İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aynaz, 4 saat önce yazdı:

Rica etsem yardımcı olur musunuz ?  Bölge idare mahkemesi için dilekçe gönderdik 2 haftayı geçti yeni dosya açılmadı . Uyapta başvuru dilekcesi görünüyor ancak istinaf için süreyle alakalı bir problem olmaz değil mi ? 30 günü geçmeden dilekçe uyapa atıldı bu arada .  

Kendi sürecimi anlatayım. Belki size fikir verebilir.

- Mahkeme Yürütmenin Durdurulması talebimizi reddetti ve 7 gün içinde itiraz hakkınız var dedi.

- Biz hemen ertesi gün itiraz ettik ancak mahkeme dilekçemizi hemen işleme almadı.

- Mahkeme verdiğin kararının kuruma tebliğ edilmesini bekledi ve kararın kuruma tebliği 5 gün sürdü.

- Karar kuruma tebliğ edildikten 8 gün sonra mahkeme, itiraz dilekçemizi üst mahkemeye (Bölge İdare Mahkamesi-BİM) gönderdi.

- Dosyanın mahkemeden BİM'e ulaşması 9 gün sürdü.

Yani özetle; itirazımızın üzerinden yaklaşık 3 hafta geçtikten sonra dosyamız BİM'e ulaştı. 

Sizin de durumunuz benzerdir diye düşünüyorum. Önümüzdeki hafta BİM'de dosyanız açılır muhtemelen. 

Güzel haberlerinizi alırım inşallah.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scn, 5 saat önce yazdı:

Selam arkadaşlar.bu gün 20.idare mah.red kararımı UYAP da gördüm.26 Kasım'da duruşma olmuştu.15 Aralık'ta karar verilmiş.sendika gazete banka SMS vs felan yok.beraat var.kurum kanaati ne göre red almış oldum.(idari soruşturma ya göre irtibat düzeyinde bla bla bla yazıyor)kurum diyanet

Merhaba ben de aynı idaredeyim.24 kasımda duruşmam oldu.Karar henüz verilmemiş.Beş kurumdan bilgi ve belge istemiş daha yeni.Siz de böyle istenmişmiydi.Bir de başvuru  yıl ve nosu kaçtı

672 KHK RET ANKARA 20.İDARİ 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Bla Bla Bla hepimiz için güzel haberler gelir inşallah . Emeğiniz ve cevabınız için teşekkürler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

nero81, 2 saat önce yazdı:

Merhaba ben de aynı idaredeyim.24 kasımda duruşmam oldu.Karar henüz verilmemiş.Beş kurumdan bilgi ve belge istemiş daha yeni.Siz de böyle istenmişmiydi.Bir de başvuru  yıl ve nosu kaçtı

Başvuru 2019 Kasım .bir yıl sonra kurumdan savunma istendi savunmaya cevap verdim 2020 Kasım Aralık aylarindan beri 2021 Kasım ayına kadar uyapta bir değisiklik yoktu.agir cezada yargılanıp beraat etmiştim oradan bilgi belge ye ulaşmışlardır herhalde benim ekstra bir bilgim yok .toplamda ilk  mahkeme aşamasi 2 yıl sürdü.

20. İdare mahkesi bekleniyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aynaz, 16 saat önce yazdı:

Rica etsem yardımcı olur musunuz ?  Bölge idare mahkemesi için dilekçe gönderdik 2 haftayı geçti yeni dosya açılmadı . Uyapta başvuru dilekcesi görünüyor ancak istinaf için süreyle alakalı bir problem olmaz değil mi ? 30 günü geçmeden dilekçe uyapa atıldı bu arada .  

Sayın Aynaz,

Siz süresi içinde dilekçeyi teslim ettiğinizi ispatlayabiliyorsanız sıkıntı yok. Dilekçeniz-dosyanız önce İstinaf mahkemesine gidecek sonra incelenecek sıkıntı yoksa UYAP ta görürsünüz. Sıkıntı varsa size yazılı dönüş yaparlar. UYAP ta dilekçeyi görüyor olmanız sizin adınıza gerekli işlemlerin yapıldığını gösterir. Sonrası idari ve brokratik işlemler.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 22 saat önce yazdı:

arkadaşlar mrb,idare mahkemesine başvuru yaparken yürütmenin durdurulması akabinde işlemin iptali mi yazmalı yoksa sadece işlemin iptalini mi istemeliyiz?

Bla Bla Bla, 17 saat önce yazdı:

Biz yürütmenin durdurulması ve iptalini birlikte istemiştik.

OHAL komisyon kararına karşı yapılacak başvuruda sadece iptalini, OHAL komisyonu kararı değil de direk idarenin yaptığı işleme karşı yapılacak başvuruda sadece iptalini isteyebileceğiniz gibi yürütmenin durdurulması ve iptalini isteyebilirsiniz. (OHAL sonrası 375 sayılı KHK ya göre hakkında işlem yapılanlar gibi)

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Allahim ne olacak bu halimiz 

• Üzülme 2
  • Onaylama 1

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilen, 21 saat önce yazdı:

Iyi akşamlar. Önceden yazdınız mi  ya da ben kaçırmış olabilirim anladığında göre iade  edildiniz..Hayırlı olsun ..kurum görüşü hakkında bilginiz var mı  SGK kaydınız hangi yıllarda ve suresi ne kadardi

İlk defa yazıyorum. Kurum görüşü olumlu idi 2 yıl önce alınmıştı. SGK kaydı 2009 ve 2011 yılları arası 2 yıldı. SMS falan da olabilir ama tam emin değilim. 

672 KHK - Sendika- inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aynaz, 17.12.2021 - 16:55 yazdı:

ilk derece idare mahkemesi istinaf dilekcenizi işleme koyup bölge idare mahkemesine gönderir. Bir örneğini de bağlı olduğunuz bakanlığa gönderir. İstinaf mahkemesi dilekçenizi aldığında dosya numarası vererek uyapa işler. Biraz uzun sürüyor mutlaka uyapta görürsünüz merak etmeyin.  Bende de öyle oldu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...