İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

phit, 2 saat önce yazdı:

Yaptıklarının zulüm olduğunu biliyorlar.

BİLEREK zulüm yaptılar, yapıyorlar. Anketlerde önde olsalardı, bu tür şeyler yazmazlardı. Anketlerde gerideler. 1-2 puan oy, onlar için çok kritik önemli hale geldi. Bu yüzden bu tür timsah gözyaşları döküyorlar. Olay tamamen seçimlerde oy devşirmek. Kimsenin bizi ve yaşadığımız mağduriyetleri taktığı yok. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 4

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar aynı gün karar gördüğümüz arkadaşımızın kağıdı geldi 

Karar no:2022/23470

Karar tarihi:18.01.2022

Ne kadar önemli bilmiyorum hesap yapanlar için yazdım 

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 4

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

yine yine yineeee hic hareket yok😓

cokca dile getirilen hazirandaki calisma ile mi ilgili acaba ?  Kalanlari bekletme niyetindeler galiba o vakte kadar🤦🏻‍♀️

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
direnm@li, Bir saat önce yazdı:

"Ben af istemiyorum, KHK'lar tümden iptal edilsin, beraat ve takipsizlik alan ayrımı yapılmasın" vb cümleler  Türkiye'de şu an kurulacak cümleler değil, kuranların da iyi niyetli olduklarını sanmıyorum. Yaşadığımız bir hukuk devletinde beraat ve takipsizlik alan iade edilsin cümlesini kuramazsın. yasal bankada hesabım olduğu için ceza aldım cümlesine gülerler.  Ama maalesef hukuk devletinde yaşamıyoruz. Levent Mazılıgüney'in dediği gibi, nereden başlanacaksa, kaç kişi bir an önce bu çukurdan kurtulacaksa sevinmeli, başında zebani bulunmayan cehennem  kazanındakiler gibi birbirimizi aşağıya çekmeye çalışmamalıyız. Kurtulanlar da yapılanları unutmamalı geride kalanları kurtarmak için elinden geleni yapmalıdır.  Hukuksal ve siyasal mücadeleyi sonuna kadar devam ettirmeliyiz. Norveç'te yaşamıyoruz, Banana Republic'te yaşıyoruz.

Her zaman dedim beraat takipsizlik ayrımı yapılmasın, khklar tüm sonuçları ile iptal edilsin adil yargılanma ile bağımsız mahkemeler karar versin. Ama bu ortadoğu ülkesinde böyle bir düzenleme mümkün değil. Onun için bir yerden başlaması lazım artık. Artik yol katetmek gerekiyor. Önce beraat takipsizlik/soruşturması olmayanlar daha sonra hukuk mücadelesine devam ederek, tüm yasal işlerden dolayı ceza alanlar içinde düzenleme yapılması için baskılar oluşturmak gerekiyor. Ama artık bir yerden başlamalıdır. Beraat takipsizlik alanlar görevlerine iade edildikten sonra eminim ki çok beklemeden yasal işlerden dolayı ceza alanların da hükümleri iptal edilerek görevlerine iadeleri yapılacaktır. Kim kan akıttıysa, kim 15 temmuz olaylarına bilerek isteyerek karıştıysa onlar cezalandırılsın. Tabi bu işlerin tam çözülmesi için iktidarın gitmesi gerekiyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 24 dakika önce yazdı:

yine yine yineeee hic hareket yok😓

cokca dile getirilen hazirandaki calisma ile mi ilgili acaba ?  Kalanlari bekletme niyetindeler galiba o vakte kadar🤦🏻‍♀️

Eğer bir çalışma yapılacaksa veya yapılıyorsa bunun ohal komisyonu bittikten kepenk kapattıktan sonra olacağını düşünüyorum ben.

Ya da belki sadece ohal komisyonunda kalan 4000 kişi için bi çalışma yapacaklar bunların hepsi muaamma ve söylenti

Ama su bi gercek bizim sorunumuz tamamen siyasi. Hukuk işlevlik kazanamadığı icin beraat ve takipsizlik ler dikkate alınmıyor komisyon ve mahkemeler tarafından. Herkes kendi borusunu öttürme peşinde umarım bu olaylar biran önce son bulur zira seçime kadar birşey olmazsa seçimden sonra zaten olacak yeni gelen hükümetin ilk çözeceği şeylerden biri KHK sorunu olacaktır buna şüphe yok.

Su an sosyal medyada fazla fazla dillendiriliyoruz ama hükümet kanadından birşey duymadan birşeye inanmıyorum açıkçası

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Demek ki üst perde de bir çalışma var. AKP hukukçusu böyle diyorsa, iki haftadır sürekli mağduriyetlerden bahsediyorsa bir düzenleme var. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Temkinli olmak lazım. Hukuki mücadeleye devam etmeliyiz. Sonuç alana kadar Sosyal medya üzerinden siyasi partileri baskı altına almaya devam etmeliyiz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar selamlar. Dün akşam Meclis başkanı M.Şentopu  Eyüpsultandaki programı çıkışında yakaladım. Eşimin KHK mağduru olduğunu,beraat almasına rağmen ohal komisyonunun ret verdiğini,bu mağduriyetlere ne zaman çözüm bulunacağını sordum.Kendileri yargıya başvurmamı söylediler 🙂 Allah yardımcımız olsun

• Şaşırma 1
  • Kızma 5

672 KHK-evde kalma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tolga55, 4 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar selamlar. Dün akşam Meclis başkanı M.Şentopu  Eyüpsultandaki programı çıkışında yakaladım. Eşimin KHK mağduru olduğunu,beraat almasına rağmen ohal komisyonunun ret verdiğini,bu mağduriyetlere ne zaman çözüm bulunacağını sordum.Kendileri yargıya başvurmamı söylediler 🙂 Allah yardımcımız olsun

Sizi yargıya yönlendirmesine şaşırmadım. Kendileri 1970 yılından beri Fethullahı takip ettiğini kitaplarını okuduğunu kıymetli bir öğretmen olarak gördüğünü ATV kanalında belirtmişti. Videosu hala youtube da duruyor. Zaten bu insanlar yüzünden KHK mağduriyetleri çözülmüyor. Çünku KHK mağduriyetleri çözülürse kendilerinin irtibatları konuşulacak. O zaman kime Fethullahçı diyecekler? Bence çözmek istememelerinin bir nedeni de budur. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tolga55, 2 saat önce yazdı:

🙂 

Güncelleme • • Sessiz harf

672 KYOK YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tolga55, 2 saat önce yazdı:

Hocam yanlış anlamayın ama nefesinize yazık olmuş o adamlardan ne beklıyorsunuz kı? Bu olayı çözecek tek kişi var onunda bakış açısı malum ...

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...