İçeriği gör
KHK Haber

3 Yeni OHAL Mahkemesi Kuruldu

Önerilen Yorum

Editör
ankara-idare.jpg?resize=696%2C522&ssl=1

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, idari yargı ilk derece mahkemesi hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi çalışmaları, 14/07/2020 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlanmıştır.

Buna göre OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu tarafından verilen kararlara karşı açılan davalara bakmak üzere 3 yeni idare mahkemesi görevlendirilmiştir.

Ankara 19, 20, 21, 22, 24 ve 25. İdare Mahkemelerine ek olarak 26 27 ve 28. İdare Mahkemesi 17 Temmuz 2020 den itibaren faaliyete başlıyor. ,

17 Temmuz tarihten itibaren açılan yeni davalar bu 3 mahkemede görülecek.

Ekran-Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1.png?fit=69HSK Kararının İlgili Bölümü
Önceki İçerikAkif Beki: 15 Temmuz sonrası suçlunun yanında masumlar da ezildi

KHK Haber

Haber Editörü • Ohal Komisyonu Haberleri • Hardcoded by MSA

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...