İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Zeydi, 33 dakika önce yazdı:

Herkese hayırlı akşamlar hala kendimize gelemedik çok şükür bugün kabul kararımı gördüm. Sendika 12 ay (2015 ocak istifa) ve 2012 haziranda altin hesap acilisi ve 2013araliktan sonra para yatırma yok ve 2014 martta cüzi bir miktar olan paramı çektim.  25 aralık takipsizlik  ve ekimde olumlu kurum görüşü. Allah masum olan herkese tez zamanda dönüş  nasip etsin.

hayırlı olsun..

darısı tüm arkadaşlara...

dantes bu arkadaşı bul:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
güvensiz38, Bir saat önce yazdı:

@Guardian mümkün değil o rakamlar şuan 13 binlerde (ve bunların büyük bölümü komisyondan karar bekleyenlerden) takipsizlik, 8 binlerde de beraat var ve kovusturmalarin çoğu tamamlandı. 

Ohal komisyonu tükkanı kapattiginda en az 50 bin beraat ve takipsizlik alıp iade edilmeyen büyük KHK lı grup olacak. 6 ay önce avukatlar 40 bin aklanmış khkli var diyorlardı. Her geçen gün beraat takipsizlik artıyor. bugunden itibaren  Komisyon da en fazla 8 bin iade beklemekteyim. 

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 13 dakika önce yazdı:

hayırlı olsun..

darısı tüm arkadaşlara...

dantes bu arkadaşı bul:)

Kriterleri ilk yazdigimda sen kabul demiştin ?darısı başına 

672 khk - sendika ve banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 11 dakika önce yazdı:

İçeriği belli olmayan Hts kaydı somut bir delil değildir. Öyle olduğunu onlar da bildikleri için savcılığa bildirmemişler durumunuzu. Kurum kanaatine dahil edilen çoğu şey zaten somut olmadıkları için bir tek kurum kanaatinde yer alıyor, başka bir yerde karşınıza çıkmıyor. Kurumlar, nedendir bilinmez, adeta ihraç etmek için kendilerinde zorunluluk hissetmişler sinekten yağ çıkarmışlar. Şimdi de tükürdüklerini yalamaya korkuyorlar, ama hukuk önünde seve seve yalayacaklar.

Davanızı mutlaka açın arama içerikleri ile ilgili kim ve ne zaman olduğuyla ilgili baz istasyonu bilgilerini de içeren Hts kayıtlarını isteyin. Üzerine gidin, "masum adam illa ki korkmaz, üzerine gider, kendini savunur" gibi garibanları ezmek üzerine kurulu insanlık dışı bir felsefeleri var. Kayıtlar gelince de açıklamanızı yapın. Gerekirse eşinizin görüşme yaptığı şahsın da tanık olarak dinlenmesini talep edin. Görüşme içeriklerinin ortaya çıkmasından dahi korkmadığınız belli olsun.

Aynen dediğiniz gibi sayın Karagöz, mutlaka dava açıp ayrıntıları öğrenmek isteriz, açıklayamayacağımız hiç birşey yok Allah’ın izniyle, şahısların isminin yazılmaması gizli tanık falan olduklarından mıdır acaba

672 khk-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan demir, 4 dakika önce yazdı:

Aynen dediğiniz gibi sayın Karagöz, mutlaka dava açıp ayrıntıları öğrenmek isteriz, açıklayamayacağımız hiç birşey yok Allah’ın izniyle, şahısların isminin yazılmaması gizli tanık falan olduklarından mıdır acaba

Herşey olabilir, öyle biri olmayabilir dahi. Öyle biri vardır, sonra öyle olmadığı anlaşılmıştır. Öyle biri vardır sonradan arkası sağlam olduğu anlaşılmıştır. Öyle biri vardır görüşme yaptığı kişinin başkası olduğu anlaşılmıştır. Bunlar hep yaşandı bu ülkede. Yani sayılamayacak kadar çok olasılık var ?

• Beğeni 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 3 dakika önce yazdı:

Herşey olabilir, öyle biri olmayabilir dahi. Öyle biri vardır, sonra öyle olmadığı anlaşılmıştır. Öyle biri vardır sonradan arkası sağlam olduğu anlaşılmıştır. Öyle biri vardır görüşme yaptığı kişinin başkası olduğu anlaşılmıştır. Bunlar hep yaşandı bu ülkede. Yani sayılamayacak kadar çok olasılık var ?

Anladım diyorsunuz ki “kurum şahısların olabilme ihtimalini sevmiş”

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 khk-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
orhan demir, 6 dakika önce yazdı:

şuan idari davana odaklan...

idari davadan iade ol öncelikle..

sana yöneltilen suçlamaları adli dava açarak  aşabilmen şuan mümkün değil.

hakkında bu suçlamalardan ötürü adli dava olsa sanık olarak savunmanı dediğin tarzda ve içeriğe itiraz şeklinde  yapardın.

muhtemelen adli davan yok..komisyon ret kararı vermiş..

bu saatten sonra öncelikle göreve iade için çabala idari mahkemede..oraya konsantre ol.

komisyon kararlarına dava açma şansın yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 4 dakika önce yazdı:

şuan idari davana odaklan...

idari davadan iade ol öncelikle..

sana yöneltilen suçlamaları adli dava açarak  aşabilmen şuan mümkün değil.

hakkında bu suçlamalardan ötürü adli dava olsa sanık olarak savunmanı dediğin tarzda ve içeriğe itiraz şeklinde  yapardın.

muhtemelen adli davan yok..komisyon ret kararı vermiş..

bu saatten sonra öncelikle göreve iade için çabala idari mahkemede..oraya konsantre ol.

komisyon kararlarına dava açma şansın yok.

Ben komisyon kararımı Aihm'ye göndermeyi düşünüyorum. Ne kadar etkin bir iç hukuk yolu olduğunun bilinmesi açısından. Daha önce deneyen oldu mu bunu?

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şunun şurasında 25 Ekime ne kaldı 

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

komisyon idari istinaf danıştay anayasa..AİHM

olumsuz karar olan göreve iade olmayan herkes için son durak AİHM.

ama aihm kararları bağlayıcı değil..devlet isterse aihm in lehinize hükmettiği tazminatı öder yinede göreve iade etmez..

aihm kararları uygulanmıyor diyerek avrupa konseyine başvuru hakkı var ama o kadar zaman sonra  buralar hep ultra lüks site olur bağ bostan yerine:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...