İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Kabul sayısı artınca birileri rahatsız oldu galiba. Bu hafta herkese red verip geçtiler. Hukuksuz olduğunu kendiler dahi kabul ediyor ama siz bu zulmü hakettiniz kafasindalar. Vay efendim soruları çaldınız Ergenekon balyozda paşaları içeri attirdiniz yargıyı ele geçirdiniz kurumlara kendi adamlarinizi doldurdunuz saydirmaya başlıyorlar. Sen istediğin kadar benim onlarla alakam yok de. Ucundan yakalanmissin bir kere. Son nefeslerine kadar zulüm etmeye çalışacaklar. Koskoca İçişleri bakanı dün KHK larda mağduriyetler var sözü fetonun tek umududur. Bu umudu onlara asla vermeyeceğiz dedi. KHK larda magduriyet falan yok dedi. Daha önce de takipsizlik ve beraat alanları neden iade etmiyorsunuz diye sorulduğunda siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz. Kim onların kripto fetocu olmadığını soyleyebilir. Bu kadar sinsi bir örgütün üyeleri takipsizlik veya beraat aldı diye göreve iade edilir mi. Göreve iade edersek 15 temmuz şehitlerinin kemikleri sızlar demişti. Cumhurbaşkanı yardimcisi Fuat Oktay geçen hafta kim bu KHK lilar. KHK li diyerek hafifletmeye çalışmasın kimse. KHK lilar fetocu teröristlerdir dedi. Adamlar daha ne desin. Gene iyi az da olsa kabul kararı çıkıyor. Hiç kabul vermeseler kim ne diyebilir ki. Bu komisyon üyeleri gerçekten çok vicdanliymis. Komisyonda süleyman soylu gibiler olsa toplam iade oranı yüzde biri geçmezdi 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 4 saat önce yazdı:

İyi akşamlar saygıdeğer forum üyeleri;

Ben de an itibarıyla anlı şanlı RET kararımı sizlerle paylaşıyorum. 

Malumun ilanı olarak daha önce bunu söylemiştim. Diyecek bir şey yok mücadeleye devam edeceğiz.

Geçmiş olsun. Bizimde red 1 ay oldu. Şoku atamadık. Gerekçeli karar çok acı verici. Koskoca emniyet tamamını kodlamışlar bizi unutmuşlar. 

Sanki diğer kurumlar gibi kurum görüşü yemişiz. Ağustos 2016 kurum görüşü tarihi. 

1 ay önce bu görüş olumlu rütbeyi hakediyoruz 15 temmuz mesaj sonrası kurum görüşü olumsuz. 

Sibemol, 1 saat önce yazdı:

Evet bizim evde de bekleme son buldu. Eşimin ve benim komisyon kararımız belli oldu. İkimiz de koca bir RET aldık. İkimizin de hiçbir kriteri yok. Kurumumuz TSK. Eşim 689 KHK ben 692 KHK. Eşim 2 sene önce emekli oldu. Ben emekliliğimi hak edemeden ihraç edildim. Sağlığımız yerinde olduğu sürece hiçbir şeyi dert etmiyoruz. Hayat kısa hiçbir şey için üzülmeye değmez. 😊

Biz red alınca forumda sizin gibi bikaç arkadaşında olumsuz olacağını hissettik. Üzgünüz. 

Nedense içimizde hep şu ses var. Bu işin içinde de bi iş var? 

• Beğeni 1
  • Üzülme 4

jnjnkj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ret alanlara geçmiş olsun bugün bu nedir böyle anlamadım kararı gelenler tarih ve sayı paylaşabilirse eğer bir iki hafta sonra kaç dosya kalmış bir fikir verir yoksa bu komisyon böyle giderse bitene kadar açıklama da yapmayabilir az da olsa kabul alanlara da hayırlı olsun bizim gibi bekleyenlere de sabırlar dilerim.

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karaca672, 3 saat önce yazdı:

Şuan kızımın doğum gününü kutluyoruz. 7 yaşına girdi. Kızımın şansına komisyon sayfasına gireyim dedim ve red kararımı gördüm. Daha kimseye söylemedim. Herkes eğlenmeye devam ediyor. Umut buraya kadarmış. İki dönem de sonuna kadar sendika var. Hayırlısı Allah'tan

Geçmiş olsun hocam☹️ Allah sizlere sevdiklerinize hayırlı uzun ömür versin. 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 48 dakika önce yazdı:

Sevgili dostlar merhaba.

Ret alıp üzülenlerin ağırlıkta olduğu bir günde yazsam mi yazmasam mı bilemedim. Hatta birkaç kere yazdım yazdım sildim.

Ret alanlar için gerçekten çok üzgünüm. Geçmiş olsun demekten, dua etmeye devam etmekten başka elimden bir şey gelmiyor.

Bu gün kabul kararımı gördüm.

Mutlu muyum?

Kendi adıma kesinlikle hayır. Sanırım duygularım büyük yara almış süreçte.

Ama geniş bir ailem var onların mutlu olmasına sevindim o kadar.

Merak edenler için:

2010 KPSS soruşturması.

2005 yılına ait SGK kaydı.

17-25 Aralık sonrasına sarkacak herhangi bir şey yok.

Savcının beraat istemiyle alınmış beraat var.

Kurum görüşü geçen ay olumlu olarak gitmişti.

Bu hafta red çok ama güzel haberler de mutlu ediyor. Hayırlı uğurlu olsun hocam.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 6 dakika önce yazdı:

Bu hafta red çok ama güzel haberler de mutlu ediyor. Hayırlı uğurlu olsun hocam.

Teşekkür ederim.

Darısı en kısa zamanda başınıza umarım.

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rifat Gökkaya, 41 dakika önce yazdı:

Kabul sayısı artınca birileri rahatsız oldu galiba. Bu hafta herkese red verip geçtiler. Hukuksuz olduğunu kendiler dahi kabul ediyor ama siz bu zulmü hakettiniz kafasindalar. Vay efendim soruları çaldınız Ergenekon balyozda paşaları içeri attirdiniz yargıyı ele geçirdiniz kurumlara kendi adamlarinizi doldurdunuz saydirmaya başlıyorlar. Sen istediğin kadar benim onlarla alakam yok de. Ucundan yakalanmissin bir kere. Son nefeslerine kadar zulüm etmeye çalışacaklar. Koskoca İçişleri bakanı dün KHK larda mağduriyetler var sözü fetonun tek umududur. Bu umudu onlara asla vermeyeceğiz dedi. KHK larda magduriyet falan yok dedi. Daha önce de takipsizlik ve beraat alanları neden iade etmiyorsunuz diye sorulduğunda siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz. Kim onların kripto fetocu olmadığını soyleyebilir. Bu kadar sinsi bir örgütün üyeleri takipsizlik veya beraat aldı diye göreve iade edilir mi. Göreve iade edersek 15 temmuz şehitlerinin kemikleri sızlar demişti. Cumhurbaşkanı yardimcisi Fuat Oktay geçen hafta kim bu KHK lilar. KHK li diyerek hafifletmeye çalışmasın kimse. KHK lilar fetocu teröristlerdir dedi. Adamlar daha ne desin. Gene iyi az da olsa kabul kararı çıkıyor. Hiç kabul vermeseler kim ne diyebilir ki. Bu komisyon üyeleri gerçekten çok vicdanliymis. Komisyonda süleyman soylu gibiler olsa toplam iade oranı yüzde biri geçmezdi 

Bugün Yargıtay'ın bozduğu askerî öğrencilere müebbet hapis cezalari yeniden verildi, hapishanelerde yaşlı ve kanser hastaları bile son ana kadar tahliye edilmeyip ölmeleri bekleniyor, Yargıtay onamalari hız kazandı bebekli çocuklu kadınlar içeri atılıyor, dışarıda mağdur insanların ailelerine selam verenlere bile operasyon yapılarak yeniden yapılanma denilip insanlar hapislere dolduruluyor, cezası kesinleşen hükümlülerin cezaevleri değiştirilerek mahkumlar aileleri görüşe bile gidemesin diye uzak şehirlere gönderiliyor, zulüm tam daha press devam ederken tabiki komisyonun da geri kalması elbette düşünülemezdi ki onlarda önüne gelene ret vererek zulüm orkestrasındaki işlevini bi hakkın yerine getiriyor ne denir bilemiyorum artık beddua etmek işi Allah'a havale etmek vs de anlamsız geliyor boşlukta karanlıkta sürükleniyoruz nasıl bir döneme denk geldik arkadaş anlamak mümkün değil Ebu cehilin Ebu Süfyanin bile zulümde bir yere kadar öngörülebilirligi vardı kadınlara çocuklara dokunmazlardi haram aylarda zulme ara verirlerdi vs bunlarda kötülüğün sınırı yok şeytan bunların yanında ihtisas yapar o derece kötü ve nefret dolular maalesef Allah bu düzene dur demedigi müddetçe duracak gibide gözükmüyorlar

• Beğeni 2
  • Üzülme 3
  • Onaylama 3

672 MEB 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 2 saat önce yazdı:

Evet bizim evde de bekleme son buldu. Eşimin ve benim komisyon kararımız belli oldu. İkimiz de koca bir RET aldık. İkimizin de hiçbir kriteri yok. Kurumumuz TSK. Eşim 689 KHK ben 692 KHK. Eşim 2 sene önce emekli oldu. Ben emekliliğimi hak edemeden ihraç edildim. Sağlığımız yerinde olduğu sürece hiçbir şeyi dert etmiyoruz. Hayat kısa hiçbir şey için üzülmeye değmez. 😊

Oncelikle  gecmis olsun diyelim.Ama bakış açınıza  hayata gulumsemenuze  bayıldım.Rabbim daim etsin .ama inanıyorum ki hak yerini bulacak lütfen buna diz de inanin

• Teşekkür 1
  • Onaylama 2

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...