İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Lila73, 20 dakika önce yazdı:

Değerli forum üyeleri herkese kolay gelsin ben ohal sonrası bakan onayıyla ihraç bir askerim. İdari mahkemesi göreve iade kararı verdi fakat bakanlık iadeyi Kara kuvvetlerine değil bünyesinde kurulan araştırma merkezine verdi dünde katılış yapmak için aradılar. Kara kuvvetleri bünyesinde kurulan araştırma merkezinin yerini bilen var mı ya da forumda orda çalışan arkadaşlar geri dönüş yapabilir mi?

T.C. MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI - ANKARA TEDARİK BÖLGE BAŞKANLIĞI | Askeri Birimler | Keçiören Ankara , 0312 384 32 51 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Temple Granden, 23.01.2022 - 16:23 yazdı:

Sayın @Karagözeminim ki siz de;benim adım niye Garson kodlamasında,bankalarında vs. geçmiyor,senin varsa ihraç olduysan mutlaka bir şeyin vardır sorularıyla karşı karşıya kalmışsınızdır ya da kaldınız mı?Ben bu forumu açıldığı günden beri sessizce takip ediyordum çok az girmişliğim olmuştur.Çünkü sırf bu soru yüzünden girmiş olduğum suçluluk psikolojisini üzerimde. yeni yeni atmaya başladım diyebilirim evet yeni yeni maalesef.Çünkü düşünün ki sizinle birlikte yaşayan babanız bile buna inanmışken başkalarına nasıl ne şekilde anlatabilirim açıklayabilirim diyordum.Yazdıklarınıza katılmakla birlikte naçizane  birkaç bir şey eklemek istiyorum.Fetö ile yargılanmanın cinayet işlemekden daha kötü olduğunu düşünen ve bunu tv lerde dahi dile getiren o kadar çok insan vardı ki dolayısıyla mesleki bilgim ve tecrübemden olsa gerek zaten her şeye bir sıfır geriden başlıyorsunuz.Mesela çalıştığım birime bir grup öğrenci gelirdi kendilerince yapılan haksızlıklardan,ücrette adaletsizlikten vs.o günün şartlarında en çok problem neyse onları dile getirmekten.Onlarda haklı olsalar bile maça bir sıfır geriden başlıyorlardı neden çünkü ortada insani muameleyi haketmeyecek kadar bugün olduğu gibi saflar çok açık belliydi.Yani yaftası belli;o bir provakatör...amacı belli şeylere dikkat çekmek yada haksızlığı gözler önüne sermek olsa bile bizler gibi her ne kadar kabul etmesekte yaftaları belliydi.Zaten fişlenmişsiniz bir araya gelince susma sustukça sıra sana gelecek dedikçe hakikaten o sıra haklı olsanız bile size bana yine yeniden geliyor olacak çünkü bir sıfır yenik durumdasınız.Yapılmak istenen buydu ve amaca ulaşıldı.Bugün 10-20 kişi toplanıp açıklama yapsa ne olacak.HİÇBİR ŞEY.Bir kaç tane daha dava,terör örgütünü övmekten,toplumu infiale uğratmaktan,bak hala provakatörlük peşindeler gibisinden bir sürü saçmalık daha.Ardınızı arayan olacak mı peki?Hayır çünkü toplumda bahsedilen diğer örgütlenmeler gibi bir örgütlenme olmayacak,olamayacak arkanızda.Zorla oluşturulan kendi türünüzden de bir darbe daha yenmiş olunacak.Yakın bir zamanda tv lerde “darbe gecesi ben emir verdim TSK ların kapısına belediye arabalarını dayadım,engelledim “diye parsel parsel satış yapan eski belediye adamı kendini kahraman ilan etmişken gövdesini siper eden benim gibiler hain oldu,delilli,ispatlı üstelik ödüllü bir şekilde.Ama yinede sadakatim sorgulanıyor o ayrı.Neden bir araya gelinip sesimizin çıkmadığına dair en azından benim durumumda olanların beni anlayacağını zannederek başka bir sebep daha göstermek adına başka bir  örnek daha vererek açıklamada bulunayım.Evet ihraç olduk, darbe gecesi de ölmediğimize göre hayat bizler için kaldığı yerden devam etmese de sürdürülmesi gerekiyordu.Bir işe girmiştim tekstil sektöründe bir kaç ay olmuştu ki çalışırken tacize uğramıştım.Ve işten HİÇBİR ŞEY yapamadan onun yanına yaptığı yanına kar kalacak şekilde ayrılmak zorunda kaldım.Aslında ben onun ciğerini sökebilecek kudretteyken ve haklılığına sahipken malum kadın cinayetlerinden dolayı hem işimden hem de bir kez daha onurumdan olmuştum koruma içgüdüsüyle hareket eden annem yüzünden.Dolayısıyla uzun bir süre daha sokağa çıkamadım aynaya bakamadım önce fetöden şimdi de bu ve buna benzer bir sürü şeyden dolayı hakkımı arayamadım,hesabını soramadım diye.

Kısacası Sayın @Karagözbenim gibi insanlar bu ve buna benzer sebeplerden dolayı sesini çıkaramadığı için sizce bu suçu kabullenmiş,korkmuş mu oluyor?Aynı suç kişisine göre yargılamadan muaf tutulduğu için olabilir mi ki insanlar çaba göstermiyor ya da sadece akışına bırakıyor?Ben bulamadım sizin ya da başkalarının fikrine açığım...Bugüne kadar durum tespiti yapamadım o yüzden bir yolda çizemedim.

Yazdıklarım uzun olmuş bayağı kusura bakılmamasını temenni ediyorum.Sürç-i lisan ettiysek istemeden affola...İyi günler

Sn Temple Garden, adım adım yardımcı olmaya çalışacağım.

ihraç olduysan mutlaka bir şeyin vardır sorularıyla karşı karşıya kalmışsınızdır ya da kaldınız mı

Böyle gerzek bir iddiada bulunan çevremde çok şükür hiç olmadı. Olsaydı da çevrem bir kişi eksilirdi. Böyle dangalakça konuşanlarla aynı ortamda kalmaktan Allah bütün mağdurları korusun.

düşünün ki sizinle birlikte yaşayan babanız bile buna inanmışken

Fetoculuk anlık bir şey değildir, tüm hayatınızı etkiler. Gerçek bir baba çocuğunun öyle olup olmadığını çok iyi bilir ve bilmelidir de zaten. Eğer bilmeyip de üstüne bir de ona değil başkalarına inanıyorsa gerçek bir baba değildir, hiç olmamıştır.

Fetö ile yargılanmanın cinayet işlemekden daha kötü olduğunu düşünen ve bunu tv lerde dahi dile getiren

Hiç merak etmeyin hepsiyle tek tek hesaplaşacağız günü gelince. Hayatta kalanlarımız ahirete intikal edenlerin yükünü de üstlenmiştir bu konuda. Ama başkalarının sözleriyle yıkılmamayı öğrenmek zorundayız dostlar artık. Gerekirse televizyon da izlemeyin. Kendimizi sevmeyi, bunun için başkasına ihtiyaç duymamayı öğrenelim artık. Bahsettiğiniz kişiler sizi övseydi da yükselmezdiniz. Kim ki o köpekler, onlar size öyle dedi diye düşeceksiniz.

gövdesini siper eden benim gibiler hain oldu,delilli,ispatlı üstelik ödüllü bir şekilde.

Birçoğumuza oldu bu ve benzeri durumlar maalesef. 

Sn Temple Garden, tavsiyem babanızla olabildiğince az görüşmek ve çevrenizde böyle iddialarda bulunan kişilerden mümkün olduğunca kurtulmak olacaktır. Eğer halihazırda bir işiniz yoksa da bir an önce bulunuz. Sizi bilen dertleşebileceğiniz dostlarınız olsun. Hiç kimse bulamazsanız forum da bunun için uygun bir ortam. Bir an önce psikolojinizi toparlamak için gereken çabayı gösterin.

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lila73, 30 dakika önce yazdı:

Değerli forum üyeleri herkese kolay gelsin ben ohal sonrası bakan onayıyla ihraç bir askerim. İdari mahkemesi göreve iade kararı verdi fakat bakanlık iadeyi Kara kuvvetlerine değil bünyesinde kurulan araştırma merkezine verdi dünde katılış yapmak için aradılar. Kara kuvvetleri bünyesinde kurulan araştırma merkezinin yerini bilen var mı ya da forumda orda çalışan arkadaşlar geri dönüş yapabilir mi?

Merhaba arkadaşlar, Benimde karar Hava kuvvetlerine gönderildi deniliyor.Göreve araştırma merkezinde mi yoksa eski görev yerime mi verirler bilmiyorum. Fikri olan yazabilir mi?

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Victimman, 1 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, Benimde karar Hava kuvvetlerine gönderildi deniliyor.Göreve araştırma merkezinde mi yoksa eski görev yerime mi verirler bilmiyorum. Fikri olan yazabilir mi?

Sivil memur iseniz muhtemelen eski görev yerinize. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 3 dakika önce yazdı:

Sivil memur iseniz muhtemelen eski görev yerinize. 

Bir çok arkadaşım görevine iade oldu eski yerinde göreve başladı ilk tayin döneminde hemen ataması gerçekleşti eski görev yerinde durdurmadılar ve kendisi devrem rütbeli. Kim neye nasıl karar veriyor anlamış değlim

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Vardırbirhayr, 1 dakika önce yazdı:

Bir çok arkadaşım görevine iade oldu eski yerinde göreve başladı ilk tayin döneminde hemen ataması gerçekleşti eski görev yerinde durdurmadılar ve kendisi devrem rütbeli. Kim neye nasıl karar veriyor anlamış değlim

Sivil memur ile rütbeli personelin durumu farklı. Atama yönergesine göre rütbeli personelin; 1'inci, 2'nci, 3'üncü, 4'üncü ve 5'inci bölge tercihleri var. 1'inci bölge: 8-10 yıl, 2'nci bölge: 6-8 yıl, 3'üncü bölge: 4-5 yıl, 4'üncü bölge: 3 yıl, 5'inci bölge: 2 yıl. Muhtemelen görev süresi dolduğu için atama yapılmıştır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 10 dakika önce yazdı:

Sivil memur ile rütbeli personelin durumu farklı. Atama yönergesine göre rütbeli personelin; 1'inci, 2'nci, 3'üncü, 4'üncü ve 5'inci bölge tercihleri var. 1'inci bölge: 8-10 yıl, 2'nci bölge: 6-8 yıl, 3'üncü bölge: 4-5 yıl, 4'üncü bölge: 3 yıl, 5'inci bölge: 2 yıl. Muhtemelen görev süresi dolduğu için atama yapılmıştır. 

Hayır soruşturması olması sebebiyle soruşturmanın seelameti açısından görevden uzaklaştırılmış beraat yada takipsizlik ile görevine devam etmiş yada ihraç olup göreve iade edilen rütbelileri ilk atamada döneminde görev yerini değiştiriyorlar. 

Bir devrem görevine iade sonrası kurumda devam etti, diğeri cimerde dediğim gibi neye göre nasıl karar veriyorlar anlayamadık

Güncelleme • • Vardırbirhayr
  • Beğeni 1
  • Onaylama 1

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Vardırbirhayr, 4 dakika önce yazdı:

Hayır soruşturması olması sebebiyle soruşturmanın seelameti açısından görevden uzaklaştırılmış beraat yada takipsizlik ile görevine devam etmiş yada ihraç olup göreve iade edilen rütbelileri ilk atamada döneminde görev yerini değiştiriyorlar. 

Doğrudur bu konuda hangi yasal mevzuata dayanarak yapıyorlar şuan için bir fikrim yok. Araştırmak lazım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 55 dakika önce yazdı:

Doğrudur bu konuda hangi yasal mevzuata dayanarak yapıyorlar şuan için bir fikrim yok. Araştırmak lazım. 

Bu konuda belirli bir standart yok maalesef. Anladığım kadarıyla, her kuvvet içinde Değerlendirme Kurulları var. Bu kurullar, kişinin özelinde değerlendirme yapıyor ve yapılan değerlendirmeye göre, sizi aktif bir göreve veya 375 sayılı KHK ile kurulan Araştırma Merkezlerindeki pasif bir görevlere atamınızı yapıyorlar. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bla Bla Bla, 3 dakika önce yazdı:

Bu konuda belirli bir standart yok maalesef. Anladığım kadarıyla, her kuvvet içinde Değerlendirme Kurulları var. Bu kurullar, kişinin özelinde değerlendirme yapıyor ve yapılan değerlendirmeye göre, sizi aktif bir göreve veya 375 sayılı KHK ile kurulan Araştırma Merkezlerindeki pasif bir görevlere atamınızı yapıyorlar. 

Evet haklısınız, şöyle ki kuvvetteki kurullar değerlendirme yapıp bildiriyorlardır. Nihai kararı MSB veriyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...