İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Güncel Kararlar:

• 701 KHK - TSK - KKK - Astsubay - Diyarbakır - Ankesör - Tanık - Adli İşlem KYOK - RET
  • 672 KHK - MEB - Sendika 19 Ay İstifa Yok - Kurum Aranma Olumlu 2019 Nisan - İADE
  • 677 KHK - İçişleri Bakanlığı - Iğdır Belediyesi - Tekniker - Adli İşlem KYOK - İADE
  • Beğeni 4
  • Teşekkür 2

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Süleyman Özışık ın yaklaşık 1 yıl önceki haberinde iade oranı yüzde 15 olarak öngörülüyor bu da 16000 kişi ediyor demişti. Ama 125 binin yüzde 15 i 18750 eder. Yani iade sayısı 16000 olsa bile kalanların en az 6000 i iade olur. 18750 olursa 8500 kişi daha iade olur.Bence de  en az 6000 en fazla 8500 kişi daha iade olur. İnşallah daha fazla iade olur ama gidişat bunu gösteriyor. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

672 MEB İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İnşallah bir gün, Bir saat önce yazdı:

Anketi oylarken Adalet Bakanlığı  Albatros diyor ne oluyor bilmiyorum ?

Albatros adlı gizli tanığın verdiği fişlemeler var. Bende 3 sene sonra ifade verdiğimde öğrenmiştim.  İfade vermediyseniz belki sizde bu grupta olabilirsiniz.

0: Ateist veya Allah inancı olmayan kişi * 1: Allah’a inancı olup ibadet etmeyen kişi * 2: Erkekler için Cuma namazı ve oruç tutanlar, bayanlar için oruç tutup mütevazı giyinenler * 3: Beş vakit namaz kılanlar * 3A: Beş vakit namaz kılıp örgüte ara sıra sohbete gidenler * 3İ: Beş vakit namaz kılıp örgüte sempati duyan fakat daha sohbetlere gelip gitmemiş örgütün kazanmayı hedeflediği kişiler * 3U: Beş vakit namaz kılan ulusalcı ve milliyetçi kesim * 4: Örgütün sohbetlerine düzenli gelen kişiler * 4A: Örgütün mütevelli adayları * 5: Örgütün mütevellisi * 5A: Örgütün has elemanı ve örgüt adına istihbari bilgi toplayan kişiler * 6: Başka cemaate mensup * 6U: Başka cemaate mensup olup örgüte düşman olan kişiler * 7: Ara sıra da olsa ibadetini yapan Aleviler * 7A: Alevi olup dinden uzak olan kişiler * 7C: Caferiler * 8: Para zaafı olan kişiler * 9: Kadın zaafı olan kişiler * P: PKK sempatizanı olan kişiler * R: Alkol-kumar zaafı olan kişiler

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Arkadaşlar yeni kararlar var sanırım komisyona bakınız 

demokrat191, 26 dakika önce yazdı:

672 MEB

26 ay istifa edilmiş sendika

Kurum görüşü alınma eylül 2019 olumlu

Sendika ilk kuruluş üyelik yok

Adlı işlem yok

En son bakmam bugün 12.30 inceleniyordu. 17.05te kabul gördüm.

Allahım ülkeme bir an önce batılı  demokrasi ve hukuk nasip et. 

Bütün masumların dönmesi dönmesi dileğiyle...

Hayırlı uğurlu olsun arkadasim

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

667&672 çifte ihraç, adli soruşturma devam ediyor. 667 işe iade AYM'de, kıdem+ihbar için dava devam ediyor. 672 komisyon red, idari mahkeme açılacak

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@demokrat191 hayırlı olsun hocam .Benimde 26 ay istifa edilmiş sendika ama SMS ve tanık ifadesi de var kurum arandı mı bilmiyorum bekliyoruz bakalım hayırlısı

@Paris672 hayırlı olsun hocam 2.dönem ders başı yapacaksınız ne güzel sizin adınıza çok sevindim 

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

672 MEB kriter -istifa edilmiş sendika-tanık ifadesi-SMS-2019 Şubat beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701khklii, 2 saat önce yazdı:

Arkadaslar red kararim elime ne zaman ulasir ortalama kac gun suruyor bide evde olmaz isek posta muhtara mi birakiliyor muhtara birakiliyor ise onun teslim aldigi tarihten itibaren itiraz surem basliyor mu ve itiraz suresi ne kadar sorularim bukdr tesekkkurler?

Pazartesi ceza işlerini ara. Red aldım red kararının posta numarasını bana verin de. Çünkü red ekranda çıktığı anda zaten  postaya verilmek üzere ceza işlerine verilmiş oluyor. Ben öyle yaptım. İyide yapmışım çünkü adresimi yanlış yazmışlardı. Posta hiç bana gelmeyecekti. Posta genel dağıtım merkezinde zor buldum red evrağını. Postanı takip et başkalarının insafına bırakma geçmiş olsun.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...