İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Zamzalak, 6 saat önce yazdı:

Bu kadar nefreti hak edecek ne yaptı insanlar, anlamıyorum artık gerçekten. Adam öldüren dahi sağ kapıdan giriyor sol kapıdan çıkıyor .Bazen yaşadıklarımı düşününce nefes alamıyorum gençliğim gitti bir hiç ugruna. 27 yaşında atıldım şimdi 32 yaşındayım .bazen cidden intiharı düşünüyorum sürekli bu dünyada yasanmaz diyorum...

Sakın, pes etmeyin, Survivor gibi düşünün. Hepimiz benzer durumdayız.. Hatta çok daha zor durumda olanlar da var. En önce kendinize sağlığınıza dikkat edin. İşiniz yoksa bulun çalışın. Kendinize hobi bulun, spor yapın, çok takıntı haline getirmeden bu tarz bir şeyler yapın.  Bunların sonu göründü. Az daha sabır tüm haklarımızı alacağız. Allah ın izniyle.. Hayat bu zamanda zor ama pes etmek kolaycılıktır. Hukuki mücadeleye devam... 

• Beğeni 1
  • Onaylama 4

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Değerli dostlarım hepimiz benzer düşünceler içerisindeyiz. Tüm gençliğimiz bir siyasi rant hırs uğruna artık adına ne dersek yok olup gitti. Ancak ben gelecekten umutluyum. Bunlar için yolun sonu göründü İnşallah. Bu yaşadıklarımızi kader bağlamında değerlendirecek olursak yaşadıklarımıza isyan etmez hatta bunları firsata cevirebiliriz. Bu yasadigimiz 6 yıllık süreçte psikoloimiz bozuldu sudan çıkmış balığa döndük aç kaldık acikta kaldık ama gelinen noktada hemen hepimiz yeni bir dünya düzeni kurduk veya kurmaya çalışıyoruz. Hatta geldiğimiz noktada iade olsak dahi bir çoğumuz bende dahil artık devlet memurluğu yapmak istemiyoruz. Ticarette başarılı olmanın yollarını öğrendik veyahut öğreniyoruz. Devlet memuru olmadan da bir şeyler basarabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Çok şükür namerde muhtaç değiliz. Rabbim rizkiniza kefilim diyor. O halde herkes rizkinin peşinden kosmali. Karamsar olmaya hiç gerek yok. Hepimiz ülkenin yetiştirdiği en elit insanlarız. Bunun farkında olup memur kafasını bir kenara bırakıp sizlanmak yerine rizkimiz için çabalamak savaşmak zorundayız. Davamizda haklı olduğumuzu düşünüyorsak Hz Yusuf gibi eninde sonunda hakettigimiz itibarı Rabbim bize lutfedecektir. Birinden şey bekleyeceksek köşe başını tutan kan ve intikam ateşiyle bizleri yok etmeye çalışan zebanilerden değil yalnızca Allah tan beklemeliyiz. Bu süreç bitene kadar Allah yar ve yardımcımız olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Rifat Gökkaya Yazdiklariniza yüzde yüz katılıyorum ama benim derdim rızık değil ki ben üstümdeki bu terörist yaftasindan kurtulmak istiyorum. Ben görevden atılınca korkudan birçok arkadaşım beni aramiyor bile ,çünkü biz de atiliriz kafası var. Dışarı cikiyorum aaa sen daha göreve dönmedin mi sorusu ... Daha neler burda liste uzar hocam .

• Teşekkür 1
  • Onaylama 7

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Md79, 13 saat önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar,28 Ocakta cimerden pasaport yasağının kaldırılması için dilekçe yazmıştım.Hareketler kısmından cimer-iç işleri-valilik şeklinde hareketler olmuştu.Bugün cimerden tekrar  kontrol ettiğimde Valilikten-iç işlerine gittiğini gördüm.Pasaport protokol kısmını kontrol ettiğimde il,ilçe nüfus müdürlüğüne başvuru yapın görünüyor hala.KYOK kararım vardı eklemiştim dilekceme.Cimerden daha önce pasaport yasağını kaldırtan varmı nasıl yaptılar söyleyebilecek varsa memnun olurum.Simdiden teşekkür ederim.

Gördüğüm kadarıyla pasaport şerhinin kaldırılması için iki tane yöntem izleniyor.

1. CİMER'den başvuru yapmak 

2. İl Nüfus Müdürlüğüne başvuru yapmak

Her iki durumda da kurumların (CİMER veya Nüfus Müdürlüğü) yaptığı şey aynı: talebinizi değerlendirmek üzere Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden bulunduğunuz İl Emniyet Müdürlüklerinde GENELGE ile oluşturulan Pasaport Değerlendirme Komisyonlarına iletiliyor. (GENELGE şöyle: https://www.nvi.gov.tr/kurumlar/nvi.gov.tr/mevzuat/nufusmevzuat/genelge/idari_Karar_islemleri.pdf)

Komisyon da pasaport şerhinin kaldırmak için çeşitli kurumlarlardan bilgi/belge talep ediyor. Kurumlardan gelen bilgi/belgelere göre şerhinizin kaldırılıp kaldırılmamasına karar veriyor.

Şerhin kaldırılması süresi, ilden ile ve kişiden kişiye göre değişiklik gösteriyor. CİMER'den başvuru yapıp 1 ayda şerhi kaldırılan da var, benim gibi, Nüfus Müdürlüğü üzerinden başvuru yapıp yaklaşık 4 aydır bekleyen de... Büyük şehirlerde, özellikle Ankara, bu iş daha ağır ve aksak ilerliyor. Ben, Emniyet'e gidip durumumu sorduğumda 3-4 ayda anca neticelenir demişlerdi. Mart'ta 4 ay dolacak. Cevap gelmemesi veya olumsuz gelmesi durumunda Mart ayında İdari dava açacağım.

Pasaport şerhizin kalkıp kalkmadığını öğrenmek için e-devlette; PROTOKOL BELGESİ SORGULAMA yapınız. Eğer ''İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir.'' şeklinde bir ibare ile karşılaşırsanız, pasaportunuzda şerh vardır veya şerh devam etmektedir. 

Umarım pasaportlarımız gibi diğer tüm gasp edilmiş haklarımızı en kısa zamanda alırız. 

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar komisyondan neden karar duymuyoruz?Bilgisi yada duyumu olsn yok mu 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

13 ay sonra 26. İdare duruşma tarihi verdi.. Mart ayında olacak, ben yurtdışında olduğum için katılamayacağım. Avukatım gidecek ama benim yerime abim gidip savunmamı yapabilir mi? 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
scienceindex, 1 saat önce yazdı:

13 ay sonra 26. İdare duruşma tarihi verdi.. Mart ayında olacak, ben yurtdışında olduğum için katılamayacağım. Avukatım gidecek ama benim yerime abim gidip savunmamı yapabilir mi? 

Avukatınız dışında sizi kimse temsil edemez. Kaldı ki, ohal mahkemeleri bizleri bile doğru düzgün dinlemiyor abinizi nasıl dinlesin? Çok fark etmiyor. Bırakın avukat katılsın zaten yüksek ihtimalle red olacak üzülerek söylüyorum. Geçmiş olsun...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 18.02.2022 - 18:42 yazdı:

galiba bu hafta da ses yok komisyondan🤔🤔

Sonu güzel olacaksa beklenir ancak benim gibi red alınacaksa (ki sizi tenzih ederim umarım kabul alırsınız) hemen karar verilse de ömrümüz beklemekle geçmese. Ama nafile bu dünyanın düzeni bu herşeyi bekleyerek geçiyor ömür.

Çocukken büyümeyi bekliyoruz. Büyüyünce hayallerimize kavuşmayı bekliyoruz. Bekarken evlenmeyi bekliyoruz. Evlenince mutlu olmayı bekliyoruz hayırlı evlat bekliyoruz. Çalışınca çok para bekliyoruz. Bir iş yapınca takdir görmeyi bekliyoruz sevdiklerimizden sevgi bekliyoruz. Bekliyoruz hep bir bekleyiş içindeyiz. Maddi manevî hep bir umutla beklemekteyiz. Umarım bu bekleyişlerin sonu güzel olur. Kusura bakmayın çok uzattım hakkınızı helal edin.

Umarım tüm forumdaşlar beklediklerine umdukları gibi kavuşurlar.

• Beğeni 6
  • Onaylama 2

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @scienceindex,

Kurumun son savunma dilekçesinden ne kadar süre geçti. Yani dosyaya eklenen son evraktan kaç gün sonra duruşma tarihi verdiler.

teşekkürler.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Md79, 20 saat önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar,28 Ocakta cimerden pasaport yasağının kaldırılması için dilekçe yazmıştım.Hareketler kısmından cimer-iç işleri-valilik şeklinde hareketler olmuştu.Bugün cimerden tekrar  kontrol ettiğimde Valilikten-iç işlerine gittiğini gördüm.Pasaport protokol kısmını kontrol ettiğimde il,ilçe nüfus müdürlüğüne başvuru yapın görünüyor hala.KYOK kararım vardı eklemiştim dilekceme.Cimerden daha önce pasaport yasağını kaldırtan varmı nasıl yaptılar söyleyebilecek varsa memnun olurum.Simdiden teşekkür ederim.

hocam cimerden önce nufusa gittiniz mi onlar sizi yönlerdiriyor 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...