yaptın sen bunlar olurken?" diye sorduğunda "Bir tek 4 senede karar veren bir komisyona başvurdum. Onun dışında öyle kaderime razı olup, evde kendi kendime dua ettim. Deveyi hiç bağlamadan tevekkül ettim." demeyi tercih etmiyorum.

Hayatımız hep mücadele ile geçti kadın değilim kadın haklari için yürüdüm doğa için yürüdüm toplum bilinçlensin diye meme kanseri farkındalığı artırmak için yürüdüm taciz için tecavüz için çocuk istismarı için işçi hakları için yürüdüm sonra fark ettim de ihraç oldum o kadar çok yorulmuşum ki bir kendim için yuruyemedim

Kadınlar için yürüdük sınıftaki kızlar bize terörist gözü ile baktı. Üni okuduğum ilin doğası için yürüdüm yöre halkı terörist gözü ile baktı. 

Biliyorum farkında olan bilinçli kişiler dışında bu forumda ihraç durumda olan kişiler hala kendisi dışındaki herkese terörist gözü ile bakıyor. Kimse kusura bakmasın böyle bir zihniyet için tek adım atmam 

• Beğeni 7

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. Umut dolu bir hafta olsun inşallah.

• Beğeni 5

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 12 dakika önce yazdı:

Günaydın. Umut dolu bir hafta olsun inşallah.

Bu yıl bitirme niyetleri varsa bütün haftalar kararlarla dolup taşmalı, forumlarda twetterde “kararım çıktı” diyenden geçilmemeli çünkü ayda 3 bin karar çıkarmak zorundalar. Ama öyle bir niyetleri yoksa Bu hafta ve temmuz sonuna kadar nisan ayındaki gibi karar duymayız.

Güncelleme • • Adli27
  • Onaylama 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...