İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Yok mu iade olan 

672 mAliye 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uslu, 1 dakika önce yazdı:

Yok mu iade olan 

Var var olmaz mı dün 3 yıl önce yakalandığı pankreas kanserinden vefat eden bir polisi (Allah rahmet eylesin) iade etmiş komisyon

672 MEB 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 28 dakika önce yazdı:

Var var olmaz mı dün 3 yıl önce yakalandığı pankreas kanserinden vefat eden bir polisi (Allah rahmet eylesin) iade etmiş komisyon

Allah rahmet etsin.☹️ Gittiği yer burdan güzeldir eminim. 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, 15 saat önce yazdı:

KHK  ile ilgili haziran ayında düzelecek diyen ankara kuşu adlı kişi 3 bakan ismi verdi bu hafta değişecek diye bakalım eğer doğru çıkarsa bence KHK ile ilgili dediğinin çıkma ihtimali var.bekleyip gorecez 

Cik cik iddialı konuşuyor ama mesele o değil. İktidara yakın yada uzak bazı kesimlerin de aynı yönde iddialarının bulunması. Ayrıca önceki dönemlerde bu söylentiler çıktığında havlayan insanların şuanda havlamayı kesmesi beni düşündürüyor.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali itiraz ederlerse rte bu işi gerçekleştirirse, boşa itiraz edip rezil olma ihtimali ve seçim öncesi müjde niteliğinde olacağı için toplumu hazırlamak adına acaba ses çıkarmıyorlar diye de düşünmüyor değilim. Çünkü oyları çok düştü ve siyasal islamcı düşünceye göre kazanmak için her şey mübah.

Ben gelecek iktidarın yapması taraftarıyım ama artık bir yerden başlaması adına ve içeride boşa yatan insanları da düşününce adaletin tecelli etmesi düşüncesi ağır basıyor. İktidarın çok fazla tükürdüğünü yaladığını ve çark ettiğini gördük ama bu iş birazda koyunun kasaptan merhamet beklemesi gibi duruyor. Bakalım bu seçim yılında khklıları neler bekliyor göreceğiz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
2004208057, 6 saat önce yazdı:

AYM makul süreden hak ihlali nedeniyle tazminata hükmetmek için içtihatlariyla 5 yıllık bir süre öngörmüştur. Hak ihlali kararı verdiğinde tazminata hükmedip hak kaybını gideriyor. Ayrıca kararın bir sureti komisyona gönderilir. Komisyonda incelemesini hızlandırır. Bu açıdan AİHM'e gitmek için bir gerekçe olmadığı gibi komisyonun varlık nedeni tartışılmaz. 

@2004208057 bu beş yıl süre komisyondan cevap gelenler içinmi acaba?Benim eşim hiç adli idari bir işlem geçirmedi takipsizlik beraat vs.giyabinda varsada haberimiz yok .nisan ayında beş sene olacak.Komisyondan karar bekliyoruz hâlâ.Acaba biz bu beş sene neyi bekledik diye ki dahada ne kadar bekliycez bilmiyorum bizde başvuru yapabilirmiyiz.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 4 saat önce yazdı:

Cik cik iddialı konuşuyor ama mesele o değil. İktidara yakın yada uzak bazı kesimlerin de aynı yönde iddialarının bulunması. Ayrıca önceki dönemlerde bu söylentiler çıktığında havlayan insanların şuanda havlamayı kesmesi beni düşündürüyor.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali itiraz ederlerse rte bu işi gerçekleştirirse, boşa itiraz edip rezil olma ihtimali ve seçim öncesi müjde niteliğinde olacağı için toplumu hazırlamak adına acaba ses çıkarmıyorlar diye de düşünmüyor değilim. Çünkü oyları çok düştü ve siyasal islamcı düşünceye göre kazanmak için her şey mübah.

Ben gelecek iktidarın yapması taraftarıyım ama artık bir yerden başlaması adına ve içeride boşa yatan insanları da düşününce adaletin tecelli etmesi düşüncesi ağır basıyor. İktidarın çok fazla tükürdüğünü yaladığını ve çark ettiğini gördük ama bu iş birazda koyunun kasaptan merhamet beklemesi gibi duruyor. Bakalım bu seçim yılında khklıları neler bekliyor göreceğiz...

Benim hiç umudum yok.😔

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
serpil68, 2 saat önce yazdı:

@2004208057 bu beş yıl süre komisyondan cevap gelenler içinmi acaba?Benim eşim hiç adli idari bir işlem geçirmedi takipsizlik beraat vs.giyabinda varsada haberimiz yok .nisan ayında beş sene olacak.Komisyondan karar bekliyoruz hâlâ.Acaba biz bu beş sene neyi bekledik diye ki dahada ne kadar bekliycez bilmiyorum bizde başvuru yapabilirmiyiz.

ben de 686'li olarak ayni dertten muzdarip bir khkliyim..  takipsizlik, beraat gibi her turlu adli olaydan uzak bir beş  yil doldurdum. Basvuru yapsak nasil bir yol izlenir kestiremiyorum. Yine komisyonu mu isaret ederler bize acaba?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesine başvurdum 25. İdareye düştü dosyam umarım o cok beklediğim hukuk artık burdan gelir kurum amir kanaati ve sosyal çevre den burdan da ret gelirse yapacak birşey yok bunlar bizi almamayı kafaya koymuş dicem

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 15 dakika önce yazdı:

ben de 686'li olarak ayni dertten muzdarip bir khkliyim..  takipsizlik, beraat gibi her turlu adli olaydan uzak bir beş  yil doldurdum. Basvuru yapsak nasil bir yol izlenir kestiremiyorum. Yine komisyonu mu isaret ederler bize acaba?

Komisyonu işaret etmezler, zira komisyon adil yargılanma hakkını ihlal etmiştir. Bireysel başvuru yoluyla AYM'ye gitmek gerekir.

serpil68, 2 saat önce yazdı:

Yargılama yolundan herhangi bir sonuç alamış olmak gerekir. Komisyon+idare+istinaf+danıştay bütün süreçler dahil düşünmek gerekir. 

679 KHK- İnceleme devam ediyor. Kriter yoktur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

İdare mahkemesine başvurdum 25. İdareye düştü dosyam umarım o cok beklediğim hukuk artık burdan gelir kurum amir kanaati ve sosyal çevre den burdan da ret gelirse yapacak birşey yok bunlar bizi almamayı kafaya koymuş dicem

Moralini bozmak gibi olmasın ama takipsizlik vardı hakkımda ihraç edilmeden 3 veya 4 kere olumlu karar gitmişti bakanlığa ki kendim okudum dosyamda ama ihractan sonra ohal komisyonu kurum kanaati diyerek ret verdi aynı mahkemede aynı kurum görüşüyle ret verdi umarım seninki olumlu cikar

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...