İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Beddua etmek suç veya günah değildir. Hatrım için içinizde tutmayın. Hayırlısıyla alayının canı tez zamanda cehennemin dibine.

• Beğeni 5
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

yasin_doganay, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bugün savcılıktan hakkımda yapilan ihbar evrakının suretini aldım. İhbarciyi tabii ki gizlediler. Ancak savcılığın emniyetten istediği araştırma evrakinda hakkımda ki KHK bilgilerini yer aldığı bir bölüm var. Burada KHK puanı 3.12 yazıyor. Bu KHK puanı nedir bilgisi olan var mı?

Kurumunuzu Sağlık Bakanlığı olarak yazmışsınız.

Acaba Sağlık Bakanlığı da TSK'da kullanılan Fetömetre veya benzeri bir uygulama mı kullanıyor? 3,12 gibi spesifik bir puan Fetömetre puanı gibi duruyor.

Fetömetre ile ilgili bilgiler aşağıdaki videoda..

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 23 dakika önce yazdı:

Kurumunuzu Sağlık Bakanlığı olarak yazmışsınız.

Acaba Sağlık Bakanlığı da TSK'da kullanılan Fetömetre veya benzeri bir uygulama mı kullanıyor? 3,12 gibi spesifik bir puan Fetömetre puanı gibi duruyor.

Fetömetre ile ilgili bilgiler aşağıdaki videoda..

Bu KHK puanı emniyetin hazırladığı raporda var. Bence kuruma özgü bir uygulama değil. Puanlama nasıl yapılıyor, taban ne, tavan ne hiç bisey anlamadım valla. Emniyet raporunda banka, sendika, dernek, HTS, nüfus, gelir idaresi bile araştırmaya dahil edilmiş. Ancak hakkımda hiç bir kayda rastlanmamış ama puan verilmiş. Bir puanlama varsa bunu bir baremi olmalı. Şimdi de başımıza KHK puanı çıktı. Emniyetten bulabilirsem birilerini sorup sosrusturacagim bakalım.

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
yasin_doganay, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bugün savcılıktan hakkımda yapilan ihbar evrakının suretini aldım. İhbarciyi tabii ki gizlediler. Ancak savcılığın emniyetten istediği araştırma evrakinda hakkımda ki KHK bilgilerini yer aldığı bir bölüm var. Burada KHK puanı 3.12 yazıyor. Bu KHK puanı nedir bilgisi olan var mı?

Hoppala birde KHK puanı mı çıktı? İlk defa duydum. Adalet bakanlığında var mı acaba?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar herkese selamlar.

Sosyal medya trol ordusu ve derin AKP li olduğu varsayılan kalemşörlerden edindiğim izlenime göre KHK lılar  konusunda hiçbir tasarruf, iyileştirme vb. birşey yok gibi. genelde ağır aksak ara sıra sufle verilen konaklar 3600 Ek gösterge EYT gibi kangrenleşe ve irili ufaklı konjonktürel başlıklar.

Zaten bu umursamaz, hak hukuk bilmez ne üdüğü belirsiz güruhdan hiçbirşey beklememek lazım. Maalesef kabul etmek zor olsa da durum bu. 

Referansını, dindar olan halk sınıfından alan , ama aslında “ din afyonunu” içinden geldiği sınıfa zerk eden, algılarını,duygu, düşünce, inanç,insanlık,adalet duygularını felç edip mankurtlaştıran ve siyaseten iktidarını 20 yıldır sürdüregelen bir ekolden hiç ama hiççç ümit beklemeyin lütfen.

Üzmeyin yani kendinizi arkadaşlar..

Beklentimin olmamasının referans eşiğini biraz açmak isterim; 

Allah’ın kelamı Kuran’ın 4/1 i Tevhid, 4/1 i Nübüvvet, 4/1 i Adalet, 4/1 i Haşr olduğu halde;

inandığı mukaddes kelamın 4/1 ini oluşturan “ADALETE” kılıç çekmişlerden beklentim yok.

Bu tezi açıklayıcı sayfalar dolusu yazılabilir sanırım, ama burda bırakayım isterim 😄

biraz eveledik  geveledik ama en azından duygularımı ifade edebileceğim bir platform olduğu için paylaşmak istedim...

haydi kalalım sağlıcakla...

khklılar olarak bizde de suç var. o kadar farklı bir zümreyiz ki....ses çıkarmaktan korkuyoruz. sessiz takipçi adı altında pısırıkça bekleyeninden evinde pijamasıyla 4 5 yıldır oturup iade olmayı bekleyenine, solcusundan sağcısına karma karışık bir grubuz. Yalnız adamlar işini iyi yaptı. Öyle bir zümreyle attılar ki bizleri ses çıkarsan bir avuç insansın, çıkaramıyorsun eziyorlar. Kimi emekliliğini aldı vs elini ayağını çekti. Kimi yolunu buldu veya şansına iade oldu. Neyse... denecek çok söz var.... Forumun eskileri bilir, kimler kimler ne kriterlerle iade oldu burada. Ve o iade olanlar, ses çıkaralım, hakkımızı arayalım diyenleri linç edenlerdi çoğunlukla.

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar konu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olursa memnuniyet duyarım

Benim almış olduğum 21.İdare Mahkemesi red kararında EA koduyla ilgili olarak Ankara 14.BİM 2021/1094 esas nolu kararına atıfta bulunulmuş.Ben bu kararı bulamıyorum bir türlü nereden ulaşabilirim.BİM başvururken lazım olacak sanırımŞimdiden teşekkürler 

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar iyi geceler

Ankara 28. İdare mahkemesine nasıl gidilir.

Ankara nın neresindedir. 

Yardımcı olursanız memnunniyet duyarım.

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit1818, 33 dakika önce yazdı:

Merhabalar iyi geceler

Ankara nın neresindedir. 

Ben gitmiştim duruşmaya ama arabayla beni bırakmışlardı. Hangi metro istasyonunda inilecek da bilgim yok maalesef.. sizin duruşma hangi gün olacak?

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

18 Şubat

Merhabalar iyi geceler saygıdeğer form sakinleri,

Ankara 28.idare mahallesine 18 Şubat duruşma günü verilmiş. 

Avukatım yok. Avukat tutacak param da yok. Gidip masum olduğumu anlatacağım. 2019 yılında adli olarak KYOK aldım. 

Ama davalı idare avukatları kopyala yapıştır aynı şeyleri söyleyecek muhtemelen.

Siz kaderdaşlarımdan istediğim. Masum olduğumu anlatırken püf noktaları, mahkeme heyetini etkileyecek "Aman Allah'ım biz ne yapıyoruz" dedirtecek NE DİYEBİLİRİM?

Avukat tutma imkanım olmadığından siz saygıdeğer form sakinleri, Aklima, Muhreçhâkime, Karagöz, .... bütün kaderdaşlarımın cevapları birbirinden değerli.

NE DİYEBİLİRİM?

Şimdiden gelecek cevaplar için çok teşekkür ederim.

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit1818, 8 saat önce yazdı:

Merhabalar iyi geceler

Ankara nın neresindedir. 

Koru-batıkent metrosuna binerseniz ODTÜ durağında ineceksiniz dışarı çıkıp üst geçitten karşıya geçip cepa avm ye varmadan DSİ ve Teknoloji bakanlığının olduğu aradan yürüyeceksiniz sokağın başında idare ve vergi mahkemeleri tabelası vardır orada gördüğünüz kime sorsanız size göstereceklerdir. Otobüs minibüs ile gidecekseniz cepa avm ye giden bütün araçlara binebilirsiniz cepa avm önünde inip 5-6 dk yürürsünüz hafif arkada sapa Bi yerde kalıyor her gördüğünüz kişiye sorun yerini yanlış gitmeyin. Sabaha kadar seni dinlerler ama Bi etkisi olurmu sanmıyorum kendimden biliyorum mal gibi dinliyorlar başka bişey yok... 

Güncelleme • • SgpKjmr
Eksik yazı

677 KHK- suçlama sadece cgnat kaydı ile bylock suçlaması- user İD içerik veya başka hiçbişey yok- komisyon ret- idari devam ediyor- adlide devam ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...