İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Yavuz Selim TÜRK, Bir saat önce yazdı:

@tustus 701 MEB den kurum görüşü almaya başlamışlar mı? 701 den kurum görüşü alınan duymamıştım daha önce

Merhaba

MEB'den 701 nolu KHK'lı olup ta kurum görüşü alınan muhakkak vardır..

Ama son KHK olması, diğer KHK'lara göre nisbeten az(!) MEB ihracının olması (658 kişi) ve zaten genel kurum görüşü alınanların azlığı gibi sebeplerle pek duyulmuyordur diye düşünüyorum..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhammet Adıgüzel, 1 saat önce yazdı:

@Sınıföğretmeni hocam sizin adli süreç var mıydı? Takipsizlik almış mıydınız?

Ifade verme vb. hiçbir adli süreç gecirmedim.yani gıyabımda verildiyse bilmiyorum.

sadece müdurum 6 ay once benim için aradiklarini ve cok güzel seyler söyledigini bana haber verdi.Hatta aynı okulda 8 arkadaştan sadece benim için aramislar (zaten 5 tanesi red aldi diger zamanlarda)

Güncelleme • • Sınıföğretmeni

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Karagöz Bey, 

Ben şahsınıza emekleriniz için teşekkür ettim. K2 iması yok şahsımın size. Siz demişsiniz zaten akıl süzgecinden geçirin diye. Parası olan çalışır bahse konu avukatla, istemeyen çalışmaz. Şu aşamada BM bizim konuya bakabiliyorsa çok daha uygun koşullarda bir avukat önerdim sadece. Ben dar gelirli insanlara bir çıkış yolu olsun diye yardımcı olmaya çalıştım sadece. Tüm bunlar da K1 kişisinin yaptığını yok kılmaz. Kin. s1 kişisi ile isminizin yan yana gelmemesi babında özellikle kullandım ki teşekkür gerektirir. Zaten fiyat politikasından sorumlu olmadığınızı söyleyerek sorumluluğunuzun olmadığını belirtmişsiniz. Bu vesile ile herkesin kandilini tekrar kutlarım. 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 31 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar, elini taşın altına koyup birşeyler öğrenmeye ve mağdurlara yardımcı olmaya çalışan insanlara saldırmayı bırakın. Böyle yaparsak, bu düştüğümüz çukurda daha uzun yıllar debelenip dururuz.

Benim şu ana dek, bu mevzuda yaptığım K*** vakasından oldukça farklıdır. Şahsen kimseyi bir yere yönlendirmedim ve yönlendirmem de. Riskleri, olanakları ve olası sonuçları olabildiğince net görmeyi sağlayıp, forumdaşların buna göre hareket etmesine yardımcı olmaktan başka bir amacım da yok.

Bunun için tek bir kuruş karım da yok. Sadece vicdanen bilgi alışverişine ve yardımlaşmaya inanan bir insanım. Forumdaki çoğunluğun yaptığı gibi, sadece okuyucu olarak kalıp, "duyum var mı", "bizim iade ne oldu", "komisyon naptı ya" şeklinde paylaşımlarda da bulunabilirim, bu durumdan şikayetçi iseniz.

Bir kez olsun, benim için K*** 2 imasında bulunduğunuzu görürsem direkt olarak @MSA komiserime şikayetimi ileteceğim. Bu işin şakası yok.

Sn @Karagöz Hocamıza bizler sorduk, bize yardım eder mi, ücreti ne olur vs vs...

Kendisi bizi temsilen yönelttiği soruların cevabını öğrenip, bu kez avukatı temsilen bizlere yazdı. Kim ne yaparsa yapsın kendi kararıdır...

Tüm yükü omzuna verdik, o da bi insan sonuçta...

Nolur bu mesele de başka yerlere çekilmesin...

......

Sn Hocam içiniz rahat olsun böyle kişiler de olmayacak, olursa gerekeni yaparsınız...

Emekleriniz için de çok teşekkürler...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 14 dakika önce yazdı:

Karagöz Bey, 

Ben şahsınıza emekleriniz için teşekkür ettim. K2 iması yok şahsımın size. Siz demişsiniz zaten akıl süzgecinden geçirin diye. Parası olan çalışır bahse konu avukatla, istemeyen çalışmaz. Şu aşamada BM bizim konuya bakabiliyorsa çok daha uygun koşullarda bir avukat önerdim sadece. Ben dar gelirli insanlara bir çıkış yolu olsun diye yardımcı olmaya çalıştım sadece. Tüm bunlar da K1 kişisinin yaptığını yok kılmaz. Kin. s1 kişisi ile isminizin yan yana gelmemesi babında özellikle kullandım ki teşekkür gerektirir. Zaten fiyat politikasından sorumlu olmadığınızı söyleyerek sorumluluğunuzun olmadığını belirtmişsiniz. Bu vesile ile herkesin kandilini tekrar kutlarım. 

Hocam, size demedim, alındıysanız kusuruma bakmayın. Baştan söylüyorum bunları, sonradan böyle yapacak çıkmasın.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 20 dakika önce yazdı:

Hocam, size demedim, kusuruma bakmayın. Baştan söylüyorum bunları.

Aklıma geçen aylarda attığım bir twit geldi. DM den avukat önerisi vs çok isteniyor benden. Sizin bilginiz vardır, falanca ilde deneyimli bir avukat vs. O sıralar hukuk konusunda danıştığım birçok hukukçu ve avukat arkadaş vardı. Yüzyüze tanışmışlığımız da yok.

Bir twit attım. "- Şu avukat arkadaşlar ve hukukçular yardımcı olabilir" şeklinde mention verdim.

Biri hemen alta yorum yapmıştı. "- Kaç para alıyorsun" diye. 

Twiti sildim. Bir daha da bu tür öneriler yapmamaya tövbe ettim.

Kişinin fikri ne ise zikri de o oluyor, önüne geçemiyorsunuz maalesef. Adı üstünde sosyal medya işte. Art niyetli olan var mıdır? Mutlaka...

Yalan söylemeyi alışkanlık eden birinin, karşısındakinin her önermesinde "- Yemin Et" diye ısrar etmesi gibi.

Ağrıma gitmişti o laf. Şık değildi, ön yargı içeriyordu. Belki de kendinden bilmişti beni de ilgilisi.

Sen bilgilendirmeni yap @Karagöz

Artniyetli yazan olursa gerekeni yaparız.

• Beğeni 7
  • Teşekkür 2

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

Bu başvuru için avukat şartı yoktur. Ancak BM'nin sitesinde avukat ile başvuru tavsiye edilmektedir. Bahsettiğiniz gibi bir yöntemin izlenmesi de mümkün olabilir.

@Victim hocam, 3000 lira dosya masrafı bilgisini nereden aldığınızı sorabilir miyim? Yanlış anlamayın bilgi kirliliği yapan birine de kurban gitmiş olabilirsiniz, Herkesten bu mevzuda ricam kaynaklarını da yazmaları yönünde.

@Konuk ne zaman hocam, 9000 lira Kurtuluş Bey'in size yaptığı teklif miydi? Forumdan geldiğinizi belirttiniz mi?

Arkadaşlar tecrübelerimizi de net yazalım. Kimseyi yanlış bilgilendirmemek için elimizden gelen tüm çabayı gösterelim lütfen.

Sayın @Karagöz editörüm dosdoğru yazışmaları m şöyle;SORUM:Sayın kurtuluş benim durumum KYOK aldım. Komisyon 2 senedir inceliyor. Foruma verdiğiniz mülakatı okudum teşekkürler. Ben KYOK kararını iftira attıklarını ispatlıcak derecede nitelikte tanığım ile ispatladım. KYOK kararı alan kişi olarak ben BM. MÜRACAAT edebilirmiyiz? Başvuru yapılmadan önce para isteniyor mu? Malum senelerdir 0 TL kazanç ve eksilerdeyiz annem helalinden 1000 TL ödeyebilir başlangıç olursa teşekkürler iyi çalışmalar. CEVAP:Emailiniz için çok teşekkür ederim ancak bu fiyata yardımcı olmam mümkün değil,

Kolaylıklar diliyorum. SORUM:Sizin ücret tarifenizi alabilirmiyim teşekkürler CEVAP:Ben BM ye profesyonel bir şekilde başvuru taşıyorum Başvuru ücreti 9 bin tl bunun ilk kısmını başvuruya başlarken alıyorum diğer kalanını başvuru bittikten ve BM ye yolladıktan sonra. Bu fiyat üzerinden yardımcı olabilirim.

Size teşekkürler Allah razı olsun 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konuk ne zaman, 16 dakika önce yazdı:

Sayın @Karagöz editörüm dosdoğru yazışmaları m şöyle;SORUM:Sayın kurtuluş benim durumum KYOK aldım. Komisyon 2 senedir inceliyor. Foruma verdiğiniz mülakatı okudum teşekkürler. Ben KYOK kararını iftira attıklarını ispatlıcak derecede nitelikte tanığım ile ispatladım. KYOK kararı alan kişi olarak ben BM. MÜRACAAT edebilirmiyiz? Başvuru yapılmadan önce para isteniyor mu? Malum senelerdir 0 TL kazanç ve eksilerdeyiz annem helalinden 1000 TL ödeyebilir başlangıç olursa teşekkürler iyi çalışmalar. CEVAP:Emailiniz için çok teşekkür ederim ancak bu fiyata yardımcı olmam mümkün değil,

Kolaylıklar diliyorum. SORUM:Sizin ücret tarifenizi alabilirmiyim teşekkürler CEVAP:Ben BM ye profesyonel bir şekilde başvuru taşıyorum Başvuru ücreti 9 bin tl bunun ilk kısmını başvuruya başlarken alıyorum diğer kalanını başvuru bittikten ve BM ye yolladıktan sonra. Bu fiyat üzerinden yardımcı olabilirim.

Size teşekkürler Allah razı olsun 

Sayın karagöz @Karagöz benlik bir durum varmı? Sizin forumdaki katkılarınız harika sayenizde aylar sonra bir cümlenizle gülebildim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sınıföğretmeni yani adli bir süreç varsa onu mu bekliyorlar diye düşündüm. Savcılık soruşturması varda komisyon sadece UYAP üzerinden bilgi alıyor diye biliyorum o yüzden o etkilemez. Değişik bir durum hocam. Allah hepimize bu mübarek günde sabırlar versin

• Teşekkür 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...